Pontecagnano Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Pontecagnano Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Salerno şehir merkezinin 22 kilometre dışında hizmet veren Salerno Costa d'Amalfi Havalimanı bir diğer yaygın ismi ile Salerno-Pontecagnano Havalimanı olarak da biliniyor. Havalimanına indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz araçların sayısı fazla değil. Buna karşın uçağınız indikten sonra terminal önünde yolculara hizmet veren taksilere binebilir veya şoförlü ve şoförsüz araç kiralama alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Havalimanından merkeze ulaştıktan sonra farklı bölgelere seyahat etmeyi tercih ederseniz, tren istasyonuna gelerek buradan trenlerle yolunuza devam edebilirsiniz. 

Tren

Trenler doğrudan Salerno Costa d'Amalfi Havalimanı’na bağlanmasa da fazla uzak olmayan havalimanından istasyona gelmek son derece kolay. Terminal önünde yolcularını hazırda bekleyen taksilerden birine binmeniz ve istasyona gitmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Havalimanına en yakın istasyonlardan biri Pontecagnano istasyonu. Buradan İtalya’nın farklı bölgelerine hareket eden trenlere binme şansınız var. 

Taksi

Havalimanında iki farklı taksi şirketi şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcuların hizmetinde. Bunlardan RadioTaxi Salerno için +39 089757575 numaralı telefonla görüşerek hem şehirde ulaşmak istediğiniz yere kadar taksi ücretleriyle ilgili bilgi alma hem de rezervasyon yaptırma şansınız bulunuyor.  Havalimanından yolcu taşıyan diğer firma olan Pronto Taxi Battipaglia’ya ulaşarak bilgi almak isteyen yolcular da +39 0828303030 numaralı telefonu arayabilirler. 

Otobüs

Havalimanından Salerno şehir merkezine taksiye kıyasla çok daha uygun fiyatlı bir araç olan otobüslerle ulaşmak da şehirde seçenekler arasında. 8 numaralı Salerno-Battipaglia otobüsleriyle merkeze kadar kısa sürede gelebilirsiniz. 

Araç Kiralama

Havalimanında hizmet veren Hertz ofisinden ister şoförlü isterseniz de şoförsüz olarak aracınızı kiralayabilir ve hem şehir merkezine hem de merkezin yakınlarında bulunan diğer bölgelere kolayca seyahat edebilirsiniz. Bunun için havalimanından çıktıktan sonra Salerno yönüne doğru devam eden tabelaları takip etmeniz yeterli olacaktır. Eğer daha önce bu bölgede araç kullanmadıysanız, yanınıza havalimanından edinebileceğiniz bir harita almaya veya navigasyon cihazı bulundurmaya çalışın. Bu sayede yol boyunca yönünüzü daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Araç kiralama ofisleri genellikle sabah saat: 09:00 ile akşam 17:30 arasında hizmet veriyor. Cumartesi ve Pazar günleri ise ofislerin açılış ve kapanış saatleri değişebiliyor. Uçağınızın iniş gün ve saatini göz önünde bulundurarak önceden rezervasyon yaptırabilir ve şehre indikten sonra aracınızı teslim alabilirsiniz. 

Özel Araç

Havalimanından merkeze giderken kullanabileceğiniz bir özel aracınız varsa, yola çıktıktan sonra Salerno - Reggio Calabria yönünü izleyerek havalimanından kent merkezine doğru yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Aracınızla Salerno’ya 22 kilometrelik yolculuk sonunda ulaşabilirsiniz. Eğer Pontecagnano yönüne doğru gitmek isterseniz 6 kilometre, Battipaglia yönüne 10 kilometre, Avellino’ya 10 kilometre ve Napoli’ye ise 63 kilometre kadar yolculuk yapmanız yeterli olacaktır.

Helikopter

Salerno Costa d'Amalfi Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşmak için çok daha farklı ve hızlı bir araç tercih ederseniz helikopter kiralayabilirsiniz. Havalimanında helikopter kiralama hizmeti ELISERVICE tarafından sağlanıyor. Eğer yakınlarında bulunan farklı bir şehre seyahat etmek isterseniz yine helikopterlerden yararlanabilirsiniz ancak bu servis için taksiye ve diğer kara taşıtlarına kıyasla daha fazla ücret ödemenizin gerekebileceğini unutmamalısınız. Helikopter kiralama servisiyle ilgili bilgi almak veya helikopter rezervasyonu yaptırmak isteyen ziyaretçiler +39 335 569 6565 numaralı telefonu arayarak bu hizmetle ilgili detayları öğrenebilirler. 

10/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Pontecagnano Havalimanı'na Ulaşım

Salerno Costa d'Amalfi Havalimanı’na yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta bulunan Salerno şehir merkezinden gelişmiş ve rahat araçlar sayesinde ulaşmakta zorlanmazsınız. Salerno’dan havalimanına seyahat etmek isteyen yolcular genellikle doğrudan ulaşım olanağı sağlayan taksileri tercih ediyorlar. Hem konforlu hem de hızlı bu araçların dışında merkezden araç kiralama olanağınız da bulunuyor. Üstelik bu araçları tercihinize göre özel şoförleri ile birlikte veya dilerseniz şoförsüz olarak kiralayabilirsiniz. Merkezden havalimanına yolculuğunuz sırasında daha ucuz ve avantajlı bir aracı tercih etmeniz durumunda otobüsleri kullanabilirsiniz. Şehirden ve yakınında bulunan diğer yerlerden helikopterle havalimanına ulaşım fırsatınız da var ancak bu biraz daha pahalı ve dolayısıyla masraflı bir yöntem. Özel aracınız varsa, yine havalimanı yön levhalarını takip ettiğinizde sadece dakikalar içerisinde aracınızla Salerno Costa d'Amalfi Havalimanı’na ulaşma şansınızın bulunduğunu da unutmayın.

Tren

Şehir merkezinde bulunan tren istasyonu ile Salerno çevresinde ve İtalya genelinde pek çok şehirden doğrudan ulaşım olanağı var. Trenlerden indiğinizde istasyonun önünde ve yakınlarında bir taksi bularak havalimanına yaklaşık 20 dakika içinde ulaşabilirsiniz. Trenlerle doğrudan havalimanına gelme olanağınız bulunmuyor ancak taksilerle veya otobüslerle merkezden havalimanına kolayca gelebilirsiniz.

Taksi

Salerno’da günün her saatinde taksi bulabilirsiniz. Bu nedenle taksiler özellikle sabah erken saatlerde veya gecenin ilerleyen saatlerinde merkezden havalimanına gelmek isteyen ziyaretçilerin tercihi. Taksiye bindiğinizde sürücüye sadece havalimanına gitmek istediğinizi söyleyerek dakikalar içinde havalimanı terminaline ulaşabilirsiniz. Şehirde taksi ücretleri çok yüksek değil ve havalimanının merkeze yakın olarak sayılabilecek konumu sayesinde bu araçlar rahatlıkla tercih edilebilecek alternatifler arasında yerini alıyor. Yine de önceliğiniz uygun fiyatlı araçlarsa, Salerno’da taksiye binmeden hemen önce sürücüyle konuşarak ücretlerle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden otobüse binerek havalimanına gelmek için Salerno-Battipaglia otobüslerini kullanabilirsiniz. Taksi ve özel araç kadar olmasa da otobüsler şehirde hem hız hem de rahatlığı ile öne çıkan araçlar arasında. Otobüslerin bir diğer avantajı ise uygun fiyatları. Taksiyle veya diğer özel araçlarla kıyaslandığında otobüslerle havalimanına kadar çok daha ucuza yolculuk yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde farklı yerel firmalar bulunsa da aracınızı havalimanında bir şubesi bulunan Hertz’den kiralayabilir ve havalimanına geldiğinizde aracı burada bırakabilirsiniz. Kiralık araçlarla merkezden yola çıktığınızda birkaç farklı havalimanı güzergâhı var. Salerno - Reggio Calabria yönünde aracınızı kullandığınızda 30 dakikadan daha az bir sürede havalimanının girişinde olabilirsiniz.

Özel Araç

Şehir merkezinde kullandığınız bir özel aracınız varsa, havalimanına gelmek için de bu araçtan faydalanabilirsiniz. Reggio Calabria yönünde aracınızı sürdükten sonra PONTECAGNANO SUD – AEROPORTO çıkışını takip ederek çok kısa bir sürede terminalde olabilirsiniz.

Helikopter

Şehrin merkezinden ve helikopter servisi sunulan diğer yakın yerlerden ELISERVICE helikopterlerini kullanarak havalimanına gelebilirsiniz. Havalimanına doğru ulaşmak için helikopter her ne kadar farklı ve eğlenceli bir araç olsa da fiyat konusunda avantajlı sayılmaz. Helikopter ücretleri kiralık araçlar, otobüs ve taksi gibi alternatif yöntemlerden daha yüksek. Buna karşın havalimanına gelirken aynı zamanda ilginç bir araçla seyahat etmek isterseniz helikopter kiralama firmasına internet veya telefonla ulaşarak kolayca helikopter transferi için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri 

İtalya’nın Salerno şehri yakınlarında bulunan küçük bir havalimanı olan Salerno Costa d'Amalfi Havalimanı yolcularını alışveriş ve yeme içme gibi konularda farklı seçeneklerle karşılıyor. Havalimanı terminali içinde bulunan New Caffé Mediterraneo uçuş öncesi veya sonrasında bir şeyler yemek ve içmek isteyen ziyaretçilerin buluşma noktası. Terminalde yeme içme alanlarına ek olarak ayrıca para çekmek veya transfer etmek için kullanabileceğiniz ATM cihazları ve check-in bankoları, kayıp eşya bürosu ve danışma masaları gibi bölümler de yer alıyor. 

09/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Salerno Seyahat Rehberi
Salerno Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
14ºC
14ºC
14ºC
16ºC
14ºC
20ºC
20ºC
21ºC
23ºC
21ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
2 saat 10 dk
Ankara
1 saat 50 dk
Antalya
1 saat 40 dk
Bodrum
1 saat 20 dk
Gaziantep
2 saat 30 dk
İstanbul
1 saat 30 dk
İzmir
1 saat 20 dk
Trabzon
2 saat 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Pontecagnano Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Pontecagnano Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Pontecagnano Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Pontecagnano Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Pontecagnano Havalimanı’na alternatif olarak Capodichino Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi