Zengin aktivite ve eğlence seçenekleri, lüks ve konforlu bir tatil için Katar seni çağırıyor. Kışın yaz tatili yaşamak, son derece lüks olanaklarla dinlenmek hatta vergisiz ucuz alışveriş yapmak isteyenlerin gözde ülkesi Katar’ı keşfetmeye ne dersin?

Katar Havayolları’nın lüks ve konforlu uçaklarıyla başkent Doha’ya vardın, peki seni nasıl bir tatil bekliyor? Nereleri gezip neler yapabilirsin… Öncelikle sonbahar ve kış ayları Katar’a gitmek için en şahane aylar. Bu mevsimlerde denize girebilmek bambaşka bir ayrıcalık. Üstelik otellerin son derece konforlu olduğunu ve müşterilerini memnun etmek için özel bir hizmet anlayışına sahip olduğunu hatırlatalım. Katar tatili için başkent Doha'da kalman yeterli. Aradığın her şeyi orada bulabilirsin.

İçindekiler

1-Corniche bölgesinde şahane bir sahil

Doha körfezini çevreleyen 7 km’lik bu Corniche bölgesi özellikle akşamları oldukça hareketli bir yer. Modern binalar ve geleneksel ahşap Arap yelkenlilerinin oluşturduğu tezat görülmeye değer.

katarsahil

Uçak Bileti

2-Katar Ulusal Müzesi

Oldukça etkileyici bir binaya sahip Katar Ulusal Müzesi, binanın ilginç mimarisinin yanı sıra içindeki eserleriyle de ülkede görelecek yerlerin başında geliyor. Ünlü mimar Jean Nouvel tarafından yapılmış müzede, Katar ve Arap yarımadasının gelişimine tanıklık edebileceğin önemli eserler bulunuyor. Doha’nın en etkileyici yapılarından biri olan İslam Eserleri Müzesi'nde ise İspanya’dan Hindistan’a kadar İslam tarihini aydınlatan önemli eserler sergilenir. Şehirdeki bir başka önemli eser de Katar Ulusal Müzesi. Mimarisiyle çok etkileyici bir binası var. 

katarmüze

3-Alışveriş cenneti

Lüks ve ihtişamın bir arada olduğu Pearl bölgesinde dünyaca ünlü markaların mağazalarını görebilir, alışveriş yapabilir, restoranlarda yemek yiyebilirsin. Üstelik özellikle elektronik ürünler, vergisiz olduğu için uygun fiyatlara satılıyor. Bunu otantik bir bölgede yapmak istersen Souq Waqif bölgesine gitmen gerekli. Buradaki otantik ortam seni şaşırtabilir.

dohacarsi

4-Çölde safari ayrıcalığı

Çöl turu yapmak da Katar’ın olmazsa olmazları arasında. Çöl safarisi için özel araçlar kullanılıyor. Katar'da çöl safarisini farklı kılan bir başka özellik de iç deniz olarak adlandırılan bölgede çöl ile denizin buluşması. Ülkenin güneydoğu köşesinde Doha’dan yaklaşık olarak 60 km uzaklıkta bulunan Katar’ın en etkileyici doğa harikalarından biri olan ‘İç Deniz’ veya yerel adıyla Khor Al Adaid, kendine özgü ekosistemiyle UNESCO tarafından tanınan bir doğal koruma alanı ilan edilmiş. Kara yoluyla erişim olmayan, bu sakin su cennetine yalnızca arazi araçlarıyla kum tepeleri aşılarak ulaşılabilir.

dohakatarsahafari

5-Kışın deniz keyfi

Katar’da kışın hava sıcaklığı genelde 25 derece veya üzerinde seyrediyor. Kışın deniz tatili yapmak isteyenler için şahane bir yer. Üstelik oteller oldukça konforlu ve plajları sakin. Gündüz deniz keyfi yapıp akşamları alışveriş çılgınlığına kapılabilirsin.

beachkatar

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1350 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar