Shetland Islands Uçak Bileti Ara

Shetland Islands Hakkında

‘’İskoçya’nın İskandinavya ile buluştuğu yer’’ olarak anılan Shetland, Büyük Britanya’nın en büyük üç adasından biri. Yeşil doğası, geniş sahil şeridi, kumsalları ve doğaya kucak açan coğrafyası ile ada aynı zamanda bölgenin en gözde rotalarından. Kuzey Denizi ile Atlas Okyanusu’nun buluştuğu bölgede yer alan adalardan en büyüğü ‘’Mainland’’ olarak biliniyor.

Genel olarak düz arazilerden oluşan Shetland’ın en yüksek noktası 450 metre yüksekliğe ulaşan Ronas tepesi. Shetland’ın genelinde okyanus iklimi etkili. Yıl boyunca sıcaklık ortalama 3 derece ile 14 derece arasında değişiklik gösteriyor. Çok sık rastlanan bir durum olmasa da kış aylarında zaman zaman hava sıcaklığı eksi değerlere de düşebiliyor. Şehirde özellikle mevsimler arasında yaşanan geçiş dönemlerinde yağışlar etkili oluyor. Eğer Shetland ve çevresini ziyaret etmeyi planlıyorsanız yanınızda hemen her mevsim yağmurluk ve şemsiye gibi eşyalarınızı bulundurmanızda fayda var. Bölgede hava genel olarak yıl boyunca bulutlu ve rüzgârlı. Yaz aylarında yoğun sis de görülebiliyor. 

Shetland’ın ekonomisi tarım ve balıkçılık temeline dayanıyor. Ekonomide ayrıca doğal gaz ve turizmin de önemi gitgide artıyor. Hizmet sektörü de şehirde her geçen gün daha fazla ekonomik faaliyetlerde önem kazanıyor. Şehir ve çevresinde turistik faaliyetlerin gelişmesinde en önemli faktörlerden biri de popüler seyahat rehberlerinde Shetland’ın adının sık sık geçmesi. Bu sayede her yıl çok sayıda yolcu gemisi Birleşik Krallık ve diğer Avrupa ülkelerinden buraya yolcu taşıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Shetland Islands uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Shetland Islands varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Shetland Islands uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Shetland Islands uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Shetland Islands uçuşları Tingwall Havalimanı, Scatsta Havalimanı, Sumburgh Havalimanı'na düzenleniyor.

Haritada Görüntüle
Shetland Islands Alternatif Ulaşım
Para birimi