Her yıl çıktığınız klasik tatillerden, tüm gün sahilde yatmaktan ve birbirinin neredeyse aynısı şehirlerden sıkıldınız mı? Cevabı evet olanlar için farklı ülkelerde yaşanabilecek 5 farklı seyahat deneyimini listeledik.

İçindekiler

1- Çin’de geleneksel bir doktora muayene olun

Tatilde doktora girmek ve muayene olmak genelde ilk istediğimiz şey değildir. Ancak Çin’deki geleneksel doktorlar biraz farklı. Uzun yıllar eğitim aldıktan sonra hasta kabul edebilen bu doktorlar sadece dilinize veya nabzınıza bakarak vücudunuzda bulunan hastalıklar ve tedavisi ile ilgili bilgi verebiliyor. Ülkeyle ilgili bilmek isteyeceğiniz diğer detaylar ise yazımızda!

Doktor

Uçak Bileti

2- İtalya’da trüf mantarının izini sürün

Çok ender bulunan ve bu nedenle fazlasıyla pahalı olan trüf mantarı İtalya’nın kuzeyinde, Piemonte olarak bilinen bölgede hayli popüler. Bu iş için özel olarak yetiştirilen köpeklerle ava çıkarak lezzetli mantarlardan toplayabilirsiniz. İtalya’ya lezzetli yemekleri tatmak için geliyorsanız, bu tatlara da göz atın!

İtalya

3- Mısır’da eski yelkenlilerle yolculuğa çıkın

Mısır gerçekten Nil’in bir armağanı mı? Bu sorunun yanıtını aramak için geleneksel yelkenlilerle efsanevi nehrin üzerinde tura çıkabilirsiniz. Özellikle akşamları güneş batmadan önce bu turlara çıktığınızda göreceğiniz manzaraya hayran kalacaksınız.

Mısır

4- Brezilya’da samba öğrenin

Brezilya denince akla gelen ilk şeylerden biri de samba! Yolunuz ülkenin en güzel şehirlerinden Rio’ya düşerse, yerel samba okullarına gelerek bu dansı öğrenebilir ve yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Şehre uçuracak en uygun Rio de Janeiro uçak biletleri ise burada!

Samba

5- Hindistan’da yerel sokak lezzetlerini tadın

Kendine has kültürüyle gezginleri çeken Hindistan dünyanın en ilginç ülkeleri arasında başı çekiyor. Neredeyse her adımınızda şaşırtıcı bir detayla karşılaşacağınız Hindistan’da sokak lezzetleri ülkenin kendisi kadar ilginç ve denemeye değer! Bu arada, yemekten sonra ‘’paan’’ adıyla bilinen ve nane veya mentol gibi ferahlatan malzemelerden hazırlanan ilginç yiyeceği mutlaka deneyin.

Hindistan


muratekinay
Murat Ekinay
455 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN