Memphis Intl. Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2022 Google
Memphis Intl. Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Memphis Uluslararası Havalimanı yolcularının farklı beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik ulaşım alternatifleri sağlıyor. Havalimanında yer alan araç kiralama ofisleri Memphis yolcularının kent merkezine ve diğer noktalara seyahat için ilk uğrak noktaları arasında. Havalimanı terminallerinde uçağınız hangi saatte şehre inerse insin taksi bulmak da zorlayıcı bir konu değil. Eğer Amerika Birleşik Devletleri genelinde yaygın ve son derece keyifli bir ulaşım seçeneği olan limuzinlerle yolculuğu tercih ediyorsanız havalimanından ayrılmadan bir limuzin kiralayarak özel şoförünüzle şehir merkezinde dilediğiniz yere hiç beklemeden yolculuk yapabilirsiniz. 

Şehir merkezine seyahat ederken bütçenizi fazla aşmayacak bir araç arıyorsanız terminalin yakınlarında yer alan duraklardan hareket eden otobüslerle de şehir merkezine yolculuk yapma şansına sahipsiniz. Tek bir kişiden çok genellikle birkaç yolcudan meydana gelen gruplar veya şehri organizasyonlar için ziyaret eden ziyaretçiler tarafından tercih edilen shuttle servislere de Memphis Uluslararası Havalimanı’ndan binebilirsiniz.  Havalimanında tüm bu klasik seçeneklere alternatif olarak Uber ve Lyft gibi cep telefonunuza indireceğiniz uygulamalarla araç çağırabileceğiniz servisler de hizmet veriyor. Bu servislerden dilediğinizi seçerek aracınızı terminal önüne kadar çağırabilir ve bavullarınızla birlikte şehrin merkezinde istediğiniz yere gelebilirsiniz.

Araç Kiralama

Memphis Uluslararası Havalimanı’na seyahat eden yolcuların havalimanına iner inmez şehir merkezine veya çevre şehir ve kasabalara ulaşımda en sık tercih ettikleri seçeneklerin başında kiralık araçlar geliyor. Ülkede akaryakıt ücretlerinin genel olarak düşük seviyelerde izlemesi ve toplu taşıma araçlarıyla özellikle günün ilerleyen saatlerinde ulaşımın zorlayıcı olabilmesi gibi nedenlerle kiralık araçlara olan ilgi artıyor. Havalimanından ayrılmadan önce araç kiralayabileceğiniz firmalar arasında bulunan Alamo 888-826-6893 numaralı telefondan Memphis yolcularına hizmet veriyor. Bu alanda bir diğer alternatif olan Enterprise 901-396-3736 numaralı telefondan, AVIS 901-346-6129, Budget 901-332-2222 ulaşılabilir. National Car Rental 877-222-9058, Hertz 901-345-5680, Dollar 866-434-2226, Payless 901-346-4781 ve Thrifty 877-283-0898 numaralı telefondan aranarak havalimanından teslim alınacak kiralık araçlar için rezervasyon yaptırılabilir. 

Taksi

Memhis Uluslararası Havalimanı terminallerinin çıkış kapılarından saat ve gün fark etmeksizin her zaman bir taksi bularak kent merkezine yolculuk için kullanabilirsiniz. Memphis taksilerinde taksimetre bulunuyor ve ödeyeceğiniz ücret buna göre belirleniyor. Yine de eğer kısmen uzak sayılabilecek bir noktaya yolculuk yapmanız gerekiyorsa taksi sürücüleri ile konuşarak daha uygun bir sabit fiyatla yolculuk için şansınızı deneyebilirsiniz. Taksiye ödemenizi nakit olarak yapmanız gerekebileceğinden eğer yanınızda yerel para birimi yoksa havalimanı terminalinden ayrılmadan bankamatiklerden nakit para çekebileceğinizi unutmayın. Tüm ülke genelinde olduğu gibi şehirde taksilere bahşiş bırakmak gerekiyor. Taksi ücretinin %10-15 kadarını ödediğiniz ücrete ilave edebilirsiniz. 

Limuzin Kiralama

Amerika Birleşik Devletleri’nde limuzinler de yerli ve yabancı ziyaretçiler tarafından çok sık kullanılan araçlar. Havalimanından limuzinlere binerek kent merkezine gelebileceğiniz First Class Limos, Premier Transportation, Tennessee Limousine Service ve T-Star Limos gibi firmalar bu konuda hizmetinizde. Limuzinleri kullanarak yolculuk yapmak için önceden telefonla arayarak rezervasyon yaptırmanız havalimanında uzun saatler beklemeden aracınıza binebilmeniz adına yararlı olur. Premier Transportation için 901-577-7700 numaralı telefondan bilgi alarak limuzin tipi araçlardan birine rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tennessee Limousine Service araçlarına rezervasyon yaptırmak isterseniz 901-452-6207 numaralı telefonu arayabilir, T-Star Limos araçlarından faydalanmak isterseniz 901-853-5466 numaralı telefondan yardım alarak limuzin tipi aracınızın henüz siz şehre inmeden hazırlanarak havalimanı terminalinin önünde hazır bulundurulmasını sağlayabilirsiniz. 

Uber ve Lyft

Son yıllarda Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere pek çok ülkede yaygın olarak kullanılan Uber ve Lyft sistemlerini kullanarak havalimanı ve şehir merkezi arasında yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Uber ve Lyft araçlarının ücretleri taksi, servis ve otobüslerden genel olarak biraz daha yüksek. Ancak bu araçların sağladığı yüksek hızlı, konforlu ve ayrıcalıklı yolculuk sıkça tercih edilmelerini sağlıyor. Eğer bu araçlardan birini kullanarak şehir merkezine gelmeyi planlıyorsanız, şehre ulaşmadan önce cep telefonunuza gerekli uygulamaları indirerek hazır bulundurmanız şehre indiğinizde zaman kazanmanız adına yarar sağlayacaktır. 

Otel Servisleri

Şehir merkezinde veya yakınlarında bulunan bazı oteller müşterilerinin daha rahat, kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmeleri için servis hizmeti sunuyor. Havalimanı servislerine binerek şehir merkezine gelebileceğiniz oteller arasında Comfort Suites, Airport Inn, Fairfield Inn, Double Tree, Hampton Inn & Suites, Hilton Garden Inn, Holiday Inn & Suites, Holiday Inn Express, Mariott East ve Hotel Memphis gibi tesisler var. Eğer şehirde bu tesislerden birinde konaklayacaksanız havalimanı transferi için önceden mutlaka servisleriyle ilgili bilgi almayı unutmayın. Otel servislerine rezervasyon yaptırdığınızda servisinizi uçağınızın iniş saatinden hemen sonra havalimanı terminalinin çıkışlarında bulabilir veya belirli saatlerde hareket eden servisler için hazır bulunabilirsiniz. 

Özel Servisler

Özel servis araçları da hızlı, güvenli ve keyifli bir yolculuk için tercih edilebilir alternatifler arasında yer alıyor. Şehirde havalimanı transfer hizmeti veren özel servis firmalarından Signature Flight Support 901-345-4700 numaralı telefondan veya bu konuda tercih edebileceğiniz diğer alternatifler arasında yer alan Wilson Air Center firmasına 901-345-2992 numaralı telefondan ulaşarak özel servis aracınızla Memphis şehir merkezine yolculuk yapabilirsiniz. 

Otobüs

Memphis Havalimanı çıkış kapılarının hemen yakınlarında yer alan otobüs duraklarından hareket eden otobüslere binerek hızlı ve uygun fiyatlı bir yolculuğu da tercih edebilirsiniz. Her 25 dakikada bir hareket eden 2 numaralı otobüs havalimanından yolcularını Midtown, Medical District ve Downtown gibi bölgelere ulaştırıyor. Sabahın ilk ışıklarıyla seferlerine başlayan otobüs akşam saatlerine kadar yolcularını taşıyor. Cumartesi günleri yine bu otobüsleri kullanarak şehir merkezine yolculuk yapabilirsiniz ancak seferleri daha seyrek. Pazar günleri ise 2 numaralı otobüsle şehir merkezine yolculuk yapma şansınız bulunmuyor. Eğer havalimanına Pazar günü inmeniz gerekiyorsa, taksi, kiralık araç veya servisler gibi farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Havalimanından hareket eden ikinci otobüs alternatifi olan 4 numaralı otobüsle ise LeMoyne Owen College ve Downtown yönünde seyahat etmek mümkün. Bu otobüsün seferleri sabah biraz daha geç başlıyor ancak akşam yine daha geç saatlere kadar yolculara hizmet veriyor. 

12 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Memphis Intl. Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkeziden Memphis Uluslararası Havalimanı’na seyahat ederken kullanabileceğiniz en iyi araç alternatifleri arasında taksi, özel servisler, kiralık araçlar, otel servisleri ve otobüs sayılabilir. Şehirde ayrıca Uber ve Lyft gibi sistemler yolcular tarafından yaygın bir şekilde kullanılıyor. Bu sistemleri kullanarak kısa zamanda havalimanına ulaşabileceğiniz gibi biraz pahalı bir yöntem olsa da limuzin kiralamayı da tercih edebilirsiniz. Havalimanına gelirken araç tercihinizi belirlerken öncelikle ekonomik bir alternatife ihtiyacınız varsa, gündüz saatlerinde otobüsleri kullanmak en doğru seçim olacaktır. Eğer yakınlarda bulunan farklı merkezleri ve şehrin çevresini görmek isterseniz araç kiralayabilir veya önceliğinizi rahatlık ve konfor olarak belirlerseniz limuzin kiralama seçeneklerine göz atabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına doğru yolculukta kullanabileceğiniz otel servisleri ise genellikle ücretsiz veya uygun fiyatlarla yolcularına hizmet vermeleri nedeniyle havalimanına ucuza seyahat için tercih edilebilir. 

Araç Kiralama

Şehir merkezinden Memphis Uluslararası Havalimanı’na yapacağınız yolculuk sırasında kiralık araçlardan birini kullanmayı tercih ederseniz şehirde ofisleri bulunan Enterprise, Alamo, Hertz, National, Avis veya Thrifty gibi firmalarla görüşerek bütçe ve ihtiyaçlarınıza uygun bir aracı kiralayabilirsiniz. Kiralık aracınızla şehir merkezinden havalimanına gelmek için yol boyunca karşınıza çıkacak havalimanı yön levhalarınızı izleyerek kolayca yolunuzu bulabilirsiniz. Eğer şehirde ilk kez araç kullanacaksanız ve yollarla ilgili genel olarak bilgi sahibi değilseniz yanınıza mutlaka yön bulma konusunda yardımcı olacak bir cihaz almaya çalışın. 

Taksi

Şehirde taksimetre sistemiyle çalışan ve şehrin merkezinde nerede olursanız olun kolaylıkla bularak binebileceğiniz taksiler de Memphis Uluslararası Havalimanı’na ulaşımda yararlanabileceğiniz alternatiflerden biri. Taksiye bindiğinizde sadece havalimanına gitmek istediğinizi söyleyerek dakikalar içinde terminalin önünde olabilirsiniz. Memphis’te taksiler son derece hızlı ve güvenli. Bununla birlikte eğer havalimanına uzak sayılan bir noktadan geliyorsanız bütçenizi fazla aşmamak için öncelikle diğer ulaşım seçeneklerine de göz atmanızda ve merkeze kadar geldikten sonra taksileri kullanmanızda fayda var.

Limuzin Kiralama 

Memphis Uluslararası Havalimanı’na ulaşımda Amerika Birleşik Devletleri’nin neredeyse diğer tüm büyük havalimanlarına olduğu gibi limuzinlerle yolculuk da son derece popüler bir alternatif. Birkaç yolcunun birlikte seyahat edebileceği kadar geniş ve rahat olan limuzinlerle diğer araçlarla taşımakta zorluk yaşayabileceğiniz eşyalarınızı beraberinizde getirebilirsiniz. Şoförleriyle kapınızdan alan limuzinler mümkün olan en kısa sürede havalimanı terminali önüne kadar getiriyor. Limuzin kiralamak isteyenler için şehirde alternatif kiralama firmalarının sayısı hayli fazla. İnternet üzerinden kısa bir araştırma yaparak alternatif limuzin kiralama firmalarına göz atabilir ve aracınızı şehir merkezinde bulunduğunuz yere getirterek havalimanına doğru yola çıkabilirsiniz.

Uber ve Lyft

Uber ve Lyft gibi sistemler Memphis genelinde yolcular tarafından yaygın bir şekilde kullanılıyor. Havalimanına gelirken de bu sistemlerden birini tercih ederek yolculuğunuzu rahatlıktan ödün vermeden sürdürebilirsiniz. Bu sistemlere ait araçlarla Memphis Uluslararası Havalimanı’na gelmek için uygulamasını cep telefonunuza indirmeli ve daha sonra yakınlarda bulunan bir aracı çağırmalısınız. Araçların yolcu kapasitelerinin genellikle diğer ulaşım alternatiflerinden fazla olması birkaç kişi birlikte seyahat etmeyi kolaylaştırıyor. Bu sayede eğer şehirden havalimanına grup halinde yolculuk yapmayı planlıyorsanız rahatlıkla bu araçlardan birini getirterek yola çıkabilirsiniz. Ortalama fiyat, güzergâh ve diğer detayları görerek kararınızı verebilirsiniz.

Otel Servisleri

Şehir merkezinde ve yakınlarında bulunan birçok otelin havalimanı servis hizmeti bulunuyor. Bu sayede havalimanına transfer için ücret ödemenize gerek kalmadan yolculuk yapabilir veya uygun fiyata seyahat etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Otel servisleriyle havalimanına gelmenin avantajı otel önünden alarak doğrudan havalimanına getirmeleri ve bu sayede yolculuk boyunca yaşanabilecek olası zaman kayıplarının önüne geçmeleri.

Özel Servisler

Şehir merkezi ile Memphis Uluslararası Havalimanı arasında yolcuları taşıyan özel servisler de sıklıkla tercih edilen alternatiflerden. Wilson Air Center veya Signature Flight Support gibi alternatiflerin shuttle servislerini kullanarak Memphis Uluslararası Havalimanı terminali önüne kadar yolculuk yapabilirsiniz. Özel servisleri sadece tek kişi yapacağınız yolculukta tercih edebileceğiniz gibi aile veya grup olarak da bu servislerle havalimanına yolculuğu düşünebilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden Memphis Uluslararası Havalimanı yönüne gelen iki farklı otobüs alternatifi var. Bunlardan biri Midtown, Downtown ve Medical District gibi yerlerden geçerek havalimanı yönünde devam eden 2 numaralı otobüs. Sabah erken saatlerde seferlerine başlayan bu otobüs akşam saatlerine kadar yolcu taşımayı sürdürüyor. Diğer otobüs hattı olan 4 numaralı otobüsle ise Downtown, LeMoyne Owen College gibi noktaları geçerek havalimanına yolculuk yapabilirsiniz. Otobüsler şehirde havalimanına ulaşımın en ekonomik alternatifleri arasında. Ancak hızları diğer araçlar kadar yüksek değil. Gece geç saatlerde ve Pazar günleri otobüs seferlerinin bulunmaması otobüsü sadece belirli bir sürede kullanılabilir bir araç haline getiriyor. Yine de eğer hafta içi gündüz saatlerinde seyahat edecekseniz otobüslerle havalimanına gelme seçeneğini göz önünde bulundurma şansınız var.

Havalimanı Bilgileri 

Memphis Uluslararası Havalimanı’nda konforlu ve rahat yolcu bekleme salonları, bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz veya para transferi yapabileceğiniz ATM cihazları, alışveriş yapmak isteyen yolcuların ihtiyaçlarını karşılayan mağazalar, yemek molası verebileceğiniz restoranlar ve döviz bürosu gibi birçok hizmeti bir arada bulabilirsiniz. Sam Adams Brew House, Sun Studios Cafe, Ciao, Lenny's Sub Shop, Maggie O'Shea's, Home Team Sports Bar & Grill ve Starbucks havalimanında yemek veya içecek seçeneklerine göz atabileceğiniz yerlerden bazıları. Eğer zamanınızı havalimanında alışveriş yaparak geçirmek veya sevdikleriniz için bir şeyler satın almak isterseniz River City Books & News, River City Travelmart, Explore Memphis, BestBuy Express ve Memphis gibi mağazaları dolaşarak neredeyse tüm ihtiyaçlarınızı kolayca bulabilir ve satın alabilirsiniz. 

12 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Memphis Seyahat Rehberi
Memphis Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
18ºC
20ºC
21ºC
22ºC
22ºC
33ºC
32ºC
32ºC
32ºC
28ºC

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Memphis Intl. Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Memphis Intl. Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Memphis Intl. Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Memphis Intl. Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Memphis Intl. Havalimanı’na alternatif olarak Arkansas Intl. Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi