Tebriz Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Tebriz Hakkında

Tebriz, İran’ın kuzeybatısında yer alan en önemli şehirlerinden ve ticaret merkezlerinden biridir. Doğudaki en büyük en önemli kapalı çarşı pazarıyla milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Azerbaycan Türklerinin çokça yaşadığı Tebriz’de, Türk mutfağına ait olan yemekleri sıkça görebilirsiniz. Tebriz ayrıca kervansarayları ile ünlüdür. Tebriz eski tarihi ile 1900’lü yıllardan itibaren mimari değerleri ile ün kazanmıştır. Müzeleri de en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır. Meşrutiyet Müzesi, Azerbaycan Müzesi, Şehriyar Müzesi de İran şehrinin en çok ziyaret edilen tarihi bölgelerindendir. İlklerin şehri olan Tebriz; bulunduğu coğrafya ile de İran’ın batı kapısı olarak görülmektedir.

Birçok ilke imza atan bu şehir, ilk modern okulu Hasan Roşdiye tarafından 1888 yılında kurulmuştur. Sanayi bakımından oldukça zengin bir şehir olan Tebriz çok kirli bir havaya sahiptir. Kirli havaya sahip şehirler sıralamasında ikinci sırada yer alır. Tebriz şehri oldukça nemli ve yağışlı olan bir iklime sahiptir. Her yıl bolca yağış alır, yaz kış yağışın eksik olmadığı Tebriz şehri tarihi mekânları bakımından oldukça ilgi gören bir şehirdir.

Havalimanından Tebriz Şehir Merkezine Ulaşım

İran’ın kuzeybatısındaki en büyük şehir olan Tebriz’de, şehir merkezine 8 kilometre mesafede şehrin en önemli havalimanı olan Tebriz Havalimanı bulunuyor. Aynı zamanda İran Hava Kuvvetleri’nce hava üssü olarak da kullanılan Tebriz Havalimanı, iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdürüyor.

Şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan Tebriz Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ve taksi gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Yaklaşık 20 dakikalık uzaklıkta bulunan şehir merkezine gidebilmeniz için uçağınız indiği andan itibaren ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Tebriz Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına gitmek için tercih edilebilecek en hızlı seçenek taksiler. Trafik durumuna göre daha hızlı gitmenizi sağlayacak olan taksiler sayesinde kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında her gün ve her saat hizmet veren taksiler, terminal binası önünde sizi bekliyor olacak.

Otobüs

Tebriz Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşmanız için seçilebilecek diğer araç otobüsler. Daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık 20 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama, Tebriz Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebileceğiniz en rahat seçeneklerden birisi. Havalimanında bulunan araç kiralama firmaları sayesinde istediğiniz aracı kiraladıktan sonra kent merkezine eğlenceli bir yolculuk yapabilirsiniz.

11 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tebriz uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tebriz varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tebriz uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tebriz uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Tebriz uçuşları Tabriz International Havalimanı'na düzenleniyor.

Tebriz yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Tebriz 1 saat 50 dakika, Ankara-Tebriz 1 saat 20 dakika, Antalya-Tebriz 1 saat 40 dakika, Bodrum-Tebriz 2 saat, Gaziantep-Tebriz 1 saat 30 dakika, İstanbul-Tebriz 1 saat 50 dakika, İzmir-Tebriz 2 saat, Trabzon-Tebriz 1 saat 10 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Tebriz uçuşu düzenliyor?

ATA Airlines İstanbul şehirlerinden direkt Tebriz uçuşları düzenliyor. Pegasus İstanbul şehirlerinden direkt Tebriz uçuşları düzenliyor.

Tebriz Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
13ºC
28ºC
Sal
Çar
13ºC
30ºC
Çar
Per
12ºC
30ºC
Per
Cum
11ºC
28ºC
Cum
Cmt
10ºC
26ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Tebriz Alternatif Ulaşım
Para birimi