Costa Brava Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2022 Google

Sizin için Seçtiğimiz Costa Brava Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Costa Brava Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

İspanya’nın en çok yolcu ağırlayan havalimanları arasında sayılan ve Barselona bölgesinde büyüklüğü ve trafiğiyle 2. sırada bulunan Costa Brava Havalimanı’nın Girona şehir merkezine uzaklığı sadece 12,5 kilometre. Bu mesafeyi normal bir sürüşle 20 dakikada gidebiliyorsunuz. Havalimanına İstanbul, Antalya, İzmir ve THY ile Adana’dan uçak seferleri düzenleniyor. Uçaktan indiğinizde ise Girona şehir merkezine transferde zorlanmıyorsunuz. Havalimanının ulaşım için sunduğu seçenekler arasında düzenli kalkış yapan otobüsler, taksiler, araç kiralama ve özel transfer alternatifleri var.

Otobüs

Costa Brava Havalimanı’ndan şehir merkezine en ekonomik ulaşım yollarından biri olan otobüsle gidebiliyorsunuz. Kentteki toplu taşıma ulaşım ağı Sagales adında bir firma tarafından düzenleniyor ve otobüs sefer saatlerini de firmanın web sitesinden (sagales.com) öğrenebiliyorsunuz.

605 numaralı otobüs güzergahı Blanes’den başlayıp sırasıyla Lloret de Mar, Costa Brava Havalimanı’ndan yolcu alıp Girona’da son buluyor. Havalimanından şehir merkezine ulaşmanız yaklaşık 20 dakika sürüyor.

L-28 hattı da havalimanı-şehir merkezi arasında transfer yapabileceğiniz otobüslerden olup, C25 otoyolundan ilerleyip Lieida – Girona arasında sefer yapıyor. Yolculuk ise yaklaşık 15 dakika sürüyor.

Kent merkezine giden başka bir otobüs alternatifi de Riudellots’da duran 607 numaralı hat. Bu hattın sadece hafta sonları hizmet verdiğini de ayrıca hatırlatmış olalım.

Şehir merkezine yapacağınız tüm tranferlerde her 25 dakikada ve her saat başında sefer düzenleniyor. Otobüslere uçaktan indiğinizde yürüyürek 5 dakikada ulaşabileceğiniz havalimanı terminalinin önünde biniyor, şehir merkezi son durak olup ana otobüs terminalinde iniyorsunuz. Her otobüs durağında bir zaman çizelgesi var ve kalkış saatine göre kendinizi planlayabiliyorsunuz.

Costa Brava Havalimanı’ndan Girona şehir merkezine giden tüm hatların gidiş ücreti 2.75 Euro. Biletlerin online satışı olmadığı gibi otobüsten alma imkanı da yok. Bileti havalimanının haftanın her günü 08:00-02:00 arası hizmet  veren bilet satış ofisinden alabiliyorsunuz.

Taksi

En pratik, en hızlı ve en işlek şehir transferi olan taksiler, tıpkı ülkemizde olduğu gibi gece ve gündüz tarifesiyle çalışıyorlar. Havalimanı taksilerinin hepsinde taksimetre olup 20 dakikada iki nokta arasında ulaşım sağlıyor. Girona şehir merkezine transfer için taksimetreler yaklaşık 25 -30 Euro yazıyor.

Havalimanının taksi durakları gelen yolcu kapısının önünde. Mavi-beyaz taksi işaretleriyle ve yoldaki sarı taksi yazılarıyla bu duraklar hemen göze çarpıyor. Bu alanda taksi bulamazsanız terminalin içinde, bilgi masasının yanındaki ücretsiz telefondan duvarda asılı taksi numaralarını arayabiliyorsunuz.

Araç Kiralama

Havalimanının zemin katında uluslararası hizmet veren Hertz, Dollar, Firefly, Thrifty gibi araç kiralama firmalarının standlarıyla karşılaşıyorsunuz. İstediğiniz standartlarda araç seçenekleri bulabileceğiniz bu firmaların web sitelerinden seyahat öncesinde de rezervasyon yapmanız mümkün. Şehir merkezine gidiş rotasını navigasyonla belirleyebiliyor, böyle bir imkanınız yoksa yol üstündeki yönlendirme tabelalarından destek alabiliyorsunuz. Havalimanından çıktığınızda ve AP7 otoyoluna saptığınızda yol sizi tabelalarla Girona şehir merkezine götürüyor.

Otoban ücretleri 1 Euro ve otoban çıkışında nakit olarak ödeme yapabiliyorsunuz.

Özel Transfer

Konfor, güvenlik, Wi-Fi açısından en donanımlı havalimanı transferleri olan bu şoförlü özel araçlar için bölge firmalarından önceden rezervasyon yapabiliyorsunuz. Aracın büyüklüğü, modeli ve yeniliğine göre ücretlendirme yapıyor ve ücreti online olarak kartla ödeyebiliyorsunuz.

02 Ağu 2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Costa Brava Havalimanı'na Ulaşım

İspanya’da Barselona bölgesindeki en önemli ikinci havalimanı olan Costa Brava Havalimanı, ‘Girona Havalimanı’ olarak da biliniyor. Girona şehir merkezi ile havalimanı arası yaklaşık 12,5 kilometre mesafe olup, otobüs, taksi, araç kiralama ve özel servislerle transfer sağlayabiliyorsunuz.

Otobüs

Girona şehir merkeziyle Costa Brava Havalimanı’nı birbirine bağlayan hatlardan ikisi 604 ve 605 numaralı otobüsler. Bu otobüsler havalimanının en önemli firması olan Ryanair uçuşlarına göre düzenlenen bir tarifeyle kalkıyor. Otobüse şehir merkezindeki otobüs terminalinden binebiliyorsunuz. Otobüs terminali tren istasyonuyla aynı binada olup, şehir merkezi boyunca yapılan yönlendirmelerle kolayca bulabiliyor, turizm bürolarından verilen şehir haritaları üzerinden de rehberlik alabiliyorsunuz. 20 dakikalık yolculuk sonrasında otobüs sizi havalimanı önündeki durakta indiriyor. L-28 numaralı otobüsler ise Lieida-Girona otobüs hattı olarak tanımlanıyor ve havalimanına varış süresi yaklaşık 15 dakika.

Şehirden hafta sonu ayrılacaksanız, 607 numaralı otobüsler şehir merkezi- havalimanı arasında işleyen ve sadece hafta sonları çalışan başka bir toplu taşıma alternatifi. Bu otobüsler Riudellots durağından kalkıyor ve 20 dakikada havalimanına ulaşıyor.

Katalonya toplu taşımasının işleyişini ve otobüslerin kalkış saatlerini bu hizmeti sağlayan Sagales.com’dan görebiliyorsunuz. Otobüslerin tek yön bilet fiyatı 2,75 Euro ve istasyon girişindeki satış ofisinden alabiliyorsunuz. (Otobüs İstasyonu Tel: +34 97 221 2319)


Taksi

Bagajınız çoksa ve otobüs durağına gidip beklemek istemiyorsanız, günün her saatinde havalimanına gitmek için bir taksiye binebilirsiniz. İki nokta arasındaki taksi yolculuğu yaklaşık 15 dakika sürüyor ve taksimetreli taksilerde bu yolculuk için ortalama 25 – 30 Euro ödüyorsunuz. Ücretler gece ve gündüz tarifeleri için değişkenlik gösteriyor ve geçeceğiniz otoban ücretlerini de kapsıyor. Taksiyi bulunduğunuz noktaya çağırmak için internetten şirketlerin web sitelerine rezervasyon yaptırabiliyor ya da Radyo Taksi (+34 97 220 3377), Gitaxi Taksi (+34 97 222 2323) gibi güvenilir firmalardan telefonla çağırabiliyorsunuz.

Özel Transfer

Kalabalık bir gruba dahilseniz ve bagajınız fazlaysa en rahat yolculuğu şoförlü özel bir transferle gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten bölgeye hizmet veren firmaları bulabilir ve dilediğiniz araç için fiyat alabilirsiniz. Ya da kaldığınız otelin böyle bir hizmet verip vermediğini öğrenebilir, gerektiğinde yönlendirme alabilirsiniz.

Araç Kiralama

Tüm zaman planlaması ve yol kontrolü size ait bir transfer gerçekleştirmek istiyorsanız, Girona şehir merkezinden ulusal araç kiralama markalarının ofislerinden araç kiralayabilir, ya da internet sitelerinden transferiniz öncesinden rezervasyon yapabilirsiniz. Şehirde Avis, Europcar, InterRent, Hertz, Dolar, Firefly gibi markaların ofisleri bulunuyor. Navigasyonla havalimanına birkaç alternatif güzergahtan gidebilmeniz mümkün. Otobandan gittiğinizde 1 Euro yol ücreti ödüyorsunuz. Çıktığınızda ise Girona yönünde ilerleyen AP7 otoyolundan devam edebiliyorsunuz. İspanya’da otoban hız sınırının 120 kilometre olduğunu ve sıkı bir yol denetimi olduğunu da hatırlatalım.

Havalimanı Bilgileri

Barselona Havalimanı’nın 92 kilometre kuzeyinde kalan Girona - Costa Brava Havalimanı, bu büyük havalimanının da alternatifi konumunda ve Barselona’nın en önemli  ikinci havalimanı olarak da biliniyor.  İspanya’nın kuzeydoğusunda Vilobi d’Onyar adlı küçük bir köyün yanında konumlanan havalimanı Girona’nun merkezine de 12,5 kilometre uzaklıkta. Havalimanı Güney Fransa ile Pireneler için bir bağlantı yolu oluşturuyor.  

Havalimanı gittikçe yükselen trafiğiyle yılda yaklaşık 2,7 milyon yolcu ağırlıyor. İki katlı yolcu terminalin zemin katında döviz büroları, birkaç küçük restoran ve ATM’ler bulabiliyor, 11 biniş kapısı bulunan 33 check-in masasıyla karşılaşıyorsunuz. Ücretsiz Wi-Fi, içecek otomatları, konferans salonları, barlar ve sigara alanları bulabileceğiniz havalimanı 1965 yılından bu yana bölgeye hizmet veriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

01 Ağu 2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Girona Seyahat Rehberi
Girona Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
1ºC
2ºC
3ºC
5ºC
2ºC
14ºC
17ºC
16ºC
18ºC
17ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
3 saat 30 dk
Ankara
3 saat
Antalya
3 saat
Bodrum
2 saat 40 dk
Gaziantep
3 saat 40 dk
İstanbul
2 saat 40 dk
İzmir
2 saat 30 dk
Trabzon
3 saat 50 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Costa Brava Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Costa Brava Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Costa Brava Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Costa Brava Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Costa Brava Havalimanı’na alternatif olarak Barcelona Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi