Hartum Uçak Bileti Ara

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Hartum Hakkında

Hartum, bir Kuzey Afrika ülkesi olan Sudan’ın başkenti. Nil Nehri kıyısında yer alan kent aynı zamanda İstanbul ile kardeş şehir. Gelişen ülkeler statüsünde bulunan Sudan’ın aynı zamanda en büyük şehri; özellikle inşaat, mobilya ve pvc gibi sektörlerin ilgi odağı. Sürücülerin kendi trafik kurallarını adeta kendilerinin yarattığı ve trafiğin hemen her zaman yoğun olduğu bir şehir Hartum. Petrol fiyatları hayli ucuz olduğu için araba sayısı çok. Şehirde toplu taşıma çok gelişmiş değil. Her ne kadar otobüs ve minibüsler bulunsa da konfor bakımından çok tatmin edici değil. Bu toplu taşıma araçlarını kullanmak için bilet almanıza gerek yok ancak mutlaka öncesinde şoförle pazarlık yapmalısınız.

Taksi ile seyahat etmek isterseniz de yolculuk bedeli için pazarlık etmelisiniz. Ancak şehir içinde çok fazla taksi bulunmuyor ve genelde şoförler İngilizce bilmiyor. Şehirde en çok tuk-tuk adı verilen araçlar kullanılıyor. Bunlar daha çok uzak doğu ülkelerinde görmeye alışık olduğumuz üç tekerlekli bir motorlu taşıt türü. Her iki yanı açık, üstü bir nevi tente ile örtülü bu araçlar Hartum’un sıcak havasında seyahat etmek için iyi bir yöntem. Yalnız bu araçların sadece kısa mesafeler için kullanıldığını unutmamalısınız. 

Havalimanından Hartum Şehir Merkezine Ulaşım

Hartum’da uluslararası bir havalimanı bulunuyor ancak ihtiyaçları karşılamada yetersiz kaldığından yeni bir havalimanının hazırlıkları sürüyor. Yeni yapılacak havalimanı Hartum’un 40 km. kadar güneyinde yer alacak. Hartum’da ayrıca her ne kadar şehir içi ulaşımda kullanılmasa da çevre illere ve hatta Mısır’a bağlantı sağlayan bir demiryolu ulaşım sistemi de var. 

Şehrin merkezine 12 km. uzaklıkta bulunan Hartum Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için çok fazla alternatifiniz bulunmuyor. Özellikle toplu taşımanın uzak mesafelerde neredeyse hiç kullanılmadığı şehirde araç kiralama en çok tercih edilen yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Elbette petrol fiyatlarının son derece ucuz olması bunda büyük bir etken. 

Otel Servisleri 

Eğer araç kiralamayı düşünmüyorsanız sizin için en kolay ve güvenilir yöntem otel servisini kullanmak olabilir. Bu hizmeti verip vermediğini öncesinden mutlaka otelinizle görüşmeli ve rezervasyon yaptırmalısınız. Fiyat konusunda pazarlık yapabilirisiniz. 

Taksi

Taksi şehir merkezinde çok kullanılmasa da havalimanında bulabilirsiniz. Ancak ücreti konusunda en başta mutlaka sıkı bir pazarlık yapmalısınız. Eğer taksi ile ulaşımınızı sağlayacak olursanız trafiksiz bir günde yaklaşık 20 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Araç Kiralama

Şehirde en çok tercih edilen ulaşım yöntemlerinden birisi araç kiralama. Benzin fiyatlarının ucuz oluşu burada en büyük etken. Şehir içerisinde taksi bulmanın sıkıntısı ve diğer toplu taşıma alternatiflerinin pek konforlu bulunmayışı nedeni ile araç kiralayabilirsiniz. Bu konuda havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından faydalanabilirsiniz. Öte yandan kalacağınız otelle de öncesinden görüşerek yardım alabilirsiniz. Hartum’da araç kiralamanın en büyük dezavantajı yoğun ve karışık trafik akışı. 

Trafik işaretlerinin az kullanıldığı ve trafikteki araç sayısının fazla olduğu bu şehirde araç kiraladıysanız son derece dikkatli olmanızda fayda var. Ulaşımınızı araç kiralayarak gerçekleştirecekseniz havalimanından şehir merkezine Africa Street üzerinden düz bir yol izleyerek yaklaşık 20 dakika içerisinde varabilirsiniz. 

12 Haz 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Hartum uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Hartum varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Hartum uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Hartum uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Hartum uçuşları Khartoum International Havalimanı'na düzenleniyor.

Hartum yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Hartum 3 saat, Ankara-Hartum 3 saat 20 dakika, Antalya-Hartum 2 saat 50 dakika, Bodrum-Hartum 3 saat, Gaziantep-Hartum 3 saat, İstanbul-Hartum 3 saat 30 dakika, İzmir-Hartum 3 saat 10 dakika, Trabzon-Hartum 3 saat 30 dakika sürüyor.

Hangi hava yolları direkt Hartum uçuşu düzenliyor?

Badr Airlines İstanbul şehirlerinden direkt Hartum uçuşları düzenliyor.

Hartum uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Hartum uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Hartum Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
21ºC
35ºC
Cum
Cmt
22ºC
37ºC
Cmt
Paz
21ºC
36ºC
Paz
Pzt
22ºC
36ºC
Pzt
Sal
20ºC
37ºC
Sal
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Hartum Alternatif Ulaşım
Para birimi