29 Ekim tatili için uygun fiyatlı uçak biletleri var. Berlin veya Münih'i 250 TL’ye keşfetmek ister misin? Ya da Kıbrıs’a 142 TL’ye uçmak nasıl bir fikir? Hadi gel, yarım günlük izinle 4 günlük tatil yapabileceğin uygun fiyatlı 29 Ekim rotalarına göz atalım.

İçindekiler

Kıbrıs

29 Ekim tatili genelde güneşli ve sıcak geçer. Bu yıl da Salı gününe denk geliyor. Pazartesi yarım gün. Dolayısıyla yarım gün izin alıp 4 günlük tatil yapabilirsin. Kıbrıs’ta denize girebilir hala yazdan kalma güneşli günlerde gönlünce dinlenebilirsin. İstanbul’dan 177 TL’ye Kıbrıs’a uçak bileti var. Otel fiyatları yaz ayları kadar yüksek değil. Pazartesi yarım gün izin alıp 4 günlük tatile gitmek için daha ne bekliyorsun.

KIbrıs

Uçak Bileti

Berlin

Sadece Berlin değil Münih, Frankfurt gibi Alman şehirlerine çok uygun fiyatlı uçak biletleri var. Schengen vizen varsa bu fırsatı kaçırma derim. Fiyatlar çok uygun. Almanya’da henüz soğuklar başlamadan gezmek için şahane bir dönem. Berlin şehir rehberinden ayrıntılı bilgileri alabilirsin. 250 TL’ye Berlin uçak biletlerine göz atmak ister misin?

Berlin Köprü Manzarası

İstanbul

Sonbahar bence İstanbul’u gezmek için en güzel ay. İnan, 15 günlük program yapsam yapılacakları buraya sığdırmam zor. Eğer İstanbul dışından geleceksen ve 4 günlük kısıtlı bir zamanın varsa şöyle bir program yapabilirsin. Sultanahmet, Kapalıçarşı, Ayasofya, Topkapı Sarayı rotasını ancak bir günde tamamlayabilirsin. Boğaz turu yapmalı, Dolmabahçe Sarayı’nı görmelisin. İstanbul’da Bienal zamanı. Farklı mekanlarda bienal çalışmaları sergileniyor. Bu sene Büyükada’da 4 farklı mekanda sergi var. Ada turuna biraz da kültür etkinlikleri karıştırabilirsin. Kızkulesi, Abdülmecit Köşkü, Galata Kulesi, Karaköy, Koç Müzesi, Modern Sanatlar Müzesi, Minyatürk, Piyer Loti, Süleymaniye Camisi ve daha birçok yer var. İstanbul’da yaşıyorsan da 29 Ekim tatilinde rotana Ağva, Polenezköy gibi yerleri de eklemeyi unutma.

istanbulbogaz

Abant-Bolu

Abant, Bolu, Yedi Göller işte sonbaharın en güzel rotaları… Doğadaki renk cümbüşünü en iyi gözlemleyebileceğin yerlere hoş geldin. Fotoğrafçılığa ilgi duyuyorsan doğru yerdesin. Sünnet Gölü, Gölcük, Taraklı ve Mudurnu’yu da rotana ekleyebilirsin. Bolu otobüs biletlerine göz atmaya ne dersin?

7 göller

Kapadokya

Sonbaharın en güzel adreslerinden biri de Kapadokya. Gezilecek o kadar yer var ki, bu 4 günlük tatil eşsiz doğa harikası yerleri keşfetmen için iyi bir fırsat. İstersen Nevşehir Kapadokya Havalimanı’na uç, istersen de Kayseri Erkilet’e. Fiyatlara göre tercih yapabilirsin. İmkanın varsa balon turu yapmadan dönme.

Kapadokya

Göcek

Göcek hep mavi yolculuk denince akla gelir, şimdi “Nereden çıktı sonbaharda Göcek önerisi” diye soracaklara cevabım hazır: Oralara hiç bu mevsim gittin mi? Büyükşehir karmaşasından uzaklaşıp huzur bulacağın bir yer. Koyları şahane, tekne turu buranın olmazsa olması. Yeşille mavinin buluştuğu doğa harikası bir yer. Bir de Göcek'e oldukça yakın Akyaka’yı da rotana eklemeyi unutma derim. Üstelik şu sıralar Dalaman'a uçak bileti fiyatları da oldukça uygun.

göceksahil

 


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1296 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN