Phuket Otelleri Ara

En uygun Phuket otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Phuket otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Phuket Balayı Otelleri

Phuket Hakkında

Tayland'a ait 33 ada arasından en büyüğü Phuket, ülkenin güneyinde, Andaman Denizi’nde yer alıyor. PhangNga ve Krabi bölgelerine de yakın olan ada, köprü ile PhangNga’ya bağlanıyor. 576 kilometrekare alana sahip Phuket, zengin ve renkli geçmişi ile Tayland’ın diğer bölgelerinden ayrılıyor. Ada, Çin ile Hindistan arasında kaldığı için önemli bir ticaret noktası olarak her dönemde önemli bir merkez olmuş. 600 bin kişinin yaşadığı adada insanlar geçimini önceleri ticaretle sağlarken şimdi ise turizm ile sağlıyor.

‘Değerli Tepe’ anlamına gelen Phuket, 2004 yılında yaşanan tsunamide büyük hasar gördü. 5 bin 300 kişinin hayatını kaybettiği tsunamide, turistik alanlar da büyük hasar görmüştü. Ülke yıkılan turistik tesislerinin yerine hızlıca yenilerini yaparak, son yılların Güney Asya’daki en önemli turistik rotası olmayı başardı. Mueang Phuket, Kathu ve Thalang bölgelerinden oluşan adada, sıcaklık yıl boyunca 32 ila 34 santigrat derece seviyelerinde seyrediyor. Tayland, Çin ve Malay orjinli adalıların yanı sıra Phuket Adası’nda ‘Deniz Çingeneleri’ olarak bilinen etnik grup da yer alıyor. Deniz Çingeneleri, yaşamlarını tamamen denize göre şekillendirmiş bir grup olarak da biliniyor. Adada yer alan uluslararası havalimanı da turizmin ve ekonominin gelişmesine katkı sağlıyor.

Phuket Adası’nın kuzeyindeki havalimanına Avustralya, Çin, İngiltere, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Malezya, İsviçre’den uçuşlar düzenli yapılıyor. Havalimanından şehir merkezine yolculuk yaklaşık bir saat sürüyor. Adanın merkezi dışında, plajlar ve otellere de direk giden otobüsler bulunuyor. Ada, Fortune dergisi tarafından ‘Emeklilerin en gözde 5 rotası’ arasında gösterilmişti. Bundan dolayıdır ki birçok yabancı yaşamak için Phuket’i tercih ediyor, özellikle de emekliler.

Phuket Galeri