Meksiko Uçak Bileti Ara

En Ucuz Meksiko Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Meksiko Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Meksiko Hakkında

Meksika’nın başkenti olan Mexico City Meksika’nın da en büyük şehridir. 1325 yılında kurulan bu kent; Aztek devletinin güçlenmesine bağlı olarak gelişmiştir. Oldukça güzel bir şehir olan Mexico nüfus artışının da doruklarındadır. Sıcak iklimi ile yılın 12 ayında da turistleri ağırlayan Mexico; oldukça güzel ve kalabalık bir şehirdir.

Gürültülü olan bu şehri bisikletler ya da taksilerle gezebilirsiniz. Şehri yaya olarak dolaşmak isterseniz de Mexico Katedrali en iyi seçeneklerden biridir. Şehrin geometrik olarak düzenli olması; ziyaretçilerin merkezde birleşen semtlerde gezebilmelerini de oldukça kolaylaştırmaktadır. Mexico Müzesi Mexico City’de İspanyolların gelişinden önceki döneminden kalan objelerin sergilendiği ve Meksika'nın da en iyi müzelerinden biri olarak nitelendirilen müzelerden biridir. Bu müzede iki farklı dünyanın ilk kez karşılaşması ile yerli mirasa duyulan ilginin oldukça azalmasından dolayı Meksika’da toplanan arkeolojik ve etnografik koleksiyonları da bu müzede görebiliriz.

Tarihi yerleri oldukça dikkat çeken Mexico şehri; sanata verdiği önemle de turistlerin akın akın gittiği yerlerin başında gelmektedir. Meksika mutfağının da oldukça ünlü olduğu dünya mutfağında; acılı yiyeceklerden hoşlanan ve acıyla lezzetin birleştiğine inanan tüm insanların tercih ettiği lezzetler arasında yer almaktadır. Baharatlı ve acılı yiyeceklerin oldukça yer verildiği Meksika mutfağı da farklı lezzetleri tatmak ve bu lezzetler hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin, mutlaka tadına bakması gereken yemekler ve tatlar arasındadır.

Havalimanından Meksiko Şehir Merkezine Ulaşım

Juarez Intl Havalimanı

Meksika’nın başkenti Mexico City’de bulunan Benito Juarez Uluslararası Havalimanı’ndan, şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif bulunuyor. Şehir merkezine yolculuğunuzda metro, metrobüs gibi toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz. Shuttle servisleri ya da taksiye binmeyi de tercih edebileceğiniz gibi araç da kiralayabilirsiniz.

Toplu Taşıma Araçları

Metrobüs ve metro ağları çok gelişmiş olan Mexico City’de, şehrin her bölgesine rahatlıkla ulaşabilme şansına sahipsiniz. Havaalanına indikten sonra metro veya metrobüse binerseniz şehrin merkezine ucuz ve kullanışlı bir seyahatin ardından varabilirsiniz. Metrobüsün 4., metronun ise 5. hattını kullanarak yarım saat gibi kısa bir zamanda şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Seçiminizi metrobüsten yana kullanırsanız 30 peso, metroyu tercih ederseniz ise 3 peso ödemeniz gerekiyor.

Taksi

Toplu taşıma araçlarının genel olarak kalabalık olduğunu düşünecek olursak taksi ile daha rahat yolculuk yapabilirsiniz. Bir yandan da elinizde bavulunuz varken toplu taşıma araçları sizi zorlayabilir. Taksiler ile daha konforlu bir yolculuk yapmanız mümkün ancak şehirde taksi metro ve metrobüse oranla çok daha pahalı.

Shuttle Servis

Havaalanında bulunan shuttle servisler sayesinde taksi beklemek zorunda kalmadan da kent merkezine seyahat edebilirsiniz. Ayrıca taksiye ödediğiniz kadar yüksek meblağalar da ödemezsiniz. Bu servislerin, profesyonel sürücüleri ve ayrıcalıklı hizmetleri sayesinde konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezine ulaşabilmek için bir diğer alternatifiniz de araç kiralamadır. Elbette uluslararası sürücü ehliyetiniz varsa. Genellikle aracı erken kiraladığınızda daha uygun fiyata anlaşabiliyorsunuz. Araç kiralamanız için birçok şirket bulunuyor. Araç kiralama seçeneklerini öncesinde internetten inceleyerek bütçenize en uygun olanda karar kılabilirsiniz.

01/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Meksiko Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
13ºC
27ºC
Cmt
Paz
14ºC
28ºC
Paz
Pzt
14ºC
27ºC
Pzt
Sal
14ºC
25ºC
Sal
Çar
13ºC
29ºC
Çar
Uçuş Süreleri
15s 10dk
14s 40dk
14s 40dk
14s 30dk
15s 20dk
14s 10dk
14s 20dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x