Kherson Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

Sizin İçin Seçtiğimiz Kherson Havalimanı Kalkışlı Uçuşlar

Sizin için Seçtiğimiz Kherson Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Kherson Havalimanı Hakkında

Kherson Uluslararası Havalimanı, Ukrayna’nın Kherson şehrinde hizmet veren bir havalimanıdır. İç ve dış hatlarda hizmet veren 400 yolcu kapasitesine sahip havalimanı, yakın bölgelerde bulunan diğer havaalanları arasında güçlü bir aktarma işlevi görüyor. Şehrin ana uluslararası havalimanı olarak bilinen Kherson Uluslararası Havalimanı için yenileme çalışmaları hızla devam ediyor. Yeni bir piste sahip olan havaalanından dünyanın birçok önemli şehirlerine uçuş seferleri düzenleniyor. Geleceğe yönelik hava trafiğini artırmak amaçlı farklı şehirlere uçuş seferleri düzenlemeyi planlayan Kherson Uluslararası Havalimanı’nı yıllık 100 bini aşkın yolcu ziyaret ediyor.

Kherson Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Herson, kargaşadan uzak, doğal güzelliklere sahip ve tersaneleri ile ünlenmiş bir Ukrayna kenti. Şehrin Karadeniz ve Dinyeper Nehri’ne kıyısı olması, önemli bir liman ve ticaret merkezi haline gelmesini sağlıyor. Herson’da yolculara troleybüs, minibüs, otobüs ve taksiler ulaşım hizmeti veriyor.

Sabah erken saatlerden gece yarısına kadar ulaşım aracı bulabilirsiniz. Herson’dan Ukrayna’nın tüm kentlerine otobüs seferleri de düzenleniyor. Ekonomik açıdan son derece kalkınmış olan şehirde, halk genelde özel araçlarını kullanıyor.

Şehrin Chornobayivka bölgesinde bulunan Herson Havalimanı, uluslararası uçuşlara da açık durumda. Havalimanı, merkeze 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından şehir merkezine gidebilmek için yalnızca otobüsler ya da taksileri kullanabiliyorsunuz.

Gece geç saatlerde otobüs seferinin bulunmaması, az sayıda uçuş gerçekleşmesi ve taksi bulma imkanının da az olması nedeniyle, önceden ulaşabileceğiniz araç kiralama firmalarından birinden araç kiralayabilirsiniz.

Taksi

Alışılagelmişin dışında Herson Havalimanı’nda sürekli taksi bulmak mümkün değil. Bu gibi durumlarda, internet üzerinden telefonlarını bulabileceğiniz Svitlofor, Econom ve RikoTaxi firmalarını arayabilirsiniz.

Otobüs

Herson Havalimanı’na kadar direkt giden otobüs seferi bulunmuyor. Havalimanına 3 kilometre mesafede bulunan Chornobayivka kasabasından 101 numaralı otobüsle şehir merkezine gidebilirsiniz. Bu aradaki mesafeyi göz önünde bulundurduğunuzda, otobüsle yolculuk yapmak, tercih edilmemesi gereken hayli yorucu ve zahmetli bir seçenek.

Araç Kiralama

Taksi ve otobüs seçeneklerine göre, araç kiralamak Herson Havalimanı’nda daha kolay. Araç kiralama firmalarına internetten ulaşabilirsiniz.

11/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Kherson Havalimanı'na Ulaşım

Ulaşım ağının kısıtlı olduğu Herson şehir merkezinden havalimanına gidişte, otobüs ve taksilerin yanı sıra araç kiralama seçeneği de kullanılabiliyor. Ayrıca özel aracı ile gitmek isteyenler için havalimanında ücretli otopark alanları da mevcut.

Taksi

Taksiler ile yarım saatte Herson Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Havalimanına ulaşımda direkt otobüs bulunmadığı için taksiler, mantıklı bir tercih olabilir.

Otobüs

Şehir merkezinden Chornobayivka bölgesine kadar 101 numaralı otobüs hattı hizmet veriyor. Bu bölgeye ulaştıktan sonra havalimanına 3 kilometre olan mesafeyi ister yürüyerek ister bir taksi ile kat edebilirsiniz. Şehirdeki otobüsler sabah 06:00 ile gece 01:00 saatleri arasında çalışıyor.

Araç Kiralama

Araç kiralayarak 15 kilometrelik mesafeyi 20 dakikada kat etmeniz mümkün. Şehirde birçok araç kiralama firması hizmet veriyor.

Havalimanı Bilgileri

Tek terminal binası ile Herson Havalimanı, dünyadaki diğer havalimanlarına göre daha az imkana sahip. Ücretli otopark alanlarının bulunduğu havalimanında, temel hizmetlere ek olarak sadece medikal sağlık merkezi bulunuyor.

10/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Herson Seyahat Rehberi
Herson Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Per
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Per
Cum
Cmt
Paz
Pzt
11ºC
11ºC
14ºC
14ºC
13ºC
19ºC
19ºC
17ºC
21ºC
23ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 20 dk
Ankara
1 saat 30 dk
Antalya
1 saat 20 dk
Bodrum
1 saat 20 dk
Gaziantep
1 saat 20 dk
İstanbul
1 saat 20 dk
İzmir
1 saat 10 dk
Trabzon
1 saat 40 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x