St. Catherine Intl. Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2022 Google
St. Catherine Intl. Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Saint Catherine Uluslararası Havalimanı sadece askeri amaçlı uçuşlar için kullanılıyor. Bu nedenle bölgeye seyahat edecek yolcular Kahire Uluslararası Havalimanı’nı veya Şarm El-Şeyh Havalimanı’nı tercih edebilirler. Her iki havalimanından Saint Catherine kent merkezine gelmek için servis, otobüs, taksi ve kiralık araç gibi alternatiflerden yararlanmak mümkün. Ülkede özellikle servis ücretleri genellikle uygun fiyatlı ve önceden rezervasyonunuzu yaptırmak şartıyla bu araçlardan birini Saint Catherine ve çevresine yolculuk için tercih edebilirsiniz.

Taksiler ve kiralık araçlar ise arada bulunan uzun sayılabilecek mesafenin de etkisi ile servislere göre daha masraflı. Araç seçiminiz hangisi olursa olsun, önceden tercih ettiğiniz transfer aracına rezervasyon yaptırabilir ve havalimanında fazla zaman kaybetmeden Saint Catherine ve yakınlarındaki bölgelere gelebilirsiniz. 

Taksi 

Kahire Uluslararası Havalimanı’na veya bölgeye ulaşım için tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif olan Şarm El-Şeyh Havalimanı’na indiğinizde terminallerin önünde görebileceğiniz taksilerle Saint Catherine kent merkezine yolculuk yapabilirsiniz. Bununla birlikte taksilerin maliyeti her iki havalimanının da bölgeye çok yakın olmaması nedeniyle fazla sayılabilir. Kahire Uluslararası Havalimanı’na indiğinizde gece saatlerinde de rahatça taksi bulabilirsiniz. Havalimanından bölgeye taksiyle yolculuğun ücretleri, taksi bulma ve diğer konularda havalimanlarında yer alan danışmadan destek alabilir ve sonrasında aracınızı seçebilirsiniz.

Araç Kiralama 

Kahire Uluslararası Havalimanı’nda veya Şarm El-Şeyh Havalimanı’nda araç kiralamak isteyen yolcuların kiralama bankolarına gelmeleri yeterli. Önceden aracınızı internet üzerinden ayırtırsanız, özellikle yoğun olabilen bazı dönemlerde de rahatça kiralık araç bulabilirsiniz. Ülkeyi ilk kez ziyaret edenler yola bir navigasyon cihazı veya bölgeyi iyi bilen bir rehberle yola çıktıklarında Saint Catherine ve çevresine daha rahat ulaşabilirler. Saint Catherine ve yakınında bir otelde kalmayı planlıyorsanız, önceden araç kiralamak istediğinizi otelinize söyleyebilirsiniz. Bu sayede oteliniz sizin için Kahire veya Şarm El-Şeyh’te bulunan kiralama firmalarından rezervasyon yaptırabilir.

Özel Servis 

Servisler genellikle taksilerden daha uygun fiyatlı olmaları ve Saint Catherine’de yolcuları istedikleri noktaya hızlıca getirmeleri nedeniyle tercih ediliyor. Şarm El-Şeyh Havalimanı ve Kahire Uluslararası Havalimanı’nın terminallerinin önünden servislere binebilir, rahat bir yolculukla Saint Catherine ve çevresinde bulunan noktalara hızlıca gelebilirsiniz. Kahire’de veya Şarm El Şeyh’te yolculara hizmet veren servislerin ücretleri aradaki uzaklığa veya seyahat edilen döneme göre değişebilir. Güncel servis ücretlerini telefonla veya internetten öğrenebilir ve isterseniz bu rahat araçlardan biri ile Saint Catherine ve yakınlarına gelebilirsiniz.

27 Kas 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden St. Catherine Intl. Havalimanı'na Ulaşım

Saint Catherine Havalimanı bir süredir uçuşlar için kullanılmıyor. Bu nedenle bölgede seyahat edenler ülkenin başkenti Kahire’de bulunan Kahire Uluslararası Havalimanı’nı veya Şarm El-Şeyh Havalimanı’nı tercih edebilirler. Saint Catherine’nin merkezinden her iki havalimanına ulaşmak taksi, kiralık araç ve özel servis araçları gibi alternatiflerle pratik ve kolay. Önceden seyahat tarihleriniz belliyse, servisler için erken rezervasyon yaptırarak daha uygun fiyata havalimanına seyahat etme şansı bulabilirsiniz.  

Taksi 

St. Catherine şehir merkezinden taksiyle Mısır başkenti Kahire’de bulunan Kahire Uluslararası Havalimanı’na veya Şarm El-Şeyh Havalimanı’na direkt olarak gelebilirsiniz. Taksilerin ücretleri Mısır’da genellikle fazla yüksek değil. St. Catherine’de bulunan havalimanının uçuşlara kapalı olması ve seyahat için farklı bir şehre yolculuk gerekmesi ise taksi ücretlerinin yükselmesine neden olabiliyor. Şehirden Kahire Uluslararası Havalimanı’na veya Şarm El-Şeyh Havalimanı’na gelmeden önce taksi sürücüleri ile görüşerek biraz pazarlık yapabilir, taksi ücretini düşürebilirsiniz.

Araç Kiralama 

Bölgede araç kiralama havalimanlarının çok yakın olmaması nedeniyle fazla tercih edilmiyor. Yine de araç kiralayarak Şarm El-Şeyh veya Kahire’de bulunan havalimanlarına gelmek isterseniz, yerel kiralama şirketlerinden destek alabilirsiniz. Aracınızı kiraladıktan sonra mutlaka yönleri gösteren bir harita almalı veya bölgeyi iyi bilen yerel bir rehberle birlikte yola çıkmalısınız. Böylece Kahire Uluslararası Havalimanı’na veya Şarm El-Şeyh Havalimanı’na gelirken yönünüzü daha rahat bulabilirsiniz.

Özel Servis

Servisler hızlı olmaları ve taksiye göre daha ucuza seyahat fırsatı sunmaları nedeniyle bölgede sıkça tercih ediliyor. Saint Catherine kent merkezinden servislere binen yolcular herhangi bir aktarma gerekmeden, direkt olarak Kahire Uluslararası Havalimanı’na veya Şarm El-Şeyh Havalimanı’na gelebilirler. Havalimanına servisle gelenler için önemli avantajlardan biri de bu araçların bavulları rahatça taşıma olanağı sağlaması. Servis ücretini Mısır’da geçerli olan para birimi veya dolar üzerinden ödeyebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Saint Catherine Havalimanı’nın uçuşlara kapalı olması nedeniyle bölgeye seyahat eden yolcular Kahire Uluslararası Havalimanı’nı veya Şarm El-Şeyh Havalimanı’nı tercih edebiliyorlar. Her iki havalimanında da rahat dinlenme alanlarını kullanabilir, seyahatinizden önce veya sonra mağazalardan alışveriş yapabilir, döviz bürosunda döviz işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Kahire Uluslararası Havalimanı’nda ve Şarm El-Şeyh Havalimanı’nda Mısır, Afrika ve dünya mutfaklarına ait lezzetli yemekleri tadabilir, kafelerde içeceklerin tadına bakabilir ve hediyelik eşya satın alabilirsiniz. Havalimanlarında bulunan danışmadan çevre bölgelere ulaşım, alternatif araçlar ve diğer konularla ilgili bilgi alabilirsiniz. Kahire Uluslararası Havalimanı’nda ve Şarm El-Şeyh Havalimanı’nda vaktinizi dilerseniz internete girerek veya dergi ve gazeteleri okuyarak da geçirebilirsiniz.

25 Kas 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Saint Catherine Seyahat Rehberi
Saint Catherine Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
22ºC
22ºC
21ºC
22ºC
21ºC
29ºC
29ºC
29ºC
29ºC
28ºC

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz St. Catherine Intl. Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, St. Catherine Intl. Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm St. Catherine Intl. Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

St. Catherine Intl. Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

St. Catherine Intl. Havalimanı’na alternatif olarak Abu Rudeis Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi