Reykjavik Uçak Bileti Ara

Reykjavik Hakkında

İzlanda’nın başkenti Reykjavik, ülkenin güneybatısındaki Faxaflöi Körfezi kıyılarında yer alan bir liman kentidir. Kuzey Atlantik Bölgesi’nin en ucunda konumlanmıştır ve yeryüzünde kutup bölgesine en yakın başkenttir. Zengin yeryüzü çeşitliliğine ev sahipliği yapan şehir; fiyortlar, yarımadalar, boğazlar, koylar ve adalarla çevrilidir. Dünyanın en önemli balıkçılık merkezlerinden birisi olan Reykjavik, İzlanda nüfusunun yarısını barındırmaktadır. Adı, dünyanın en temiz, çevreci ve güvenli kentleri arasında geçmektedir.

İzlanda, çevre dostu enerji üretim yöntemlerine ve volkanik bir ülke olmasından dolayı zengin jeotermal su kaynaklarına sahip bir ülkedir. Bu zenginliklerden başkent Reykjavik de büyük ölçüde payını almıştır. Oldukça soğuk bir iklime sahip olan şehir, başta ısınma olmak üzere tüm enerjisini jeotermal kaynakların kullanılması sonucu elde etmektedir. Dünyanın dört bir noktasından ‘Kuzey Işıkları Turu’ düzenen Reykjavik, Şubat ayı sonunda ve Mart ayı başında, dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu oluşan bu büyülü ışık dansına ev sahipliği yapmaktadır.

Kuzey Işıkları, kentin en çok turist çeken aktiviteleri arasında ilk sırdadır. Tjörnin, Videy ve Grotta adaları, Hallgrimskirkja Kilisesi, İmagine Peace Tower, Perlan, Reykjavik Müzesi, İzlanda Ulusal Müzesi, Abear Müzesi, Golden Circle ve Volkan Evi kentin başlıca turistik gezi noktalarıdır. Gulf Stream sıcak su akıntısı ile iklimi biraz olsun yumuşayan kent, subpolar iklim etkisindedir. Kış ayları soğuk, yaz ayları ılıman geçmektedir. Reykjavik Havaalanı kent merkezine 2 km. uzaklıktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Reykjavik uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Reykjavik varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Reykjavik uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Reykjavik uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Reykjavik uçuşları Keflavik Intl Havalimanı ve Reykjavik Dom Havalimanı'na düzenleniyor.

Reykjavik yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Reykjavik 6 saat, Ankara-Reykjavik 5 saat 30 dakika, Antalya-Reykjavik 5 saat 40 dakika, Bodrum-Reykjavik 5 saat 30 dakika, Gaziantep-Reykjavik 6 saat, İstanbul-Reykjavik 5 saat, İzmir-Reykjavik 5 saat 20 dakika, Trabzon-Reykjavik 5 saat 40 dakika sürüyor.

Reykjavik uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Reykjavik uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Reykjavik Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
-4ºC
3ºC
Cmt
Paz
-3ºC
5ºC
Paz
Pzt
-3ºC
5ºC
Pzt
Sal
-1ºC
1ºC
Sal
Çar
-2ºC
2ºC
Çar
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Reykjavik Alternatif Ulaşım
Para birimi