İstanköy Uçak Bileti Ara

İstanköy Hakkında

Kos, Bodrum Yarımadası’nın karşısında, 8 mil uzağında yer alan bir Ege adasıdır. Nüfusu 1 milyonu aşkındır. Adada turizm oldukça gelişmiştir. Antik kalıntıları bulunan İstanköy’de hekimin Hipokrat ile ilişkilendirildiği Hipokrat ağacı da yer almaktadır. Kos’da Türkler yoğun olarak yaşamaktadır. Germe mahallesi ile ünlü olan adada her lezzetin bir arada sunulduğu restoranları ziyaretçilerine zengin sofralar sunar. Adanın olmazsa olmazlarından olan deniz ürünleri, genellikle Türk aşçılar tarafından yapılmaktadır. Zengin baharat seçenekleriyle tadına tat katılan deniz ürünleri adada bolca tüketilir. Meyve ve sebzelerin de bolca tüketildiği adada, Anadolu lezzetlerinden bir demet bile bulabilirsiniz.

Kos’da mevsim de oldukça ılık geçmektedir. Yazları deniz havasıyla serinleyen eşsiz sıcak ve rüzgârıyla yaşanılacak harika bir adadır. Bu adada en sık rastlanan yemek ise kabak çiçeği dolmasıdır. Kabak çiçeğinin yanı sıra kırmızı etli keçi peyniri de oldukça ünlüdür. Çok sayıda otel de yer alan Kos’da sessiz sakin bir yeri tercih edebilirsiniz. Ama adanın ana merkezinde eğlenmek ve eğlenceden uzak kalmamak adına merkezdeki bir otelde kalmayı da tercih edebilirsiniz. Eşsiz manzarası ve havasıyla ününe ün katan Kos’da balayı tatili de harika bir alternatif olabilir.

Havalimanından İstanköy Şehir Merkezine Ulaşım

Yunanistan’a bağlı adalar arasında önemli bir turizm potansiyeli taşıyan Kos adasının şehir merkezine 23 kilometre uzaklıkta yer alan Ippokratis Havalimanı, özellikle yaz aylarında turistlerin akınına uğruyor. Havalimanına inen yolcuların şehir merkezine ulaşmaları için taksi, otobüs veya kiralık araçlardan birini seçmeleri gerekiyor.

Taksi

Havalimanı yetkililerince yolcu taşıma izni verilen Radiotaxi firmasına ait araçlar, 24 saat terminal binası önü ve çevresinde hazır bekliyorlar. Ulaşım için kullanılacak taksilerde Radiotaxi logosu olmasına dikkat etmeniz ve gideceğiniz bölgeye ödeyeceğiniz ücreti önceden öğrenmeniz faydalı olabilir.

Otobüs

Terminal binasına 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan otobüs duraklarından belli aralıklar ile hareket eden otobüsler ile trafiğin yoğunluğuna göre 40 dakika ile 1 saat arasında kent merkezine gidebilirsiniz. En ekonomik ulaşım alternatifi olan otobüslerde ücreti nakit olarak ödeyebiliyorsunuz. 

Araç Kiralama

Ippokratis Havalimanı terminalleri içerisinde ofisleri bulunan Budget, Hertz, Avis ve Kos Car Hire firmalarından gün boyu kiralık araç talep edebilirsiniz. Taksinin pahalı olduğu göz önüne alındığında uzun süre şehirde kalacak olanlar için araç kiralamak, ulaşım problemine daha ekonomik bir çözüm olabilir.  

27/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
İstanköy Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Pzt
23ºC
29ºC
Pzt
Sal
24ºC
30ºC
Sal
Çar
24ºC
31ºC
Çar
Per
25ºC
30ºC
Per
Cum
24ºC
30ºC
Cum
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
İstanköy Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x