Celaya Uçak Bileti Ara

Celaya Hakkında

Meksika’nın Guanajuato bölgesinde bulunan Celaya şehri, bölgenin üçüncü popüler şehri olma özelliğini taşıyor. 2005 verilerine göre yaklaşık 310 bin kişilik bir nüfusun yaşadığı şehir coğrafi konumu olarak ortada yer almakla birlikte, San Miguel Octopan, Rincon de Tamayo ve San Juan la Vega gibi birçok küçük kırsal kesimi de içinde barındırıyor. Şehir, süt şekerinin bir türü olan cajetanın zanaatkarlar tarafından üretilmesi ile tanınıyor.

Şehirdeki Celaya Havaalanı’ndan Santiego de Queretero’ya 2007’den itibaren uçuşlar bulunup, buradan ise diğer ülkelere gidilebiliyor. Ayrıca şehir boyunca Meksika Federal Otoyolu olarak bilinen Pan American Otoyolu mevcut. Tarihte Tarascanlar ile Chichimecaslar arasında bir sınır bölgesi olan Celaya şehrinin simgesi, 1908’den beri şehir merkezine su kaynağı olan Ball of Water adındaki su kulesi. Eğitime önem verilen şehirde Universidad de Itesba ve Universidad Latina de Mexico gibi çok sayıda üniversite bulunuyor.

Şehrin bir de 1950’li yıllardan beri varlığını sürdüren Celaya Club adında futbol takımı var. Bölgede yıl boyunca sıcak iklim görülmekle birlikte, sıcaklık ortalaması yaz aylarında yaklaşık 30 derece olurken, kış aylarında ise yaklaşık 24 derece olarak görülüyor. Yılın Haziran ile Eylül ayları arasında ise yağış miktarı artıyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Celaya uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Celaya varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Celaya uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Celaya uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Celaya uçuşları Celaya Havalimanı'na düzenleniyor.

Celaya uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Celaya uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Celaya Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
9ºC
34ºC
Cmt
Paz
9ºC
32ºC
Paz
Pzt
9ºC
33ºC
Pzt
Sal
10ºC
34ºC
Sal
Çar
9ºC
34ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Celaya Hakkında Daha Fazla
Celaya Alternatif Ulaşım
Para birimi