Daniel K. Inouye Intl. Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2022 Google
Daniel K. Inouye Intl. Havalimanı Hakkında

1927’de ünlü komutan John Rodgers’in adı verilerek Hawai’nin başkenti Honolulu’da açılan havalimanı 1943’e kadar deniz uçakları ile gerçekleştirilen uçuşlara ev sahipliği yaptı. İkinci Dünya Savaşı’nın başlaması ile beraber Amerikan ordusuna tahsis edilen havalimanı, 1947’de Honolulu Havalimanı olarak yeniden sivil uçuşlara açıldı. 1951 yılında uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapmaya başlayan havalimanının adı bu kez Honolulu Uluslararası Havalimanı olarak değiştirildi. Hawai’nin ilk tam donanımlı havalimanı olan ve birçok hava aracına ev sahipliği yapan Honolulu Uluslararası Havalimanı’nın tarihini yaşatmak için 1959’da havalimanı içerisinde bir havacılık müzesi inşa edildi. 1962’de havalimanı terminali tamamen yenilenirken 1970’te başlayan modernizasyon çalışmaları 1978’e kadar devam etti. Teknolojinin ve dünya standartlarının havalimanına entegre edilebilmesi için havalimanında uzun soluklu bir proje 2006 yılında hayata geçirildi. Hawai’nin en büyük havayolu şirketi olan Hawaiian Airlines’ın da merkez olarak kullandığı Honolulu Uluslararası Havalimanı, üç terminal binası ile yıllık 20 milyon yolcunun ve 410 bin ton kargonun taşınmasına aracılık ediyor.

Daniel K. Inouye Intl. Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Honolulu Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine kiraladığınız araçla ya da taksiyle 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Bazı otellerin müşterilerine sunduğu havalimanı servis hizmeti de oldukça pratik bir ulaşım alternatifi. Her ne kadar yeni metro hattının çalışmaları devam ediyor olsa da, toplu taşıma araçlarını tercih ediyorsanız çalışmalar tamamlanana kadar otobüs kullanmanız gerekiyor. Farklı otobüs hatlarıyla şehir merkezinin değişik noktalarına kısa sürede ulaşmanız mümkün.

Taksi

Havalimanı geliş terminali çıkışında bulunan taksilerle sadece 15 dakikada şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Araç Kiralama Havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından biriyle anlaşarak bütçenize uygun bir araç kiralamanız mümkün. Kiraladığınız araçla şehir merkezine gitmek için I-H-1 E yolunu ya da HI-92 E yolunu takip etmelisiniz. Yolculuk normal trafik şartlarında ortalama 15 dakika sürüyor.

Otobüs

Toplu taşıma araçlarını tercih ediyorsanız geliş terminalinin hemen çıkışında bulunan otobüs duraklarından 19, 20 ve 31 numaralı hatları kullanarak şehir merkezinin farklı noktalarına ulaşabilirsiniz. Bilet fiyatı tek yön için 2,5 dolar.

Otel Servisi

Honolulu’da bulunan birçok konaklama merkezi misafirlerine havalimanı servis hizmeti veriyor. Otelinizle önceden görüşüp rezervasyon yaptırarak son derece rahat ve hızlı bir ulaşım aracına sahip olabilirsiniz. Bazı otellerin bu hizmeti ücretsiz verdiği gibi bazılarının ayrıca ücretlendirdiğini unutmamalısınız.

28 Kas 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Daniel K. Inouye Intl. Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Honolulu Uluslararası Havalimanı’na ulaşmanın en zahmetsiz yollarından biri otellerin havalimanı servisleri. Ancak her otelin bu hizmeti vermediğini unutmamalısınız. Dilerseniz araç kiralayarak ya da taksi tutarak da rahatça havalimanına ulaşmanız mümkün.

Daha ekonomik bir ulaşım aracı kullanmayı tercih ederseniz şehir merkezinden otobüse binebilirsiniz. Gelecek yıllarda tamamlanması planlanan metro hattı ile toplu taşıma araçlarına yeni bir alternatif getirilmesi planlanıyor.

Taksi

Honolulu’da taksi kolayca bulabileceğiniz bir ulaşım aracı. Sadece 15 dakika içerisinde taksi ile havalimanına gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezinde çok sayıda araç kiralama şirketi olduğunu görebilirsiniz. Oteliniz bu firmaların iletişim bilgileri konusunda size yardımcı olabilir. Kiraladığınız araçla havalimanına gitmek için I-H-1 E yolunu ya da HI-92 E yolunu takip etmelisiniz. Normal koşullarda 15 dakika içerisinde havalimanına varılıyor.

Otobüs

Honolulu şehir merkezindeki ve kırsal kesimindeki birçok otobüs hattı havalimanından geçiyor. En çok kullanılan hatlar 19,20 ve 31 numaralı otobüsler. Bilet fiyatı 2,5 dolar. Otel Servisi Otelinizin havalimanı servis hizmeti varsa hızlı ve konforlu bir şekilde havalimanına rahatça gidebilirsiniz. Önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Havalimanı Bilgileri

Şehir merkezine 3 mil uzaklıkta bulunan Honolulu Uluslararası Havalimanı küçük fakat bir havalimanından beklenen tüm temel hizmetleri barındırıyor. Büyük bölümü açık alandan oluşan farklı bir mimariye sahip. Havalimanında çeşitli kafe ve restoranların yanı sıra giysi, aksesuar, oyuncak gibi şeyleri alabileceğiniz dükkânlar var. 2 adet lounge ve 1 adet konferans salonu da havalimanında hizmet veriyor.

21 Kas 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Honolulu Seyahat Rehberi
Honolulu Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Cum
Cmt
Paz
Pzt
Sal
22ºC
22ºC
22ºC
22ºC
23ºC
27ºC
27ºC
27ºC
27ºC
27ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
16 saat 40 dk
Ankara
16 saat 20 dk
Antalya
16 saat 50 dk
Bodrum
16 saat 50 dk
Gaziantep
16 saat 40 dk
İstanbul
16 saat 10 dk
İzmir
16 saat 40 dk
Trabzon
16 saat

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Daniel K. Inouye Intl. Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Daniel K. Inouye Intl. Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Daniel K. Inouye Intl. Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Daniel K. Inouye Intl. Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Daniel K. Inouye Intl. Havalimanı’na alternatif olarak Barbers Point Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi