Bir tıkla devlete olan borcunuzu öğrenin

tugbahacibayramoglu

Vergi dairelerine intikal etmiş trafik cezası, idari para cezası, yurt-kur harcı, yargı harcı ve vergi borcu gibi tüm borçlar artık www.gib.gov.tr adresinden öğrenilebilecek.

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) resmi internet sitesinde yapılan açıklamaya göre, Başkanlık olarak daha önce sürekli mükellefiyete sahip olan mükellefler için internet Vergi Dairesi üzerinden yapılan borç sorgulama hizmeti artık isteyen herkese açıldı. www.gib.gov.tr adresinin ana sayfasında bulunan Borç Sorgulama Ekranını tıklayarak gelen sayfadaki bilgileri doldurmanız yeterli.

İçindekiler

www.gib.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz

TC kimlik numarası, nüfus cüzdanı bilgileri isteniyor. Sizin için denedim hızlı ve düzgün çalışan bir sistem. Eskiden borç bilgilerimizi ancak Vergi Daireleri'ne gidip öğrebiliyorduk. Şimdi bir tıkla evden bilgi sahibi olabiliyoruz. Geçen hafta MTV ve trafik cezasını ödemeyene haciz uyarısı başlıklı yazımızda trafik cezası ve MTV'lerini ödemeyen 2 milyon kişiye mektupla uyarı yapıldığını açıklamışık. Maliye mektubunda Motorlu Taşıtlar Vergisi ve trafik borçlarının ödenmemesi durumunda haciz işlemlerinin başlatılacağı uyarısında bulunmuştu.

En iyisi fırsatını bulduğunuz bir anda nüfus cüzdanınızı ve evliyseniz eşinizin, bekarsanız babanızın TC kimlik nosunu yanınıza alarak www.gib.gov.tr adresinden sorgulamanızı yapın. Bizden söylemesi...


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1293 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN