Dodoma Uçak Bileti Ara

Dodoma Hakkında

Tanzanya’nın başkenti olan Dodoma, ülkenin orta kesiminde yer alıyor.

Yarı kurak iklim koşullarının etkisi altında olan bir şehir Dodoma. Yıl boyu yarı nemli ve sıcak bir hava gözlemlenir. Yılın en soğuk mevsimi olan temmuz ayında sıcaklık 13-14 dereceye kadar düşebilir. Haziran ile ekim ayları arasında yağış olmazken kasım ile nisan arasındaki dönemde az da olsa yağış görülür.

Şehir içerisinde toplu ulaşım dala dala adı verilen minibüslerle yapılıyor. Sınırlı sayıda otobüs güzergâhı da bulunuyor. Bisiklet kullanımı ise şehirde oldukça yaygın. Dodoma’da günlüğü ortalama 5.000,00 TSH karşılığında bisiklet kiralayabileceğiniz birçok nokta bulunuyor.

Dodoma iki üniversiteye ev sahipliği yapıyor. Buna rağmen gece hayatının hareketli olduğunu söylemek mümkün değil. Ancak birkaç bar bulmak mümkün.

Parlamento Binası ve İsmaili Camisi görülmesi gereken yerlerden. Yalnız Parlamento Binası’nın fotoğrafını çekmek için özel izin almak gerektiğini aksi takdirde cezai işlemlere maruz kalacağınızı unutmamalısınız. Aslan Kayası şehir merkezinin dışında kalıyor; ancak trekking, tırmanış sporu ve doğa fotoğrafçılığı meraklısı iseniz mutlaka görmek isteyeceğiniz bir yer. Bu bölgeye kent merkezinden turlar da düzenleniyor.

Birkaç saat sürecek bir yolculuğu göze alabilirseniz kentin kuzeyinde bulunan Tarangire Doğa Parkı’na zaman ayırın. Burada vahşi yaşamı yakından görme şansına sahip olabilir; safari veya kamp yapabilirsiniz.

Havalimanından Dodoma Şehir Merkezine Ulaşım

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Dodoma uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Dodoma varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Dodoma uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Dodoma uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Dodoma uçuşları Dodoma Havalimanı'na düzenleniyor.

Dodoma yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Dodoma 6 saat, Ankara-Dodoma 6 saat 20 dakika, Antalya-Dodoma 6 saat, Bodrum-Dodoma 6 saat, Gaziantep-Dodoma 6 saat, İstanbul-Dodoma 6 saat 30 dakika, İzmir-Dodoma 6 saat 10 dakika, Trabzon-Dodoma 6 saat 30 dakika sürüyor.

Dodoma Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
19ºC
28ºC
Sal
Çar
19ºC
30ºC
Çar
Per
18ºC
27ºC
Per
Cum
19ºC
29ºC
Cum
Cmt
18ºC
29ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Dodoma Hakkında Daha Fazla
Dodoma Alternatif Ulaşım
Para birimi