Çocuklarıyla birlikte harika bir gün geçirmek veya arkadaşlarıyla doyasıya eğlenmek isteyenler için İstanbul'un farklı bölgelerinde birbirinden güzel lunaparklar var. Çarpışan arabalar, korku tüneli ve daha fazlası için bu yerlerden biri tam size göre!

FunLab Cevahir

FunLab Cevahir

İstanbul Şişli'de yer alan FunLab Eğlence Merkezi şehirde aile boyu eğlence için bulunmaz seçeneklerden biri. Buranın en önemli bir diğer artısı Cevahir Alışveriş Merkezi'nn içinde yer alması. Bu sayede şehrin merkezinde alışverişinizi yaptıktan sonra eğlenceye devam edebilirsiniz. Parkın tamamını dolaşan tren ise en popüler oyuncaklardan biri.

Bostancı Lunaparkı

Bostancı Lunaparkı

İstanbul'un en eski lunaparklarından biri olan Bostancı Lunaparkı, Anadolu yakasında olanlar için hem merkezi hem de son derece eğlenceli bir seçenek sunuyor. Lunaparkta gondol, çarpışan arabalar, tren ve korku tüneli gibi bir lunparkta olması beklenen hemen her şey var. Biletleri ise her bir oyuncak için tek tek alabileceğiniz gibi toplu olarak da satın alabilirsiniz.

Viessa Tema Park

Viessa Tema Park

Şehrin en yeni eğlence merkezlerinden biri olan Viessa Tema Park ise Tuzla'da bulunan Viaport Marina'da yer alıyor. Aynı zamanda dünyanın en hızlı roller coasterlarından birine de sahip olan parkta eğlenmek için rahatlıkla birkaç saatinizi ayırabilirsiniz. Tema parkın hemen yanında bulunan alışveriş merkezi de eğlenceden sonra alışveriş yapmak isteyenleri karşılıyor.

Bakırköy Lunaparkı

Bakırköy Lunaparkı

Avrupa yakasında bulunan Bakırköy Lunaparkı hemen metro istasyonu yakınlarındaki konumu ile kolay ulaşılabilir alternatiflerden biri. Lunaparkta eğlence için oyuncakların yanında çeşitli ödüller kazanabileceğiniz alternatif oyunlar da bulunuyor.

Vialand Tema Park

Vialand Tema Park

Eyüp'te bulunan Vialand Tema Park da şehrin uzun zamandır en gözde eğlence merkezlerinden. Burada hem yetişkinler hem de çocuklar için neredeyse sonsuz seçenek var. Parkın en ünlü oyuncaklarından biri ise adının hakkını fazlasıyla veren nefes kesen. Eğer minik dostunuzla birlikte geldiyseniz, düzenlenen sahne gösterileriyle unutulmaz bir gün geçireceğinizi garanti edebiliriz.

Çocuklarınızla İstanbul lunaparklarında harika vakit geçirdikten sonra İstanbul'da çocuklarla gidilebilecek müzeler yazımızdan çocuğunuz ilgisini çekecek bir müze bulup keşfe çıkabilirsiniz.


nihanbayram
Nihan Bayram
512 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 25 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar