İstanbul'un en iyi lunaparkları listesi

ipekincir

Dönme dolaplar, roller coasterlar, su eğlenceleri ve daha birçok aktivite ile lunaparklar büyükten küçüğe en eğlenceli yerler arasında yer alıyor. Çocuklarıyla birlikte harika bir gün geçirmek veya arkadaşlarıyla doyasıya eğlenmek isteyenler için ise İstanbul'un farklı bölgelerinde birbirinden güzel lunaparklar bulunuyor. Çarpışan arabalar, korku tüneli, bulutların üstünde hissedeceğiniz gondollar ve daha fazlası için İstanbul’un en iyi lunaparklarını keşfedin.

1. Vialand Tema Park

Vialand Tema Park

Eyüp'te bulunan Vialand Tema Park şehrin uzun zamandır en gözde eğlence merkezlerinden. Sadece İstanbul’un değil, Türkiye’nin de en büyük lunaparklarından biri. Yaklaşık 100 futbol sahası büyüklüğünde bir alana yayılan Vialand AVM’de hem alışveriş alanları hem de Vialand Tema Park bulunuyor. Burada alışveriş yapmak, yemek yemek, oyun alanlarında eğlenerek eğlenceli zaman geçirebilirsiniz.

Türkiye’nin ilk tema parkı olma özelliğine sahip Vialand Tema Park Avrupa’nın en iyi 10 Tema Parkı arasında yer alıyor. Tema parkı, AVM ve gösteri merkezi ile birlikte eğlence ve yaşam kompleksi olarak 7’den 70’e misafirlerini ağırlıyor. Vialand Tema Park 120 bin metrekarelik alanda masalsı bir şato ile ziyaretçilerini karşılıyor. Burada 3 saniyede 110 kilometre hıza çıkan dünyanın ne iyi 4. Roller Coaster’ı; 50 metre yükseklikte adrenalin dolu anlar yaşatan Adalet Kulesi ve daha onlarca heyecan ve eğlence dolu üniteleri bulunuyor. Burada ayrıca sık sık canlı gösteriler, tiyatro oyunları ve konserlere de ev sahipliği yapıyor.

2023 giriş ücreti

 • Çocuk 549 TL (4-14 yaş)

 • Yetişkin 649 TL (15 yaş üstü)

 • 0-3 yaş ücretsiz

Açık olduğu saatler

Hafta içi 10.00-18.00, hafta sonu 11.00-20.00

Konum Linki

2. Bostancı Lunaparkı

Bostancı Lunaparkı

İstanbul'un en eski lunaparklarından biri olan Bostancı Lunaparkı, Anadolu yakasında olanlar için hem merkezi hem de son derece eğlenceli bir seçenek sunuyor. Birbirinden farklı oyun alanlarıyla hem çocuklara hem yetişkinlere hitap ediyor.

Lunaparkta kamikaze, roller coaster, g-max, gondol, çarpışan arabalar, tren ve korku tüneli gibi bir lunaparkta olması beklenen hemen her şey var. Biletleri ise her bir oyuncak için tek tek alabileceğiniz gibi toplu olarak da satın alabilirsiniz.

2023 giriş ücreti

 • 1 bilet 60 TL

 • 10 bilet 500 TL

 • 3 yaş üstü her çocuk bilete tabidir.

 • Kredi kartı geçerli.

Açık olduğu saatler

Hafta içi 14.00 - 00.30, hafta sonu 12.00 - 00.30

Konum Linki

Yazar Notu: Hafta sonları ve özel günlerde parkın çok kalabalık olduğunu belirtmek isteriz. Ayrıca otoparkı müşterileri için konser günleri hariç ücretsiz. Bir diğer önerimiz ise burada korku tünelini mutlaka denemelisiniz.

3. Korsan Adası Tema Park

korsan-adasi-tema-park

Tuzla Viaport Marina AVM’nin bünyesinde bulunan Viasea Tema Park’ın adı Korsan Adası Tema Park olarak değişti. Avrupa’nın en hızlı beşinci, Türkiye’nin en büyük Roller Coaster'ı ‘Red Fire’ ismiyle burada yer alıyor. Yaklaşık 55 metre yüksekliğinde, saatte 110 kilometre hızla eğlenceli bir deneyim sunuyor. Korsan Adası hem çocuklar hem de yetişkinler için 35 farklı eğlence ünitesine sahip. Burada eğlenmek için rahatlıkla birkaç saatinizi ayırabilirsiniz. Burası adeta bir oyun ve eğlence merkezi. Adrenalin dolu olan bu parkta eğlence garantili. Parkta ayrıca yeme-içme alanları, kayıp eşya, kayıp çocuk, aile ünitesi gibi alanlar da mevcut. Tema parkın hemen yanında bulunan alışveriş merkezi de eğlenceden sonra alışveriş yapmak isteyenleri karşılıyor.

Korsan Adası’nda yer alan diğer ünitelerse şu şekilde; Family Coaster, Torpido, Mico Gondol, Mini Dönme Dolap, Kanguru, Küçük Çarpışan, Büyük Çarpışan, Robocop, Atlı Karınca, Orka, Deniz Salıncağı, Hürkuş, Dragon Coaster, Crazy Dance, Reis Gondol, Sekiz Coaster, Uçan Balıklar, Dönence, Red Fire, Samba Balon, Drop Tower, Star Flyer, Sky Bike, Kıng Loop.

2023 giriş ücreti

 • Çocuk 279 TL (3-12 yaş)

 • Öğrenci 319 TL

 • Yetişkin 359 TL

Açık olduğu saatler

Hafta içi 10.00 – 19.00, hafta sonu 12.00 – 22.00

Konum Linki

4. Viaport Lunapark

viaport-lunapark

Viaport Lunapark, İstanbul’un en büyük alışveriş ve yaşam merkezlerinden biri olan Pendik’teki Viaport AVM bünyesinde konumlanıyor. Her gün 7’den 70’e yüzlerce kişiye eğlenceyi dorukta yaşatıyor. Burada herkese göre eğlence üniteleri var. İstanbul’daki lunaparklar içerisinde en büyük ve en popüler lunaparklardan biri. Viaport Lunapark’ta farklı zorluk seviyelerine uygun heyecan dolu roller coasterlar, çocuklu aileler için özel olarak tasarlanmış güvenlikli çocuk alanları, tepesinde harika bir İstanbul manzarası sunan dönme dolap, park içinde çeşitli oyun standları ve lezzet durakları bulunuyor. Viaport Lunapark’ta Çılgın Sandalye, Family Coaster, Rock’n Roll, Çuf Çuf Tren, Atlı Karınca, Sevimli Dragon, Salto, Trambolin, Çarpışan Arabalar, Carousel, Su Kanosu, Helikopter, Dönme Dolap, Robocop, , Ranger, Gondol, Rocket, 360, Samba Balon, Uçak, Oyun Alanı, Sekolin ve Kanguru gibi eğlence üniteleri bulunuyor.

Viaport Lunapark’ta çarpışan arabalarda çocuklar gibi eğlenebilir, dönme dolapta İstanbul manzarasını seyredebilir, roket ve crazy dans ile adrenalini dorukta yaşayabilirsiniz. Hem aileler hem de arkadaş grupları, her yaştan eğlence severe için birçok aktivite imkanı sunan ve eğlence garantili Viaport Lunapark, İstanbul içinde gidebileceğiniz en büyük lunaparklardan biri.

2023 giriş ücreti

Eğlence üniteleri fiyatları 80 ile 140 TL arasında değişiyor.

Açık olduğu saatler

Her gün 11.00 – 23.00

Konum Linki

5. Ada Park

ada-park

480.000 metrekare alan üzerinde yapılmış olan Ada Park, büyük bir lunapark ve piknik alanlarına sahip. Özellikle çocuklu aileler için oldukça iyi bir seçenek. Ada Park’ta yapay gölet, lunapark, çocuk oyun parkı, çiftlik alanları bulunuyor. Yapay göletin etrafında oturup piknik yapabilir, gölette bisiklet sürebilirsiniz. Lunapark kısmında çocuklar ve yetişkinler için alternatif eğlence ünitelerinde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Ücretsiz alan olan çocuk oyun parkında çocuklarınızın keyifle salıncak, kaydırak gibi oyun aletlerinde vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Ada Park’ta bulunan çiftlikte hem çocuklar hem yetişkinler için binicilik eğitimi de veriliyor. Eğitim almazsanız dahi burada atlara binerek at binme deneyimi yaşayabilirsiniz. Ada Park aynı zamanda yaz aylarında tiyatro ve konserlerin düzenlendiği 4000 kişi kapasiteli amfi tiyatroya sahip. Ada Park, özellikle yaz aylarında dolu dolu bir gün geçirmek için biçilmiş kaftan.

2023 giriş ücreti

 • Piknik alanı ücretsiz

 • Her bir eğlence ünitesi için jeton 20 TL

 • Deniz bisikleti 2 kişilik olanı 40 TL; 4 kişilik olanı 70 TL. Kullanım süresi 10 dakika.

Açık olduğu saatler

Her gün 08.30 – 01.00

Konum Linki

6. Moipark

moipark

Moipark, 12.000 metrekarelik alanda kurulmuş, Türkiye’nin ilk ve tek korku konseptli eğlenceli alanlara sahip kapalı bir tema park. Mall of İstanbul AVM içerisinde konumlanıyor. 4-10 yaş ve 10 yaş üzeri çocuklara göre katları ayrılmış olan Moipark’ta eğlence adına yok yok. Dev salıncakları, yüksek hızlı trenleri, eğlence tünelleri, adrenalin ve hareket dolu oyun üniteleriyle çocuklar için oldukça ilgi çekici. Ayrıca burada düzenlenen canlı şovlar ve gösterilerle çocuklar eğlencenin ve gülmenin sınırlarını aşıyor.

Moipark’ta bulunan eğlence üniteleri ailelere, çocuklara ve yetişkinlere hitap ediyor. Aileler Konvoy, Çuf Çuf, Uçan Halı, Taşkafalar Mağarası eğlence ünitelerinde çocuklarıyla beraber eğleniyor. Yetişkinler Spor Oyuncakları, Hürkuş, Apaçi, Fır Fır, Büyük Çarpışan, Dehşet Oteli, Oyna Eğlen Kazan, Zirzop, Yer Çekimi Sıfır, Araf, Malabadi, Elektronik Oyunlar, Çılgın Mekik eğlence ünitelerinde çocuklar gibi eğlenip, adrenalin dolu anlar yaşıyor. Çocuklar ise Moi Amca Çiftliği, Kahkaha Geçidi, Hımbıl, Mini Çarpışan, Tik Tak, Macera Evi, Dönme Dolap, Atlı Karınca, Robot Çocuk Oyuncakları, Sekolin ve şu an geçici olarak kapalı olan Karnaval eğlence ünitlerinde akranlarıyla beraber eğlencenin tadına varıyor. Moipark’ta çocuklara özel kostüm partileri, 23 Nisan gibi özel gün etkinlikleri de düzenleniyor. Hem alışveriş hem eğlence bir arada olsun diyorsanız Moipark sizin için uygun bir rota olacaktır.

2023 giriş ücreti

 • 1 kişi giriş ücreti 1 kredidir. Gişelerden ücretsiz MOIFUN CARD’ı alarak istediğiniz kadar kredi yükleyebilirsiniz. 1 kredi: 5 TL olarak ücretlendirilir. Her oyunun kredisi farklılık gösteriyor.

 • 0-2 yaş için ücretsiz.

Açık olduğu saatler

Her gün 12.00 – 22.00

Konum Linki

7. Hupalupa

hupalupa

Ataşehir Metropol AVM içinde bulunan Hulalupa eğlence merkezi eğlence, adrenalin ve macera arayan her yaştan ziyaretçisine kucak açıyor. 0-4 yaş arası minik ziyaretçileri için zihinsel, fiziksel ve motor gelişimlerini destekleyen oyun alanları bulunuyor. Minik eğlence severler için Miniplay, Atlı Karınca ve Elektronik Oyunlar üniteleri var. Burada hem keşfediyor hem de diğer miniklerle sosyalleşebiliyorlar. Enerjisi asla bitmeyen çocuklar içinde tasarlanmış macera ve eğlence odaklı oyun ve spor alanları bulunuyor. Çocuklar, Trambolin, Kidventure, Denge Parkuru, Tırmanma Duvarı, Bowling, Çarpışan Arabalar, VR-AR, Spor Oyunları ünitelerinde hem bedensel aktiviteler yapabiliyor hem de hayal güçlerini geliştirecek keşiflerde bulunuyor.

Hupalupa çocukluğunu yaşamak isteyen eğlenmek için duramayan yetişkinleri de düşünmüş. İster arkadaşlarıyla ister aileleriyle yetişkin misafirlerin hem adrenalin dolu aktiviteler hem de yaratıcı oyunlar bekliyor. İşte onlardan bazıları;Trambolin, Denge Parkuru, Tırmanma Duvarı, Çarpışan Arabalar, Bowling, VR-AR, Spor Oyunları, Oyna-Eğlen-Kazan Video ve Simülasyon Oyunları

2023 giriş ücreti

 • Alana giriş ücretsiz Oyunları denemek için HUPALUPA kart alınarak kredi yüklenmesi gerekiyor. Her ünitenin ücreti farklı olup +4 yaş 22 TL’den başlıyor.

 • 0-3 yaş ücretsiz.

Açık olduğu saatler

Her gün 10.00 – 22.00

Konum Linki

8. Florya Leroz Eğlence Merkezi

Yeşilköy semtinin Florya sahilinde konumlanan Florya Leroz Eğlence Merkezi kolay ulaşımı ve açık hava lunaparkı olması nedeniyle her yaştan insanı kendine çekiyor. Florya sahilinde güzel bir yürüyüş veya piknik yaptıktan sonra sevdiklerinizle birlikte kendinizi bu eğlence dünyasının kollarına bırakabilirsiniz.

Florya Leroz Eğlence Merkezi’nde her yaşa hitap edecek eğlence üniteleri var. Hız Treni, Çarpışan Arabalar, Dönen Salıncak, Mini Gondol, Atlı Karınca, Mini Dönme Dolap, Kamikaze, Yetişkin Gondolu, Crazy Dance, Go-Kart Pisti bu eğlence üniteleri arasında yer alıyor. Açık havada arkadaş grupları ve ailecek vakit geçirmek için harika bir seçenek.

2023 giriş ücreti

 • Jeton ücreti 40 TL

Açık olduğu saatler

Hafta içi 15.00-00.00, Hafta sonu 12.00-00.00

Konum Linki

Yazar Notu: Kredi kartı geçmiyor. Ödemeleri nakit olarak yapmanız gerektiği için nakit para bulundurmanızı tavsiye ederiz.

9. Star Park Lunapark

4.950 m2’lik dev alanda kapalı bir lunapark deneyimi yaşayabileceğiniz Star Park Lunapark Torium AVM’nin içinde konumlanıyor. Eğlence macera arayan herkes için eğlence ünitelerine sahip. Star Park Lunapark Roller Coaster, Korku Tüneli, Çarpışan Arabalar, Zero Gravity (yerçekimsiz alan), Atari, Air Hockey, Basketbol gibi spor alanları ve eğlence ümitlerine sahip. Burada ayrıca 2700 metrekarelik Go Kart pistinde yarış heyecanı yaşayabilirsiniz. Uzun düzlükler ve keskin virajlarda GO-Kart deneyimi burada sizi bekliyor.

Smart Play alanında, minikler için konforlu ve güvenli eğlence alanları mevcut. Aileler isterse çocuklarını burada çocuk gelişim uzmanlarına bırakıp kendilerine Torium AVM’de alışverişlerini rahatlıkla yapabilirler. Burada minikler için kaydıraklar, top havuzları, yüz boyama ve mini oyun makineleri bulunuyor.

Star Park Lunapark, Torium AVM’nin içerisinde yer aldığından burada alışveriş, yemek, bowling, sinema gibi başka aktiviteler de gerçekleştirebilirsiniz.

2023 giriş ücreti

 • Alana giriş ücretsiz. Oyunları denemek için kart alınarak kredi yüklenmesi gerekiyor. Her ünitenin ücreti farklı.

Açık olduğu saatler

Her gün 10.00 – 22.00

Konum Linki

10. Luna Lunapark

Çekmeköy’de bulunan Luna Lunapark açık havada hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli deneyimler sunuyor. Burada atlı karıncadan, dönme dolaba sizin ve çocukların seveceği onlarca eğlence ünitesi alternatifi bulunuyor. Lunaparkta eğlence ve adrenalin dolu deneyimler sizleri bekliyor.

Balerin eteğinde ikili oturma alanlarında tek başınıza ya da sevdiğinizde oturarak adrenalin dolu anlar yaşayabilirsiniz. Viking gondolunda gondol hareket ettikçe kendinizi gemi içinde bulutların üzerinde hissedeceksiniz. Yetişkinler için olan bu gondola küçükler binemiyor. Dönen salıncaksız bir açıkhava lunaparkı düşünülemezdi. Burada klasik salıncakların yanı sıra hem tasarımsal olarak hem de farklı hızlarda dönen salıncaklar var. Çocukların keyifli binmek isteyeceği bu salıncaklara kendinizi tutamayıp siz de binmek isteyebilirsiniz.

2023 giriş ücreti

 • 1 bilet 45 TL

 • 10 bilet 400 TL

Açık olduğu saatler

Hafta içi 13.00-00.00, Hafta sonu 10.00-00.00

Konum Linki

Çocuklarınızla İstanbul lunaparklarında harika vakit geçirdikten sonra İstanbul'da çocuklarla gidilebilecek müzeler yazımızdan çocuğunuz ilgisini çekecek bir müze bulup keşfe çıkabilirsiniz.

Araç Kiralama


ipekincir
İpek İncir
303 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN