Kışın sıcaklara kaçmak için ideal 5 rota

muratekinay
Murat Ekinay
18 Ocak 2018
I
2 dk
I
103
I
Güncellenme: 11 Aralık 2019

Yaz bir türlü gelmiyorsa, siz ona uçmaya ne dersiniz? Biz kışın en soğuk günlerini yaşarken sıcak havanın, denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz birbirinden güzel rotalar keşfedilmeyi bekliyor. Üstelik bazılarına vizeyle uğraşmadan, bavulunuzu kaptığınız gibi uçabilirsiniz.

İçindekiler

1- Maldivler

Beyaz kumlar, cam gibi bir deniz ve tropikal meyveler… Deniz ve güneş tatillerinin dünya üzerindeki en popüler adreslerinden Maldivler balayına çıkacak çiftlerin de rüyalarını süsleyen yerlerin başında geliyor. Üstelik bu cennet adalarda suyun altı da üstü kadar heyecan verici. Şnorkelle dalarak veya sualtı restoranlarında yemeğinizi yiyerek hayatınızın belki de en iyi tatilini geçirebilirsiniz. Maldivler gibi kışın balayı tatili için ideal rotalardan bazıları yazımızda!

2- Tayland

Başkent Bangkok, Krabi, veya Phuket… Vize almadan, bavullarınızı topladığınız gibi yola koyulabileceğiniz Tayland’ın her köşesi macera, keyif ve eğlence dolu! Ülkenin meşhur yüzen pazarlarında tropikal meyvelerden satın alabilir, Bangkok’un teras barlarında manzaraya karşı içkinizi yudumlayabilir veya plajlarında denizin ve güneşin tadını istediğiniz kadar çıkarabilirsiniz. Yolu başkente düşenlerin görebilecekleri başlıca yerler galerimizde. Tayland’da tatile uçuracak biletler ise burada!

3- Avustralya

Eğer çok daha uzaklara hatta dünyanın ta öbür ucuna gitmeyi göze alabilirseniz, bizde kış yaşanırken Avustralya’da yaza uçabilirsiniz. Melbourne ve Sidney gibi şehirlerde ülkenin ünlü tarihi eserlerini görürken sahillerden kendinizi serin sulara atabilirsiniz. Bu arada Avustralya sahillerinin sörfçüler için de tam bir cennet olduğunu unutmayın!

4- Lübnan

Lezzetli yemekleri ve eğlenceli geceleriyle ünlü Lübnan da bize göre daha ılıman bir iklime sahip. Ülkenin başkenti Beyrut’ta Roma döneminden miras kalan tarihi eserlerin arasında dolaşmanın, lebeniye çorbası ve etli humus gibi ülkenin meşhur yemeklerini tatmanın geceleri ünlü kulüplerinde eğlenmenin keyfine varabilirsiniz. Beyrut’ta eğlenceli ve keyifli bir tatil için diğer öneriler yazımızda!

5- Birleşik Arap Emirlikleri

Vizesiz olmasa da tatil için vizenizi kolayca alabileceğiniz destinasyonlardan biri ise Birleşik Arap Emirlikleri. Başkent Abu Dabi’de veya ülkenin gözde tatil rotalarının başında gelen Dubai’de ocak, şubat ve mart aylarında rahatlıkla denize girebilirsiniz. Devasa büyüklükteki alışveriş merkezleriyle bilgisayar gibi elektronik eşyalar almak isteyenleri de çeken Dubai’de görülebilecek yerler galerimizde. Dünyanın en yüksek binası gibi pek çok rekoru elinde bulunduran şehre uçak biletinizi almak isterseniz de tıklayın yeter!


muratekinay
Murat Ekinay
500 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Popüler Yazılar
Dünyanın EN kalabalık ülkeleri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9956194
Dünyanın EN zengin 15 ülkesi
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9949019
Türkiye’de gezilecek EN meşhur 75 yer
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9945100
Türkiye’nin huzur dolu 18 sakin şehri
Nihan Bayram
Nihan Bayram
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9943113
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar