Inverness Uçak Bileti Ara

Inverness Hakkında

Birleşik Krallık’ın kuzeyinde yer alan İskoçya’nın Highlands bölgesinde yer alan Inverness, aynı zamanda bu bölgenin merkezi olarak kabul edilen şehir. Bölgenin kalbine yerleşen Inverness, önemli yolların da kesişim noktasında bulunuyor.

Inverness’de ilk yerleşimlerin ‘’Pikt’’ adı verilen yerli kabilelere dek uzandığı tahmin ediliyor. Bölgenin ayrıca Shakespeare tarafından yazılan ünlü eserlerde de geçiyor. Zaman içinde farklı yerleşimcilerin ilgisini çeken Inverness, bugün de İskoçya’nın birçok bölgesinden gelen ziyaretçilerin gözdesi.

İskoçya’nın başkenti Edinburgh’a yaklaşık 260 kilometre uzaklıkta yer alan kent 45 bin kişilik nüfusa ev sahipliği yapıyor. Inverness, hem Birleşik Krallık’ta hem de Avrupa’nın genelinde nüfusu en hızlı artan yerleşim yerlerinden biri olarak biliniyor. Bunun en önemli nedeni ise çevre şehir ve kasabalardan sürekli olarak artan göçler.

Şehri Kuzey Denizi üzerinden Fort William kentine bağlamak için geliştirilen Caledonian Kanalı projesi her ne kadar gerçekleştirilemese de şehir ve çevresinin daha fazla canlanmasını sağlamış durumda.

Inverness genellikle yıl boyunca serin bir hava etkili. Kış aylarında sıcaklık sıfır derecenin altına iniyor ve zaman zaman -20 dereceyi gösteriyor. Yaz aylarında ise çok daha ılıman bir havanın etkisini görmek mümkün. Bu dönemde hava sıcaklığı ortalama 20-24 derece civarında değişiklik gösteriyor.

Havalimanından Inverness Şehir Merkezine Ulaşım

Inverness Havalimanı’na gelen yolcular için otobüs ve trenler ile toplu taşıma hizmeti veriliyor. Şehir merkezine 15 kilometre mesafede bulunan havalimanından merkeze ulaşmak için kiralık araç ve taksi imkânı da bulunuyor.

Taksi

Hızlı bir ulaşım seçeneği olan taksiler, Inverness Havalimanı’nda terminal binası dışarısında sıralanıyor. Inverness Taksi firmasına ait son derece lüks ve donanımlı araçlar ile şehir merkezine kolay bir ulaşım imkânı sunuluyor. Grup halinde yolculuk yapanlar için sekiz kişiye kadar alabilen özel taksileri de bulunan firma, aynı zamanda şehir içerisindeki özel işlerinizde de size yardımcı olabiliyor.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine giden 11, 11A ve 11D numaralı otobüsler, haftanın altı günü saat 06:19 ile 22:56 arasında çalışıyor. Terminal binası yakınında bulunan duraklardan ulaşabileceğiniz otobüsler, hafta içi yarım saatte bir, cumartesi günleri saatte bir hareket ediyor. Pazar günleri ise araçlar ilk seferine saat 08:39’da çıkarken 17:20’ye kadar yolcu taşıyor.

Tren

Inverness şehir merkezine ulaşımda tren ile yolculuk yapmak biraz zahmetli olabilir. Nairn’de bulunan tren istasyonu ile havalimanı arasındaki kısa mesafeyi taksi ile gidebilir ve buradan bineceğiniz trenler ile şehir merkezine yolculuk yapabilirsiniz.

Sadece Inverness şehir merkezine değil Aberdeen ve Glasgow gibi diğer şehirlere de yolculuk yapma şansına sahip olduğunuz Nairn istasyonundan hareket eden trenler, sabah 07:27’de ilk seferini yaparken 23:50’ye kadar aralıklarla taşıma hizmeti vermeye devam ediyor. İstasyonda bulunan otomatik bilet makinelerinden kredi kartı ile tren bileti satın alabiliyorsunuz. 

Araç Kiralama

Avis ve Europcar firmaları, araç kiralamak isteyenler için kapılarını hafta içi 08:00 ile 22:30 arasında, cumartesi günleri 10:00 ile 18:00 arasında ve pazar günleri de 10:00’dan 22:00’ye kadar açık tutuyor. İndirim ve ekonomik araç talep edenler için firmaların internet sitelerinden önceden rezervasyon yapma seçeneği de bulunuyor.

07 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Inverness uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Inverness varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Inverness uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Inverness uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Inverness uçuşları Inverness Havalimanı, Inverness Tren İstasyonu'na düzenleniyor.

Haritada Görüntüle
Inverness Alternatif Ulaşım
Para birimi