Kilimanjaro Uçak Bileti Ara

Kilimanjaro Hakkında

Afrika’nın sınırları içerisinde yer alan Kilimanjaro, Tanzanya’nın tropik ormanlarıyla çevrili bir konumda bulunmaktadır. Aynı zamanda sönmüş bir volkan olan şehrin iç kesimlerinde hala bilinmeyen birçok safari park bölgesi bulunmaktadır. Şehrin hemen her yeri muz bahçeleri ile donatılmıştır. Şehrin genelinde tropikal iklim tipi görülmektedir. Yaz aylarında yağış kış aylarından daha fazla olmaktadır. Yıllık ortalama yağış miktarı: 977 mm dolaylarındadır.

Oldukça önemli bir doğa harikası konumunda olan Kilimanjaro’da binlerce tür hayvan ve bitki bulunmaktadır. Tam bir doğal yaşamın oluştuğu kente her yıl binlerce turist bu endemik türdeki canlıları görmek için ziyarette bulunmaktadır. Doğa turizmi şehrin en önemli gelir kaynağı durumundadır. Şehirde bazı hayvan türlerine ait kalıntılarının yer aldığı bir müze yer almaktadır. Daha çok yöresel ya da elişi hediyelik eşyaların satın alınabildiği dükkânlarda alışveriş biraz daha kısıtlı bir haldedir. Kilimanjaro Dağı şehrin oldukça dikkat çeken doğa harikalarından biri olarak ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Dağın etrafında yer alan canlı çeşitliliği buraya yapılan ziyaretlerin en büyük nedeni olarak belirtiliyor. Ayrıca Kilimanjaro Milli Parkı da oldukça önemli bir statüye sahiptir. Kilimanjaro Havaalanı kent merkezine ulaşımda oldukça etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kilimanjaro uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kilimanjaro varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kilimanjaro uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kilimanjaro uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kilimanjaro uçuşları Kilimanjaro Havalimanı'na düzenleniyor.

Kilimanjaro uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Kilimanjaro uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Kilimanjaro Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
26ºC
36ºC
Cum
Cmt
24ºC
35ºC
Cmt
Paz
25ºC
33ºC
Paz
Pzt
25ºC
36ºC
Pzt
Sal
25ºC
35ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Kilimanjaro Alternatif Ulaşım
Para birimi