Geçitkale Uçak Bileti Ara

Geçitkale Hakkında

Kıbrıs adası, Akdeniz’de Sicilya ve Sardinya’dan sonraki en büyük ada olarak öne çıkıyor. Özellikle Ada her ne kadar coğrafik olarak Asya’da olsa da siyasi ve ekonomik olarak Avrupa olarak biliniyor. Ada şu anda ikiye bölünmüş durumda, güney tarafı Avrupa Birliği içinde yer alıyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’i sınırları içindeki Geçitkale, Lefkoniko ve Lefkonuk olarak da biliniyor.

Şehir, Gazimağusa sınırları içinde yer alıyor. Adanın hareketli bölgelerinden biri olan Geçitkale, ünlü şair Vasilis Michaelides’in doğum yeridir. 1960 yılına kadar Yunanlıların ve Türklerin iç içe yaşadığı kent, çok kültürlülük için bir örnek teşkil ediyordu.1970’lerin ortasından sonra Kıbrıs’ın Türk tarafından kalmasından sonra Yunan kökenliler adanın güneyine göç ettiler. Buna rağmen bu bölgede Türkçe ve Yunanca hala konuşuluyor. Tarihteki İngiliz etkisinden dolayı da ada sakinlerinin bir bölümü çok iyi İngilizce konuşabiliyor. Bölgede en son yapılan nüfus sayımına göre bin 300 kişi yaşıyor. Adanın kuzey tarafını her yıl 1 milyon 200 bin turist ziyaret ediyor. Ada güneş ve kumsal turizminde öne çıksa da son yıllarda doğa turizmi de atılım yapıyor.

Havalimanından Geçitkale Şehir Merkezine Ulaşım

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan Geçitkale Havalimanı’ndan yaklaşık 2,4 km uzaklıktaki şehir merkezine ulaşmak için taksileri kullanabilir ya da havalimanından araç kiralayabilirsiniz.

Taksi

Geçitkale Havalimanı ile şehir merkezi arasında 2,4 km gibi kısa bir mesafe olduğu için herhangi bir toplu taşıma aracı bulunmuyor. Bu nedenle havalimanına vardığınızda taksiye binerek hem hızlı hem de konforlu bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Geçitkale Havalimanı şehir merkezine çok yakın bir mesafede bulunduğu için araç kiralamak biraz pahalıya gelebilir, ancak şehirde uzun süre kalmayı planlıyorsanız, havalimanından kiraladığınız aracı seyahatiniz süresince de kullanabilirsiniz.

31/10/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Geçitkale Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
23ºC
32ºC
Paz
Pzt
22ºC
31ºC
Pzt
Sal
23ºC
32ºC
Sal
Çar
21ºC
33ºC
Çar
Per
22ºC
34ºC
Per
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle
Geçitkale Hakkında Daha Fazla
Para birimi
x