Tabriz International Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Tabriz International Havalimanı Hakkında

Tebriz Uluslararası Havalimanı, İran’ın Tebriz kentinde hizmet veren bir havaalanıdır. İran Hava Kuvvetleri’nce hava üssü olarak da kullanılan havaalanı 1979 yılında faaliyete geçti. Her yıl 2 milyonu aşkın ziyaretçisi olan Tabriz Uluslararası Havalimanı, İran’ın önemli havalimanları arasında bulunuyor. Cidde, Medine ve Şam hariç olmak üzere Mehramad Havalimanı’nın tüm uluslararası uçuşları Tebriz Havalimanı’ndan gerçekleşiyor. Çeşitli ülkelerden askeri ve sivil uçakların ziyaret ettiği Tabriz Uluslararası Havalimanı'nın, 2017 yılında yıllık ziyaretçi sayısının 5 milyonu aşması amaçlanıyor.

Tabriz International Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

İran’ın kuzeybatısındaki en büyük şehir olan Tebriz’de, şehir merkezine 8 kilometre mesafede şehrin en önemli havalimanı olan Tebriz Havalimanı bulunuyor. Aynı zamanda İran Hava Kuvvetleri’nce hava üssü olarak da kullanılan Tebriz Havalimanı, iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdürüyor.

Şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan Tebriz Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ve taksi gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Yaklaşık 20 dakikalık uzaklıkta bulunan şehir merkezine gidebilmeniz için uçağınız indiği andan itibaren ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Taksi

Tebriz Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına gitmek için tercih edilebilecek en hızlı seçenek taksiler. Trafik durumuna göre daha hızlı gitmenizi sağlayacak olan taksiler sayesinde kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında her gün ve her saat hizmet veren taksiler, terminal binası önünde sizi bekliyor olacak.

Otobüs

Tebriz Havalimanı’ndan kent merkezine ulaşmanız için seçilebilecek diğer araç otobüsler. Daha ekonomik bir alternatif olan otobüsler ile yaklaşık 20 dakika süren konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Otobüslere, uçağınızdan iner inmez ulaşabilir ve bekleme yapmadan gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralama, Tebriz Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebileceğiniz en rahat seçeneklerden birisi. Havalimanında bulunan araç kiralama firmaları sayesinde istediğiniz aracı kiraladıktan sonra kent merkezine eğlenceli bir yolculuk yapabilirsiniz.

11 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Tabriz International Havalimanı'na Ulaşım

İran'ın en güzel sehirlerinden birisi olan Tebriz'in merkezine yakın mesafedeki Tebriz Havalimanı’na gitmek için taksi, otobüs ve araç kiralama gibi çeşitli ulaşım seçenekleri bulunuyor.

Taksi

Şehir merkezinden Tebriz Havalimanı’na gitmek için tercih edilebilecek taksiler, son derece konforlu ve hızlı bir seçenek olabilir. Gelişmiş bir teknoloji ile donatılan bu taksiler ile havalimanındaki uçağınıza rahatlıkla yetişebilirsiniz.

Otobüs

Tebriz kent merkezinden havalimanına sizi ulaştıracak olan bir diğer seçenek otobüsler. Hesaplı ve kolay bir ulaşım aracı olan otobüslere şehrin her noktasından binebilir ve havalimanına kolayca gidebilirsiniz. Uçağınızın kalkış vaktinden en az 2 saat evvel otobüse binmenizi öneririz.

Araç Kiralama

Araç kiralama, Tebriz Havalimanı’na gitmenizi sağlayacak keyifli bir seçenek. Kiraladığınız aracı siz kullanabileceğiniz gibi şoför eşliğinde bir yolculuk da yapabilirsiniz. Bunun için şehir merkezindeki araç kiralama firmalarından istediğiniz markadaki aracı kiralamanız yeterli.

Havalimanı Bilgileri

Tebriz Havalimanı’nda, İç Hatlar ve Dış Hatlar terminalleri hizmet veriyor. Özellikle Hac’ca gidenler tarafından tercih edilen Tebriz Havalimanı içerisinde; sağlık merkezi, kayıp eşya, bebek bakım odası, danışma gibi bölümlerin yanı sıra alışveriş yapabileceğiniz ve yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz birçok mekan bulunuyor.

Terminal binasındaki Duty Free mağazasından hediyelik eşya ve çeşitli kozmetik ve oyuncak gibi ürünleri satın alabilirsiniz. Yeme içme mekanları olarak ise lezzetli yiyeceklerin sunulduğu restoran ve kafe sizler için hizmetini sürdürüyor.

11 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Tebriz Seyahat Rehberi
Tebriz Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
9ºC
8ºC
9ºC
4ºC
1ºC
24ºC
22ºC
20ºC
19ºC
17ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 50 dk
Ankara
1 saat 20 dk
Antalya
1 saat 40 dk
Bodrum
2 saat
Gaziantep
1 saat 30 dk
İstanbul
1 saat 50 dk
İzmir
2 saat
Trabzon
1 saat 10 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tabriz International Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tabriz International Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tabriz International Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tabriz International Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Tabriz International Havalimanı’na alternatif olarak Khoy Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Tabriz International Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Turkish Airlines, ATA Airlines, Tabriz International Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Tabriz International Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

ATA Airlines, Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden Tabriz International Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi