East Midlands Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google

Sizin için Seçtiğimiz East Midlands Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

East Midlands Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Nottingham şehir merkezine 15 mil uzaklıkta bulunan East Midlands Havalimanı’ndan kent merkezine kadar gelmek için farklı bütçe ve ihtiyaçlara yanıt veren çok sayıda seçenek bulunuyor. Havalimanı terminali önünde dilediğiniz an taksi bulabilir ve bu araçlardan kolayca yararlanabilirsiniz.

Havalimanında karşınıza çıkacak araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralamak için önceden internet üzerinden rezervasyon yaptırabilir veya havalimanına geldiğinizde doğrudan araç kiralama ofisleriyle görüşebilirsiniz. Otobüsler, trenler, özel araç, servisler ve araç kiralama seçeneklerinden birini kullanabileceğiniz gibi dilerseniz Nottingham şehir merkezine bisiklet sürerek de ulaşabilirsiniz.

Özel Araç

Otomobilinizle yola çıktığınızda havalimanından Nottingham şehir merkezine gelmek için A453 ve A50 yollarını kullanmalısınız. Bu güzergâh üzerinde Nottingham yönlendirmelerini izleyerek doğrudan East Midlands Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşabilirsiniz.

Havalimanından kente özel aracıyla yolculuk yapanlar kısa veya uzun süreli olarak otoparktan yararlanabilirler. Havalimanı otoparkında sürekli yolculuk yapanlara özel uygun fiyatlı seçenekler de sunuluyor. Yakınlarını almaya veya bırakmaya gelenler için ise kısa süreli duraklama alanları yine burada mevcut. Havalimanında 30 dakikaya kadar kısa süreli duraklamalar için park alanına ödemeniz gereken tutar 3 sterlin.

Otobüs

East Midlands Havalimanı’ndan Nottingham’a gelmek için uygun fiyatlı otobüslere de binebilirsiniz. Havalimanı terminali dışında bulunan duraklardan hareket eden bu otobüsler haftanın 7 günü 24 saat yolcularını Nottingham şehir merkezine doğrudan ulaştırıyor. Otobüslerle Nottingham dışında ulaşabileceğiniz yerler arasında Derby, Leicester, Long Eagon ve Coalville gibi destinasyonlar da var. Otobüslerin rotaları ve bilet fiyatları ile ilgili bilgiler otobüs şoförlerinden alınabilir ve biletler yine sürücülerden temin edilebilir.

Havalimanı Servisleri

Havalimanı servislerini kullanarak Nottingham şehir merkezine doğrudan ulaşma şansınız bulunmuyor. Servislerle Sheffield ve Leeds’e gelebilirsiniz. Havalimanı servislerini kullanarak ayrıca başkent Londra’da bulunan Luton, Gatwick ve Heathrow havalimanlarına ulaşabilirsiniz. National Express servisleriyle ilgili detaylı bilgi almak isterseniz 08717 818181 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Taksi

Havalimanından şehrin merkezine yolculuğunuzu taksilerle gerçekleştirmek isterseniz hemen kapının önünde yolcularını bekleyen araçlardan birine binebilirsiniz. East Midlands Havalimanı’nda taksiler Arrow Cars’a ait ve bu araçlarda genellikle kredi kartı geçiyor.

Diğer birçok havalimanında olduğu gibi burada da taksileri 7 gün 24 saat kullanma şansınız var ve taksi ücretleri şehirde çok yüksek değil. Yine de isterseniz araca binmeden önce taksi sürücüsü ile ulaşmak istediğiniz yere kadar ortalama olarak ödemeniz gereken ücreti konuşabilirsiniz. Sizinle aynı yöne giden farklı yolcular varsa birlikte yolculuk yapabilirsiniz.

Tren

Havalimanından trenlerle şehrin çevresinde bulunan farklı bölgelere aktarmalı olarak yolculuk yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle terminal önünden her 20 dakikada bir hareket eden otobüslere binmeli ve yaklaşık 40 dakika uzaklıktaki tren istasyonuna gelmelisiniz.

Tren istasyonuna ulaştığınızda ise kolayca Birmingham, Sheffield veya Chesterfield gibi farklı bölgelere giden trenlerden birine aktarma yapabilirsiniz.

Havalimanından otobüslerle Nottingham’da bulunan istasyona gelirseniz, buradan Lincoln’e ve Birleşik Krallık’ın doğusunda bulunan diğer şehirlere kolayca ulaşabilirsiniz. Nottingham otobüsleri terminal önünden her 30 dakikada bir hareket ediyor ve buraya yine 30 dakikalık bir yolculuğun sonunda ulaşıyor.

Havalimanı önünden 20 dakikalık aralıklarla hareket eden Long Eaton otobüslerine binerseniz, burada yer alan istasyondan kolayca başkent Londra’ya ve ülkenin güneyinde bulunan diğer şehirlere gelebilirsiniz.

Otobüsler 20 dakikalık bir yolculuğun ardından güney yönünde hareket eden trenlerin kalkış noktası olan Long Eaton İstasyonu önünde yolcularını bırakıyor.

Bisiklet

Havalimanı çıkış kapısı yakınlarında yer alan bisiklet park alanları ve havalimanı ile kent merkezi arasında bisikletlilere özel olarak düzenlenmiş yollardan yararlanarak şehre ulaşmak için bisiklet kullanabilirsiniz. Nottingham şehir merkezinde bisikletler ulaşım için sıkça tercih ediliyor. Havalimanı ile şehir merkezi arasında ise genellikle havalimanında çalışanlar veya şehirde yaşayanlar tarafından kullanılan bisikletler ziyaretçiler için de farklı bir seçenek sunuyor.

Araç Kiralama

Nottingham’a doğru kendi kullandığınız aracınızla yolculuk da alternatifleriniz arasında. East Midlands Havalimanı’nda karşınıza çıkacak dünyaca ünlü kiralama şirketlerinden dilediğinizi seçebilir ve kolayca aracınızı kiralayabilirsiniz.

Havalimanında Hertz, Enterprise, Europcar ve National araç kiralamayı düşünenler için hizmet veriyor. Havalimanında bulunan kiralama ofisleriyle önceden görüşerek bilgi almak isterseniz +44 (0)1332 812 828 numaralı telefondan Enterprise, +44 (0)1332 853 679 numaralı telefondan ise Europcar ile iletişime geçebilirsiniz.

02/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden East Midlands Havalimanı'na Ulaşım

Nottingham’a sadece 15 mil uzaklıkta konumlanan East Midlands Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşmak için çok sayıda uygun fiyatlı araç seçeneği var. Şehirden binebileceğiniz otobüslerle 24 saat havalimanına rahatça gelebilirsiniz. Eğer tercihinizi taksilerden yana kullanırsanız dilediğiniz yerden alarak havalimanına getiren taksilerle yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Şehrin çevresinden yer alan farklı kentlerden havalimanına ulaşmak içinse trenlere binebilir ve istasyondan otobüslere aktarma yaparak havalimanına pratik bir yöntemle ulaşabilirsiniz. Araç kiralama ve bisiklet de Nottingham’dan havalimanına gelmek için tercih edebileceğiniz alternatifler arasında sıralanabilir. 

Özel Araç

Nottingham şehir merkezinden yola çıkarak havalimanına otomobille gelmek için A50 VE A453 yollarını takip edebilirsiniz. Bu yolculuk sırasında yön bulma konusunda yardımcıya ihtiyaç duyarsanız kent merkezinden ayrılmadan navigasyon alabilir veya elektronik cihazlarınızın navigasyon özelliğinden yararlanabilirsiniz. Aracınızı havalimanı otoparkına bırakmak isterseniz kısa süreli park için 3 sterlin ödemeniz yeterli. Havalimanı otoparkı daha uzun süre aracını bekletmek isteyenlere de farklı alternatifler sunuyor.

Havalimanı Servisleri

Nottingham’dan East Midlands Havalimanı’na direkt olarak gelebileceğiniz bir servis bulunmuyor. Ancak servisleri aktarmalı bir araç olarak kullanabilirsiniz. Leeds ve Sheffield gibi şehirlerden havalimanına ulaşım için servislerden yararlanabileceğiniz gibi ülkenin başkenti Londra’da yer alan Heathrow, Gatwick veya Luton Havalimanı’ndan binebileceğiniz servislerle East Midlands Havalimanı’na doğrudan ulaşım seçeneğinden yararlanabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinde taksiler 7 gün 24 saat yolcuları havalimanına hızlıca taşıyor. Nottingham şehir merkezinden havalimanına taksiyle gelirken ortalama geçen süre 20 dakika. Şehrin çevresinde yer alan farklı bölgelerden yola çıkıyorsanız veya trafiğin yoğunluğuna göre bu süre 30-40 dakikaya kadar ulaşabiliyor.

Tren

Lincoln yönünden hareket eden trenlerle havalimanı yakınlarına kadar gelebilir ve buradan otobüslere aktarma yaparak havalimanına yaklaşık 20 dakikalık yolculukla ulaşabilirsiniz. Otobüsler istasyondan havalimanına yolcuları 30 dakikada bir gerçekleşen seferlerle ulaştırıyor ve bu yolculuk için ödemeniz gereken ücret de çok yüksek değil.

Bisiklet

Nottingham, ülkenin diğer birçok şehri gibi bisiklet dostu ve merkezden havalimanına yapacağınız yolculuk için rahatlıkla bisikleti tercih edebilirsiniz. Yollarda yer alan bisikletliler için ayrılmış alanlar ve uyarı levhaları şehirde bisiklet kullanmayı kolaylaştırıyor. Havalimanında ise bisikletlilere özel sunulan park alanları iki teker üzerinde yolculuğu hem ekonomik hem de rahat bir seçenek haline getiriyor.

Araç Kiralama

Nottingham şehir merkezinde araç kiralama firmalarını kolayca bulabilir ve buralardan aracınızı kiralayarak havalimanına zorlanmadan ulaşabilirsiniz. Şehirde Hertz, Europcar ve Enterprise gibi çok sayıda firma kiralama ofisi ile yolculara farklı seçenekler sunuyor. Aracınızı merkezden kiralarsanız havalimanına geldiğinizde şehirden ayrılmadan burada bulunan kiralama ofislerine bırakabilirsiniz. Ancak bunun için öncesinde tercih ettiğiniz kiralama firması ile aracı bırakma yeri konusunda anlaşmayı unutmamalısınız.

Havalimanı Bilgileri

Yolcularına standart servislerin dışında çok sayıda ayrıcalıklı hizmet sunan East Midlands Havalimanı, Nottingham’ın merkezine 15 dakika uzaklıkta yer alıyor. Havalimanında geçirdiğiniz zamanı Boots, Cloud Spa, Dixons, Wh Smith ve Superdrug gibi mağazaları gezerek veya alışveriş yaparak değerlendirebilirsiniz.

Havalimanı terminalinden ayrılmadan yemek ve içecek seçeneklerine göz atmak isterseniz Casstle Rock, Flat White, Burger King, Frankie&Benny’s, Leon ve Grab and Fly burada yolcuların hizmetine sunuluyor. Havalimanında bulunan Escape Lounge ise bekleme süresini çok daha keyifli bir deneyime dönüştürüyor. Alkollü ve alkolsüz içecekler, birbirinden lezzetli atıştırmalık ikramlar, günlük dergi ve gazeteler ile ücretsiz olarak sunulan sınırsız kablosuz internet sayesinde uçağınızı beklemek veya yolculuk sonunda biraz dinlenmek son derece cazip. Özel yolcu salonunda havalimanında farklı ihtiyaçlarınız için de çok sayıda çözüm sunuluyor.

East Midlands Havalimanı’nda ayrıca çocuklu ailelere benzersiz bir ortam sunan çocuk oyun odası ile dua etmek veya meditasyon yapmak isteyenler için tasarlanan alanlar da mevcut. Havalimanında bulunan Aeropark ise kargo tipi uçakları görebileceğiniz, özellikle küçük çocukların fazlasıyla ilgisini çekecek harika bir alternatif. Parkı çocuklar indirimli giriş ücreti ile gezebiliyorlar. 0-5 yaş arası çocuklar içinse ücret alınmıyor.

02/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Nottingham Seyahat Rehberi
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
3 saat 50 dk
Ankara
3 saat 30 dk
Antalya
3 saat 30 dk
Bodrum
3 saat 20 dk
Gaziantep
4 saat
İstanbul
3 saat
İzmir
3 saat 10 dk
Trabzon
3 saat 50 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz East Midlands Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, East Midlands Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm East Midlands Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

East Midlands Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

East Midlands Havalimanı’na alternatif olarak Raf Station Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi