Marmaris Uçak Bileti Ara

 

En Ucuz Marmaris Uçak Biletleri

Sizin için seçtiğimiz Marmaris kalkışlı uçuşlar:

Sizin için seçtiğimiz Marmaris kalkışlı yurt dışı uçuşlar:

Marmaris Hakkında

Son yılların yükselen turizm markası Marmaris, Muğla'ya bağlı ve yaklaşık 35.000 nüfuslu bir ilçedir.

Ege kıyılarında uzanan Marmaris'te Akdeniz İklimi görülmektedir. Yaz aylarında sıcak bir havanın hakim olduğu ilçede, kışları ılıman ve bol yağışlı geçer. Kar yağışına çok az rastlanır.

Marmaris, Karya denen tarihi bölgenin içerisindedir ve yerleşim Milattan Önce yıllarda başlamıştır. Likya Kaya Mezarları, Marmaris Kalesi gibi tarihi eserlerin yanı sıra Kaplumbağa Kumsalı gibi birçok tatil bölgesi bulunmaktadır. Yatlar açısından da Marmaris önemli bir liman niteliğindedir. Çamur banyosu da bölgeye uğrayan turistlerin sevdiği etkinliklerdendir. Türk ve dünya mutfağının birçok yemeğini burada bulmak mümkündür.

Marmaris'e Dalaman Havalimanı üzerinden hava yoluyla, yatlar ve gemiler aracılığıyla deniz yolu ile ulaşabilirsiniz. Turizm bölgesi olduğundan dolayı hemen hemen her yerden özellikle komşu ilçeler Bodrum ve Fethiye'den kolaylıkla ulaşım sağlanabilir.

Dalaman Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Dünyanın en fazla ziyaret edilen turizm noktalarından bii olan Marmaris’e ulaşım, Marmaris’in merkezine yaklaşık olarak 95 kilometre uzaklıkta bulunan Dalaman Havalimanı’ndan sağlanıyor. Dalaman Havalimanı ile Marmaris merkezi arasında yolculuk ise bu mesafeyi aşmak için seçilen araca göre değişse de genellikle 1,5 saati geçmiyor.

Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris Şehir Merkezine Ulaşım

Dalaman Havalimanı önünde uçakların iniş saatinde hazır bulunan Havaş servislerinden birine binerek Marmaris’in merkezine ve yakın çevresinde bulunan diğer önemli noktalara yaklaşık 1,5 saat içinde ulaşabilirsiniz. Havaş servisleri dışında havalimanı önünde neredeyse günün her saati zorlanmadan bulabileceğiniz taksilerle veya genellikle kalabalık turist grupları tarafından tercih edilen özel servis ve transfer araçlarıyla da 1,5 saate yaklaşan sürede Marmaris’in merkezine gelebilirsiniz.

Havaş Servisleri

Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris istikametine yapılan yolculukta hem uygun fiyatlı hem de genel olarak hızlı bir araç sayılan Havaş, ziyaretçiler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Havaş servisleri, Dalaman Havalimanı’na inen uçakların saatlerine göre düzenleniyor ve bu sayede günün her saatinde zorlanmadan servislerden yararlanma olanağı sunuyor. Servisler Dalaman Havalimanı’ndan yola çıktıktan sonra Ortaca, Köyceğiz ve Gökova’dan geçtikten sonra Marmaris’e ulaşıyor.

1,5 saate yakın süren Havaş yolculuğu için ödemeniz gereken tutar ise her bir kişi için 15 TL. Oteliniz Marmaris’in yakın çevresinde farklı bir noktada bulunuyorsa, Marmaris merkeze geldikten sonra buradan taksilerle de yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

MUTTAŞ Servisleri

Havaş servislerine alternatif olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yolculara sunulan MUTTAŞ servislerinden yararlanarak da Marmaris merkeze ulaşabilirsiniz. Muttaş servisleri Havaş servisleri ile aynı güzergâhı izliyor ve Köyceğiz, Ortaca, Gökova gibi yerlerde yolcularını bırakarak Marmaris’in merkezine kadar geliyor. MUTTAŞ Servislerinin saatleri ise yine Havaş servislerinde olduğu gibi uçakların iniş zamanlarında yolcularını bekliyor. Bu güzergâh için en ekonomik seçeneklerden biri olan Muttaş servis araçlarına iç hatlar terminalinin çıkış kapısından kolayca binebilirsiniz.

Taksi

Marmaris’e ulaşmak için Dalaman Havalimanı önünde her an kolayca taksi bulabilirsiniz. Taksiler bu güzergâh üzerinde servislerden ve otobüslerden daha hızlı bir araç olarak özellikle acelesi olanlar için öne çıkıyor. Bununla birlikte Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e kadar 100 kilometreye yaklaşan bir mesafe bulunması nedeniyle genel olarak taksiler pahalı bir seçenek. Havalimanından Marmaris’in merkezine taksi yolculuğu sonunda yaklaşık 200 TL ödemeniz gerekiyor ve bu tutar gideceğiniz yerin uzaklığına bağlı olarak daha az veya daha fazla olabiliyor. Taksilere ödemenizi Türk Lirası olarak yapabileceğiniz gibi dilerseniz dolar, euro veya sterlin üzerinden de ödeme yapabilirsiniz.

Araç Kiralama

Dalaman Havalimanı’nda Hertz, Enterprise ve Joy Rent A Car gibi firmalardan araç kiralayarak Marmaris’e yaklaşık 1 saat 20 dakikada ulaşabilirsiniz. Kiraladığınız araçla Marmaris’e gelmek için Dalaman Havalimanı’ndan çıktıktan sonra D400 karayolunda ilerleyerek Ortaca, Köyceğiz ve Akyaka yönünde devam edebilir, 95 kilometreye yaklaşan bir yolculuğun sonunda Marmaris’in merkezinde olabilirsiniz. Aracınızı havalimanında bulunan firmalardan birinden kiralarsanız Marmaris’ten ayrılmadan önce kiralık aracınızla yolculuk yapabilir ve aracı yine burada bırakabilirsiniz.

Transfer Araçları

Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e kadar daha kalabalık bir grupla seyahat edecekler veya otelinin önüne kadar aktarma gerekmeden ulaşmak isteyen yolcular özel firmaların transfer hizmetlerinden de yararlanabilirler. Bu servisleri kullanmayı düşünüyorsanız, havalimanına gelmeden önce mutlaka internet üzerinden veya telefonla transfer firmaları ile görüşmeli ve rezervasyon yaptırmalısınız. Genellikle şoförlü olarak sunulan transfer araçlarının 1 kişiden 3 kişiye kadar kapasiteli olanları ortama 150 TL, 4 kişiden 8 kişiye kadar yolcu taşıyabilen araçlar 200 TL, 6 yolcudan 14 yolcuya kadar kapasitesi bulunan araçlar ise yaklaşık 250 TL gibi bir ücretle Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e yolcuları ulaştırıyor. Marmaris çevresinde yer alan farklı rotalara yolculuk yapmak isterseniz ödemeniz gereken tutar da değişebiliyor. Havalimanı çevresinde hizmet veren firmalarla görüşerek bu konuda seçiminizi yapabilirsiniz.

Özel Araç

Özel aracınız bulunanlar için de Dalaman Havalimanı’ndan Marmaris’e ulaşmak son derece kolay ve rahat. Havalimanında bulunan geniş otopark ve yakınlarını almak isteyenler için sunulan kısa süreli bekleme alanları da havalimanından Marmaris’in merkezine kadar özel araçla seyahati cazip hale getiriyor. Eğer bu rotada ilk yolculuğunuz olacaksa öncelikle bir navigasyon cihazı edinmenizde yarar var. Bu sayede zorlanmadan Marmaris güzergâhı üzerinde yolunuzu bulabilirsiniz. Havalimanından Marmaris’e doğru gelirken Ortaca’dan sonra Köyceğiz ve daha sonra Akyaka, Marmaris yolunu izleyerek Marmaris’e 1 saat ile 1 saat 15 dakika arasında ulaşabilirsiniz. Havalimanında aracını bırakmak isteyenler otoparktan yararlanabilirler.

Havalimanı Bilgileri

Marmaris’e 95 kilometre uzaklıkta bulunan Dalaman Havalimanı’ndan İngiltere’nin başkenti Londra ile Edinburg, Birmingham ve Manchester gibi şehirleri ile Almanya’nın Düsseldorf, Köln, Hannover ve Hamburg gibi şehirlerinden karşılıklı seferler düzenleniyor. Dalaman Havalimanı’na yurt içinde ise başta İstanbul olmak üzere çok sayıda noktaya direkt ve bağlantılı seferlerle ulaşmak mümkün. Dalaman Havalimanı’nda bulunan araç kiralama masaları ve taksiler havalimanı ile yakın çevresinde bulunan merkezler arasında yolculuk yapmak isteyenlere kolaylık sağlıyor.

Dalaman Havalimanı’nda uçağınızı beklerken veya merkeze doğru yolculuğa çıkmadan önce terminalde bulunan restoran ve kafelerde yemek yiyebilir, sıcak ve soğuk içecekler arasından seçim yaparak dinlenebilirsiniz. Havalimanında yer alan büfeden ise yol boyunca okumak için gazete ve dergilere göz atabilir, atıştırmalık ürünler satın alabilirsiniz. Havalimanında UNIFREE adında büyük bir alışveriş alanı bulunuyor. Dalaman Havalimanı’nda ayrıca çok sayıda duty free mağazasından alışveriş yapabilir, Bazaar, Accesories, Gate Duty Free, Toys, Bus Gate ve Best Of gibi mağazalardan da oyuncaktan hediyelik eşyalara, çikolata ve şekerlemelerden alkollü ve alkolsüz içkilere birçok farklı seçeneği bulabilirsiniz.

Havalimanında yemek veya sıcak ve soğuk içecek bir şeyler bulabileceğiniz yerler de mevcut. Cafe Turca, Burger King, Goodbye Cafe, Rainbow Cafe, Pizza Hut, Mc Donald’s, Cool Zone ve Kentucky Fried Chicken Dalaman Havalimanı’nda farklı yeme içme seçeneklerini değerlendirebileceğiniz alternatifler arasında yer alıyor. Dalaman Havalimanı’nda geçireceği süreyi çok daha ayrıcalıklı ve konforlu bir yerde değerlendirmek isteyen ziyaretçiler için ise Premium Lounge hizmet veriyor. Burada her an soğuk veya sıcak içeceklerden yararlanabilir, birbirinden lezzetli atıştırmalıklar ve ikramların tadına bakabilirsiniz. Ücretini ödeyerek kolayca yararlanabileceğiniz yolcu salonu için önceden internetten rezervasyon yaptırarak indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz. Yolcu salonunda TV yayını, ücretsiz internet bağlantısı, günlük gazeteler ile aylık dergiler de yolcuları bekleyen ayrıcalıklı hizmetlerden bazıları.

Marmaris Seyahat Rehberi

Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
GünMinMax
Sal14ºC27ºC
Çar13ºC25ºC
Per14ºC26ºC
Cum14ºC26ºC
Cmt15ºC26ºC
x