Sivas Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google
Sivas Havalimanı Hakkında

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Türkiye'nin kültürel zenginliği ile adından söz ettiren şehirlerinden Sivas'ta konumlanmıştır. Şehir merkezine yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta olan havalimanı, engelsiz havalimanı unvanına da sahiptir. İlk olarak 1957 yılında askeri havalimanı olarak hizmete giren havalimanı, daha sonra sivil havalimanı statüsünde uçuşlar gerçekleştirmeye başlamıştır. Havaalanından yapılan ilk uluslararası uçuş ise 2007 yılının Haziran ayında Stuttgart'a gerçekleştirilmiştir. Sivas Nuri Demirağ Havalimanı'nda iç ve dış hat uçuşları için tek terminal binası kullanılmaktadır. Havalimanının, kendine has mimari özelliklere sahip terminal binasının yıllık yolcu ağırlama kapasitesi ise 3 milyondur.

Sivas Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’ndan kent merkezine en uygun ulaşım, uçak firmaları tarafından sağlanan servisler, HAVAŞ ve belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır.

Ayrıca havalimanında bulunan taksilerle veya araç kiralama ofisinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

HAVAŞ

Sivas Havalimanı’ndan merkeze ulaşmanın en kolay yollarından biri HAVAŞ servisine binmek. Servislerin hareket saatleri uçakların iniş-kalkış saatlerine göre düzenleniyor. Havalimanından hareket edenler için servisler uçak inişlerinden 25 dakika sonra hareket etmekte.

Belediye Otobüsü

Belediyenin ve Türk Hava Yolları’nın ortaklaşa tahsis ettiği servislerle havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanıyor. Şehre gitmenin en kolay yollarından olan bu seçeneği de değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Taksi de şehre ulaşmak için kullanılabilecek diğer bir alternatif. Şehri bilmiyorsanız, gideceğiniz yer hakkında bilginiz yoksa taksi seçeneği de değerlendirilebilecek bir seçenek fakat biraz daha pahalı bir yolu seçmiş olursunuz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama ofislerini veya şehir merkezindeki ofisleri değerlendirebilirsiniz. Avis, Budget, Central, Miray, Sixt gibi firmalar havalimanında bulunan alternatiflerden bazıları.

30/01/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Sivas Havalimanı'na Ulaşım

Sivas şehir merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunan Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na ulaşım, uçak firmaları tarafından sağlanan servisler, HAVAŞ ve belediye otobüsleri ile sağlanmaktadır.

Ayrıca şehir merkezinde bulunan taksilerle veya araç kiralama ofisinden araç kiralayarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

HAVAŞ

Şehir merkezinden havalimanına hareket edenler için kalkış noktası Maliye karşısındaki ‘’Kılıçoğlu Pastanesi’’ arkasındandır. Güzergâhları ise; 4 Eylül Stadyumu, Kümbet Halı Saha, Sabancı Lisesi Durağı, Özel Harekât Şube Müdürlüğü şeklinde.

Belediye Otobüsü

Sivas Belediyesinin ve Türk Hava Yolları'nın özel olarak tahsis ettiği otobüslerle ulaşım hem gidiş hem geliş olarak sağlanmaktadır. Şehir merkezinden hareket noktası Sivas Seyahat Turizm önündendir.

Özel Araç

Şehir merkezinden havalimanına gitmek için D200 karayoluna çıkmanız ve buradan havalimanı işaretlerini takip etmeniz gerekiyor. Daha sonra havalimanı bağlantı yolunu kullanarak ulaşımı sağlayabilirsiniz. Havalimanında 24 saat açık ve 356 araç kapasiteli otopark mevcut. Park ücretleri saatlik, günlük ve aylık olarak belirleniyor.

Havalimanı Bilgileri

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı rakım olarak yüksek bir düzlüğe inşa edilmiştir. Bu nedenle hava şartları uygun olmadığında sık sık sefer iptali yaşanmaktadır.

Ayrıca havalimanı Türkiye’nin en uzun ikinci pistine sahiptir. Havalimanında yurt dışı uçuşları ise yapılmıyor.

24/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Sivas Seyahat Rehberi
Sivas Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
3ºC
0ºC
6ºC
12ºC
7ºC
9ºC
13ºC
24ºC
25ºC
27ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat
Ankara
1 saat 10 dk
Antalya
1 saat 10 dk
Bodrum
1 saat 40 dk
Gaziantep
1 saat
İstanbul
1 saat 20 dk
İzmir
1 saat 40 dk
Trabzon
50 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x