Gençler için birbirinden eğlenceli 8 yer

muratekinay

Seyahat etmenin, gezmenin ve eğlenmenin yaşı yoktur. Bununla birlikte dünyada bazı şehirler var ki genç yaşta gezginler veya kendini genç hissedenler için benzersiz bir ortam sunuyor. Berlin’den Budapeşte ve New York’a her yaştan gencin eğlenceli vakit geçirebileceği yerleri keşfetmeye hazır mısınız?

İçindekiler

1- Londra

Londra sadece İngiltere’nin başkenti değil, aynı zamanda Avrupa’nın ve dünyanın en eğlenceli şehirlerinden biri. Eğer yılbaşında gelirseniz, Trafalgar Meydanı’nda düzenlenen kutlamalara katılabilir veya Thames Nehri’nin kıyısından havai fişekleri izleyebilirsiniz. Yılın diğer dönemlerinde ise dünyanın neredeyse her yerinden gelen yerleşimcilerin kültürlerini keşfedebileceğiniz Londra sokaklarında turlayabilirsiniz. Camden Town veya Portobello Market’in renkli dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz. Londra’ya uçak biletleri de yılın genelinde uygun fiyatlı. Şehre seferleri karşılaştırmak ve biletinizi almak için tıklayın.

Londra Gece Kulübü

Uçak Bileti

2- Berlin

Almanya’nın başkenti Berlin’i yeryüzünün eğlence başkenti olarak adlandıranlar çok da haksız sayılmaz. ‘’Küçük İstanbul’’ diye bilinen Kreuzberg başta olmak üzere kentin neredeyse her bölgesinde bulunan bar ve gece kulüpleri şehri gençler için dev bir festival alanı haline getiriyor. Aynı zamanda gece hayatı için en iyi şehirlerden biri olan Berlin’e en uygun seferlere göz atmak için tıklayın.

Watergate gece kulübü – Berlin

3- New York

Öyle şehirler vardır ki anlatmak için kelimeler, gezmek içinse günler hatta haftalar yeterli olmaz. New York da onlardan biri. Peki, burayı gençler için bu denli popüler bir yer haline getiren ne derseniz sabaha kadar dans edebileceğiniz gece kulüpleri, eğlencenin sonunda karnınızı doyurabileceğiniz harika sokak lezzetleri Times Meydanı gibi bir an olsun uyumayan yerler sayılabilir. New York’u daha iyi tanımak için şehirde yapmanız gereken 10 maddeyi inceleyebilirsiniz.

Sankeys Gece Kulübü – New York City

4- Hong Kong

Gençler için en eğlenceli rotalar sadece Avrupa ve Amerika’da değil. Bizim için dünyanın öbür ucu sayılabilecek bir yer olan Hong Kong eğlence konusunda Londra ve New York gibi şehirleri hiç aratmıyor. Victoria Limanı boyunca uzanan yüksek binalar, gece kulüpleri ve restoranlarda Uzak Doğu’nun en iyi yerel lezzetlerini ve kokteyllerini tadabilirsiniz. Eğer parklar, bahçeler ve müzeleri gezmek isterseniz de Hong Kong’da sayısız seçenek bulunduğunu söyleyebiliriz. Şehirde mutlaka görülmesi gereken yerlerden bazıları Hong Kong’da gezilecek yerler galerimizde.

gece klübü hong kong

5- Budapeşte

Geçmişte Buda ve Peşte olmak üzere iki farklı şehir olan Budapeşte, bugün de bu yakasını eğlence anlayışıyla ayırıyor. Buda tarafı daha çok gündüz saatlerinde tarihi ve turistik yerleriyle öne çıkarken Peşte’de havanın kararmasıyla restoran ve barlar, gece kulüpleri son derece canlı ve hareketli. Şehre geldiğinizde yıkık dökük gibi görünen eski barlardan birine mutlaka girin. Buralarda daha önce hiç olmadığı kadar eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Budapeşte’de eğlenirken şehrin fazla bilinmeyen yönlerini de keşfetmek isterseniz Budapeşte şehir rehberimize mutlaka göz gezdirin. Budapeşte’ye uçmak isteyenler için uçak bileti fırsatları da burada.

budapest gece k.

6- Las Vegas

Işıklar şehri Las Vegas ‘’Vegas’ta olan Vegas’ta kalır’’ sözüne ilham kaynağı olacak kadar eğlenceli bir yer. Kumarhaneleri, her biri New York, Paris veya Mısır piramitlerini andıran otelleriyle Las Vegas’ta görecekleriniz karşısında şaşkınlığa düşmemek çok zor. Ülkede genellikle bekarlığa veda partilerinin adresi olan Las Vegas’a arkadaşlarınızla birlikte gelirseniz, tüm hayatınız boyunca unutamayacağınız kadar eğlenebilirsiniz. The Strip ise şehrin en can alıcı noktalarından biri. Las Vegas’a uçmak için hemen tıklayın ve şehre en uygun seferlere göz atın.

las vegas gece k.

7- Phuket

Genellikle balayı denince ilk akla gelen yerlerden biri Phuket. Ancak burası sadece balayı çiftlerinin değil, tatil yaparken eğlenmek isteyen gezginlerin de gözdesi. Phuket’te gündüzleri koylarda denize girip güneşlendikten sonra geceleri eğlencenin tadına varabilirsiniz. Özellikle Patong’da toplanan eğlenceli mekanlar uygun fiyatlarıyla bütçenizi de fazla zorlamayacak. Phuket’te eğlenceli bir tatil için uçak biletlerini karşılaştırarak planlara başlayabilirsiniz. Adada kalabileceğiniz lüks otellerden daha uygun fiyatlı seçeneklere konaklama alternatifleri de burada.

phuket gece klübü

8- Amsterdam

Eğlence söz konusu olduğunda dünya üzerinde mutlaka adı geçen yerlerden biri varsa o da Amsterdam’dır. Hollanda'nın başkenti aslında Venedik gibi çok sayıda kanal üzerine inşa edilmiş ve neredeyse tüm Avrupa şehirleri gibi sayısız tarihi eseri barındıran bir yer. Ama tüm bunların ötesinde Amsterdam denince ilk akla gelen sabaha kadar süren partiler ve çılgın bir gece hayatı. İşte bu nedenle Amsterdam gençlerin tatil rotalarında her zaman ilk sıralara girmeyi başarıyor. Şehre geldiğinizde mutlaka yapmanız gerekenleri öğrenmek isterseniz, yazımıza bir göz atın. Amsterdam’a uçak bileti fırsatları da burada.

amsterdam gece klüb


muratekinay
Murat Ekinay
456 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar