• Anasayfa
  • Bilgi
  • Kapadokya Havalimanı 5 ay boyunca uçuşlara kapanacak

Kapadokya Havalimanı 5 ay boyunca uçuşlara kapanacak

tugbahacibayramoglu

Türkiye’nin en turistik bölgelerinden biri olan Kapadokya’da yer alan Nevşehir Kapadokya Havalimanı, tadilat nedeniyle 5 ay boyunca uçuşlara kapatılacak. Havalimanının 1 Mayıs ve 30 Eylül 217 tarihleri arasında kapalı kalacağı açıklandı.

İçindekiler

Mayıs'tan Eylül sonuna kadar kapalı kalacak

Nevşehir'de 3.500 metrekarelik alanda yıllık 700 bin yolcu kapasiteli Kapadokya Havalimanı bakım nedeniyle 6 aylığına kapanacak. Yaz aylarında bu bölgeye seyahate gideceklerin bilet seçimlerini yaparken bu çalışmayı dikkat almalarını öneririz.

kapadokya havalimanı

 

Uçak Bileti

Kayseri Erkilet Havalimanı tercih edilebilir

Kapadokya'ya gitmek için en yakın tercih Kayseri Erkilet Havalimanı olabilir. Kayseri'den Kapadokya bölgesine servis taşımacılığı yapılıyor. Havaalanı bakım çalışmalarıyla ilgili daha ayrıntılı bilgiler gelirse sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz. Kapadokya Havalimanı Ürgüp, Peribacaları, Ihlara Vadisi gibi dünyacü ünlü turizm noktalarına gitmek için en yakın yer. Yazın balon turizmiyle de öne çıkan Kapadokya Bölgesi, Türkiye'de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor. Kapadokya gezisiyle ilgili daha ayrıntılı bilgilere Şimdi Kapadokya zamanı başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bahar ayları için mutlaka seyahat programına almanızı öneririm.

Kayseri havalimanı


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN