Anadolu Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Anadolu Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kent ulaşımında önemli bir yere sahip olan Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine farklı ulaşım seçenekleri olmakla birlikte şehir merkezinden havalimanına girmek için de aynı araçları kullanabilirsiniz.

Eskişehir Anadolu Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunuyor ve havalimanından şehir merkezine farklı ulaşım araçları ile gitmek mümkün. Taksiler başta olmak üzere, otobüs, tramvay ve araç kiralama gibi seçenekleriniz var.

Taksi

Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercihlerinizden biri taksiler olabilir. Havalimanından binebileceğiniz taksiler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Diğer ulaşım seçeneklerine göre bir miktar daha masraflı olan taksiler ile kısa sürede merkeze ulaşma avantajına sahipsiniz.

Estram

Estram adı verilen tramvay ile Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca gidebilirsiniz. Haftanın her günü hizmet veren tramvay, sizin için hem ekonomik hem konforlu bir seçenek olacak. Her gün sabah 6 ile akşam 12 arasında düzenlenen tramvay seferleri ile bekleme yapmadan istediğiniz yere gidebilirsiniz. Tramvaya Eskart adı verilen elektronik kart ile binebileceğiniz gibi nakit ödeme yaparak da binebilirsiniz.

Otobüs

Eskişehir’in belediye otobüslerini kullanarak da şehir merkezine gitmeniz mümkün. Ekonomik ulaşım seçeneklerinden bir diğeri olan şehir otobüslerine havalimanındaki otobüs duraklarından binebilirsiniz.

Tramvayda olduğu gibi otobüslere de Eskart adı verilen elektronik kartları kullanarak veya nakit ödeme yaparak binebilirsiniz.

21/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Anadolu Havalimanı'na Ulaşım

Şehir merkezinden Eskişehir Anadolu Havalimanı’na gitmek için pek çok seçeneğiniz var. Bunlar arasında; taksi, otobüs, tramvay ve araç kiralama gibi seçenekler yer alıyor. Ayrıca havalimanının park alanları sayesinde özel aracınızla seyahat etmeniz de mümkün.

Taksi

Şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan Eskişehir Anadolu Havalimanı’na taksiler ile hızlı şekilde gidebilirsiniz. Maliyetli olmasına karşın hızlı ve konforlu olması nedeniyle tercih edilebilecek olan taksiler, sizi havalimanına ve uçağınıza rahatlıkla yetiştirebilir. Estram Eskişehir’de Estram adı verilen tramvay ile şehir merkezinden havalimanına hem ekonomik hem konforlu şekilde gidebilirsiniz. Eskart adındaki elektronik kart sisteminden faydalanarak veya nakit ödeme yöntemi ile binebileceğiniz tramvay sizi havalimanına kısa sürede götürebilir.

Otobüs

Şehir otobüsleri tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım seçeneği olarak karşınızda. Şehir merkezinden veya bulunduğunuz yerdeki otobüs durağından binebileceğiniz otobüsler ile havalimanına rahatlıkla gidebilirsiniz. Ekonomik ulaşım seçeneklerinden biri olan otobüslere, diğer ulaşım seçeneklerinde olduğu gibi Eskart elektronik kartlar ile veya nakit ödeme yaparak binebilirsiniz.

Araç Kiralama

Eskişehir Anadolu Havalimanı’na gitmek için seçebileceğiniz son seçenek araç kiralama. Şehir merkezinde bulunan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak havalimanına rahatça gitmeniz mümkün. Merkeze yaklaşık 12 kilometre mesafedeki havalimanına ister şoförlü araçlarla ister şoförsüz kiraladığınız araçlarla hızlı şekilde gidebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Eskişehir’in kent ulaşımında önemli bir yere sahip olan Eskişehir Anadolu Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta olup Anadolu Üniversitesi’nin İki Eylül Kampüsü’nde yer alıyor.

Sivil kategoride yurtiçi ve yurtdışı alanda 2007 yılından beri hizmet veren Eskişehir Anadolu Havalimanı’ndan yurtiçinde İstanbul başta olmak üzere, Trabzon, Gaziantep, Diyarbakır, Adana, Dalaman’a ve yurtdışında Brüksel, Lyon ve Nürnberg’e gidip gelebilirsiniz.

21/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Eskişehir Seyahat Rehberi
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 30 dk
Ankara
40 dk
Antalya
1 saat
Bodrum
1 saat 20 dk
Gaziantep
1 saat 10 dk
İstanbul
50 dk
İzmir
1 saat 10 dk
Trabzon
1 saat 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Anadolu Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Anadolu Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Anadolu Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Anadolu Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Anadolu Havalimanı’na alternatif olarak Eskişehir Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Anadolu Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Corendon Airlines, Anadolu Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi