Arusha Uçak Bileti Ara

Arusha Hakkında

Arusha, yakınlarından bulunan Serengeti Milli Parkı ve Klimanjaro Dağı gibi turistik alanlar ve önemli geçiş noktalarıyla Tanzanya’nın en önemli merkezlerinden birisidir. Kentin yakınlarında bulunan Klimanjaro Uluslararası Havalimanı’ndan sadece Afrika’nın değil dünyanın hemen her bölgesine direkt uçuşlarla ulaşmak mümkündür. Arusha Havalimanı’ndan ise Tanzanya’nın birçok bölgesine doğrudan ulaşılabilir. Şehir ayrıca Afrika’nın birçok siyasi ve ekonomik platformuna da ev sahipliği yapar. Bu organizasyonlar kentin önemini arttırarak dünyanın hemen her bölgesinden ziyaretçiyi kendisine çekmiştir. Dünyanın birçok bölgesinden gelen ziyaretçilerin yanın sıra konumuyla da önemli bir kesişim noktası olan Arusha’da Afrikalılar, Hintliler ve Avrupalılar olmak üzere birçok etkin kökenden insan bir arada yaşamaktadır. Bu durum da şehrin hem kültürel hem de ekonomik olarak hızla gelişmesini sağlamıştır. Kentin çevresinden çıkarılan eserlerle dikkat çeken Doğal Tarih Müzesi ve Bishop Katedrali kentte görülebilecek yerlerin başında gelir. Burada yapılabilecek en iyi şeyse yakınlarında bulunan milli parkları gezerek safari yapmaktır. Ekvator’a yakın bir bölgede bulunan Arusha’da iklim neredeyse yılın tamamında sıcak ve kuraktır. Ziyaret için en uygun dönemse havaların daha serin olduğu Aralık-Mart dönemidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Arusha uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Arusha varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Arusha uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Arusha uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Arusha uçuşları Arusha Havalimanı'na düzenleniyor.

Arusha uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Arusha uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Arusha Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
16ºC
23ºC
Cmt
Paz
17ºC
24ºC
Paz
Pzt
17ºC
22ºC
Pzt
Sal
15ºC
22ºC
Sal
Çar
14ºC
23ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Arusha Hakkında Daha Fazla
Arusha Alternatif Ulaşım
Para birimi