Juba Uçak Bileti Ara

En Ucuz Juba Uçak Biletleri

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Juba Hakkında

Beyaz Nil Nehri’nin her iki yakasına kurulmuş olan Juba, Güney Sudan Cumhuriyeti’nin başkenti ve en büyük şehri. Bir dönem lojistik ve nakliye alanında adından söz ettirirken günümüzde Juba ekonomisine daha çok finans sektörünün hâkim olduğunu söylemek mümkün.

Juba tropikal iklimin etkisi altında olan bir şehir. Sıcaklıklar yıl boyu ortalama 25-30 derece aralığında ölçülüyor. Kasım ve nisan ayları arasındaki kurak mevsim sıcaklığın en yüksek olduğu dönem. Bu dönemde yağış çok az görülüyor ancak hava yine de nemli oluyor. Mayıs – ekim ayları arasındaki yağışlı mevsimde ise sıcaklık biraz daha düşse de şiddetli yağmurlar görülüyor.

Şehiriçinde toplu taşıma aracı olarak otobüsler kullanılıyor. Motosiklet taksiler kısa mesafeler için oldukça yaygın araçlar. Taksiye binerken mutlaka fiyat konusunda önceden anlaşmayı ve gerekirse pazarlık yapmayı unutmayın. Juba’da trafik yoğun ve karışık olur, kaza riski de yüksek; bu nedenle gerek yaya, gerek yolcu ve gerekse sürücü olarak dikkatli hareket etmekte fayda var. Güney Sudan Cumhuriyeti’nin iki uluslararası havalimanından biri olan Juba Havalimanı şehrin iş merkezlerini barındıran kuzeydoğu bölgesinde yer alıyor.

Juba Hristiyan Merkezi harika korosuyla şehrin ilgi çekici noktalarından birisi. Sadece müzik şöleni için vaaz dinlemeye giden insan sayısı bile çok fazla. Nyakuron Kültür Merkezi yerel halkın yaşantısını, kültürünü ve geleneklerini yakından tanımak için bulunmaz bir fırsat buluyor. Standart bir müzeden farklı olarak burada birçok gösteri ve etkinliği canlı olarak izleme imkânı yakalayabilirsiniz. Gösterişli bir görüntüsü olmasa da tüm Güney Sudan’da Beyaz Nil Nehri’nin iki yakasını birbirine bağlayan tek köprü olma özelliğini taşıyan 252 metre uzunluğundaki Juba Köprüsü anı fotoğraflarının arasında yer almayı hak ediyor. Beyaz Nil’de kiralık teknelerle geziye çıkmak mümkün. Öte yandan meraklıları için balıkçılık imkânı da bulunuyor. Nehir çevresinde doğa yürüyüşü yapılabilecek uygun alanlar da var. Juba’da gece hayatı ağırlıklı olarak köhne mekânlardan oluşsa da şehirde canlı müzik dinleyebileceğiniz ve çok şık dizaynlara sahip birkaç launge ya da kulüp de bulmak mümkün. Yahni ve yulaf lapası geleneksel Juba mutfak kültürünün ana yemeğini oluşturuyor. Ekmek de Juba’da çok tüketiliyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Juba uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Juba varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Juba uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Juba uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Juba uçuşları Juba - Juba Intl. Havalimanı'na düzenleniyor.

Juba yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Juba 3 saat, Ankara-Juba 3 saat 20 dakika, Antalya-Juba 2 saat 50 dakika, Bodrum-Juba 3 saat, Gaziantep-Juba 3 saat, İstanbul-Juba 3 saat 30 dakika, İzmir-Juba 3 saat 10 dakika, Trabzon-Juba 3 saat 30 dakika sürüyor.

Juba Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
28ºC
42ºC
Cum
Cmt
29ºC
43ºC
Cmt
Paz
29ºC
43ºC
Paz
Pzt
27ºC
42ºC
Pzt
Sal
25ºC
40ºC
Sal
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Juba Hakkında Daha Fazla
Juba Alternatif Ulaşım
Para birimi