Kalimnos Uçak Bileti Ara

Kalimnos Hakkında

Yunanistan’nın 12 Adalar takımadalarından biri olan Klymnos (Kalimnos), Kos ve Leros adalarına çok yakın bir Ege adası. Bodrum Yarımadası’na da oldukça yakın bir konumda bulunan Kalimnos, birbirinden güzel sahilleri ve koyları ile her yıl çok sayıda turisti ağırlayan bir turizm cenneti. Kıyıdan içlere gidildikçe dağlık ve yüksek bölgeler dikkat çekiyor. Kıyı kesiminde ise tarihi yapılar ve adanın küçük limanı göze çarpıyor.

Adada en önemli faaliyetlerden biri de süngercilik. Klymnos halkı uzun yıllardır geleneksel yöntemlerle süngerciliği burada sürdürüyor. Adada ayrıca deniz sporları için de sayısız olanak var. Başta dalış ve yelken olmak üzere farklı etkinlikleri burada gerçekleştirebilir, isterseniz dağlık alanlarda tırmanış turlarına katılabilirsiniz. Tipik Akdeniz ikliminin özelliklerini taşıyan adayı ziyaret etmek için en uygun dönem Mayıs-Eylül arası. Görülebilecek yerler arasında ise Arkeoloji Müzesi, Klymnos Limanı ve Deniz Tarihi Müzesi gibi yerler var.

Havalimanından Kalimnos Şehir Merkezine Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Kalimnos uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Kalimnos varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Kalimnos uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Kalimnos uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Kalimnos uçuşları Kalymnos Havalimanı'na düzenleniyor.

Kalimnos Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
8ºC
9ºC
Çar
Per
12ºC
13ºC
Per
Cum
12ºC
14ºC
Cum
Cmt
13ºC
14ºC
Cmt
Paz
14ºC
15ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Kalimnos Hakkında Daha Fazla
Kalimnos Alternatif Ulaşım
Para birimi
x