Heathrow Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2022 Google
Heathrow Havalimanı Hakkında

Uluslararası yolcu istatistiklerine göre dünyanın bir numarası olan Heathrow Havalimanı, Birleşik Krallık ve İngiltere’nin başkenti Londra’da 1930’da açıldı. İkinci Dünya Savaşı yıllarında askeri uçuşlar için de kullanılan havalimanında, 2008 yılında açılan yeni terminal ile beraber terminal sayısı beşe yükseltildi. Dünya turizmi, ekonomisi ve kültürü açısından önemli bir merkez olan Londra’da yıllık 75 milyon yolcu ağırlayan havalimanı ile şehir merkezi arasında 23 kilometre uzaklık bulunuyor.

Heathrow Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Londra şehir merkezinin 32 km batısında yer alan bu havaalanından şehre ulaşım için tren, metro, otobüs, taksi, araç kiralama gibi birçok seçenek bulunuyor.

Tren ya da Metro

Şehre ulaşım için en hızlı seçenekler sırasıyla “Heathrow Express” ve “Heathrow Connect” trenleri! Express trenler 15 dakikada, Connect Trenleri ise 30 dakikada merkezdeki Paddington tren istasyonuna ulaşıyor. Londra ulaşımında önemli yere sahip metro (“tube” olarak anılıyor) da daha ucuza şehre ulaşmak isteyenler için bir başka alternatif. Ancak tren yolculuğundan daha uzun bir yolculuğun sizi beklediğini hatırlatalım. Metro ile yolculuk süresi 1 saati bulabiliyor.

Otobüs

National Express otobüsleri 40 ile 80 dakikalık bir süre içerisinde Victoria otobüs durağına ulaşıyor. Yolculuk süresi ya da güzergâha göre bilet fiyatları farklılık gösteriyor. Ayrıca Hotel Hoppa otobüsleri ile 5 Sterlin karşılığında doğrudan otelinize de güdebilirsiniz. Bu hizmet daha ziyade havaalanı yakınlarındaki oteller için.

Taksi

Londra şehir merkezine taksi le gitmek isterseniz her terminalden resmi ya da özel taksilere ulaşabiliyorsunuz. Mesafeye göre değişen ücretler 45 ile 70 sterlin aralığında değişiyor.

Araç Kiralama

Araç kiralamak için kiralama şirketlerinin terminallerdeki ofisine uğrayabilirsiniz. Heathrow Havalimanı’ndan aralarında Avis, Hertz, Europcar gibi 8 tane firmanın ofisini bulabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Heathrow Havalimanı'na Ulaşım

Eğer 15 dakika gibi kısa bir sürede şehir merkezinden havalimanına ulaşmak isterseniz Paddington tren istasyonundan Heathrow Express trenlerine binmelisiniz. Heathrow Connect Trenleri de aynı yerden kalkıyor ve 30 dakikada havalimanına götürüyor. Victoria otobüs durağında trafiğe bağlı olarak 40 ile 80 dakika arasında havalimanına giden National Express otobüsleri ise bir başka seçeneğiniz.

Havalimanı Bilgileri

Dünyanın en işlek havalimanı olan Heathrow Airport her birinde alışveriş yapacağınız mağazaların, restoranların, kafelerin olduğu beş terminalden oluşuyor. Bir terminalden diğerine ulaşım sağlayan trenler var. Bazı terminaller arasında trene binmeden yürüyerek de dolaşabiliyorsunuz. Heathrow, hediyelik eşya ya da yiyecek alabileceğiniz, duty free alışveriş yapabileceğiniz (World Duty Free) ya da Gucci, Prada, Burberry, Bvlgari, Hugo Boss gibi birçok ünlü mağazayı gezebileceğiniz büyük bir havalimanı.

Ayrıca havaalanında biraz fazla vakit geçirmeniz gerekiyorsa duş alıp birkaç saat uyuyabileceğiniz tek kişilik ya da çift kişilik kabinler de düşünülmüş. Fiyatları ise süresine, kaç kişi olduğunuza ve sunulan imkânlara göre 35-90 Sterlin arasında değişiyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.
Londra Seyahat Rehberi
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
4 saat
Ankara
3 saat 30 dk
Antalya
3 saat 30 dk
Bodrum
3 saat 20 dk
Gaziantep
4 saat 10 dk
İstanbul
3 saat
İzmir
3 saat 10 dk
Trabzon
4 saat

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Heathrow Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Heathrow Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Heathrow Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Heathrow Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Heathrow Havalimanı’na alternatif olarak Wycombe Air Park Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Heathrow Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Türk Hava Yolları, Heathrow Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Heathrow Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

Türk Hava Yolları İstanbul şehirlerinden Heathrow Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi