MTV ve trafik cezasını ödemeyene haciz uyarısı

tugbahacibayramoglu

Maliye Bakanlığı Motorlu Taşıtlar Vergisi'ni (MTV) ve trafik cezalarını ödemeyen yaklaşık 2 milyon araç sahibine mektup göndererek haciz uyarısı yaptı.

Gönderilen mektupta Anayasa'nın 73. maddesinde yer alan "Herkes kamu giderlerini karşılamak üzere mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür" hükmü hatırlatılarak bu hüküm doğrultusunda tüm mükelleflerin vergi borçlarını ödemesi gerektiği vurgulandı.

İçindekiler

2 milyon kişiye mektupla uyarı

Mektupta borçlarını ödemeyenlerin banka hesaplarının dondurulacağı, araç ve evlerine de haciz uygulanacağı belirtildi. Uyarıda "Ödenmeyen borçların takibi sırasında mal varlığı haczi, banka hesabı haczi (e-haciz), gayrimenkul haczi, taşıt hacsiz vs gibi isenmeyen durumlarla karşılaşmamanız için bu borçların tasfiyesine yönelik gerekli görüşmelerin ve ödemelerin yapılması için vergi dairesi müdürlüğümüze başvurmanız önem arz etmektedir" uyarısı yapıldı.

Mektuptan sonra ödemeler arttı

Mektubun etkisini gösterdiğini belirten Maliyet Bakanlığı yetkilileri, mektubu alanların büyük kısmının vergi borçlarını ödediğini açıkladı. Maliye mektup göndermeye devam ediyor. Elinize böyle bir mektup gelirse şaşırmayın...


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1486 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar