Saint Catherine Uçak Bileti Ara

Saint Catherine Hakkında

Saint Catherine, Mısır’daki Sinai Peninsula bölgesinin başkentidir. Sina Dağı ile Saint Catherine’s Manastırı’nın yakınlarında Nuwebia’dan 1596 metre yüksekte bulunan El-Tur dağlarının eteklerinde yerleşmiş bir şehirdir. Sina Dağı’nın eteğinde Saint Catherine’s Manastırı yer alır ve burası şehrin başlangıcı sayılır. Mısır’ın yeni şehirlerinden olan Saint Catherine, oldukça modern bir şehirdir.

Çok sayıda okul, yüksekokul, hastane, polis, itfaiye, banka ve diğer önemli kurumlara sahip şehir, çöl iklimini yaşıyor. Geceleri soğuk geçen şehirde nem oranı oldukça azdır. Yüksek rakımlı dağlar ve çok sayıda küçük vadinin şehri çevrelemesini sağlıyor. Yazları ılık ve kışları ise soğuk geçiyor. Su kaynakları açısından zengin olan şehir, bunun ticaretini yaparak faydalanıyor.

Havalimanından Saint Catherine Şehir Merkezine Ulaşım

Saint Catherine Uluslararası Havalimanı sadece askeri amaçlı uçuşlar için kullanılıyor. Bu nedenle bölgeye seyahat edecek yolcular Kahire Uluslararası Havalimanı’nı veya Şarm El-Şeyh Havalimanı’nı tercih edebilirler. Her iki havalimanından Saint Catherine kent merkezine gelmek için servis, otobüs, taksi ve kiralık araç gibi alternatiflerden yararlanmak mümkün. Ülkede özellikle servis ücretleri genellikle uygun fiyatlı ve önceden rezervasyonunuzu yaptırmak şartıyla bu araçlardan birini Saint Catherine ve çevresine yolculuk için tercih edebilirsiniz.

Taksiler ve kiralık araçlar ise arada bulunan uzun sayılabilecek mesafenin de etkisi ile servislere göre daha masraflı. Araç seçiminiz hangisi olursa olsun, önceden tercih ettiğiniz transfer aracına rezervasyon yaptırabilir ve havalimanında fazla zaman kaybetmeden Saint Catherine ve yakınlarındaki bölgelere gelebilirsiniz. 

Taksi 

Kahire Uluslararası Havalimanı’na veya bölgeye ulaşım için tercih edebileceğiniz bir diğer alternatif olan Şarm El-Şeyh Havalimanı’na indiğinizde terminallerin önünde görebileceğiniz taksilerle Saint Catherine kent merkezine yolculuk yapabilirsiniz. Bununla birlikte taksilerin maliyeti her iki havalimanının da bölgeye çok yakın olmaması nedeniyle fazla sayılabilir. Kahire Uluslararası Havalimanı’na indiğinizde gece saatlerinde de rahatça taksi bulabilirsiniz. Havalimanından bölgeye taksiyle yolculuğun ücretleri, taksi bulma ve diğer konularda havalimanlarında yer alan danışmadan destek alabilir ve sonrasında aracınızı seçebilirsiniz.

Araç Kiralama 

Kahire Uluslararası Havalimanı’nda veya Şarm El-Şeyh Havalimanı’nda araç kiralamak isteyen yolcuların kiralama bankolarına gelmeleri yeterli. Önceden aracınızı internet üzerinden ayırtırsanız, özellikle yoğun olabilen bazı dönemlerde de rahatça kiralık araç bulabilirsiniz. Ülkeyi ilk kez ziyaret edenler yola bir navigasyon cihazı veya bölgeyi iyi bilen bir rehberle yola çıktıklarında Saint Catherine ve çevresine daha rahat ulaşabilirler. Saint Catherine ve yakınında bir otelde kalmayı planlıyorsanız, önceden araç kiralamak istediğinizi otelinize söyleyebilirsiniz. Bu sayede oteliniz sizin için Kahire veya Şarm El-Şeyh’te bulunan kiralama firmalarından rezervasyon yaptırabilir.

Özel Servis 

Servisler genellikle taksilerden daha uygun fiyatlı olmaları ve Saint Catherine’de yolcuları istedikleri noktaya hızlıca getirmeleri nedeniyle tercih ediliyor. Şarm El-Şeyh Havalimanı ve Kahire Uluslararası Havalimanı’nın terminallerinin önünden servislere binebilir, rahat bir yolculukla Saint Catherine ve çevresinde bulunan noktalara hızlıca gelebilirsiniz. Kahire’de veya Şarm El Şeyh’te yolculara hizmet veren servislerin ücretleri aradaki uzaklığa veya seyahat edilen döneme göre değişebilir. Güncel servis ücretlerini telefonla veya internetten öğrenebilir ve isterseniz bu rahat araçlardan biri ile Saint Catherine ve yakınlarına gelebilirsiniz.

27 Kas 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Saint Catherine uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Saint Catherine varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Saint Catherine uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Saint Catherine uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Saint Catherine uçuşları St. Catherine Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Saint Catherine Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
22ºC
31ºC
Cum
Cmt
22ºC
29ºC
Cmt
Paz
22ºC
27ºC
Paz
Pzt
22ºC
30ºC
Pzt
Sal
23ºC
29ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Saint Catherine Hakkında Daha Fazla
Saint Catherine Alternatif Ulaşım
Para birimi