Diyarbakır Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2022 Google
Diyarbakır Havalimanı Hakkında

1952’den beri hizmet veren Diyarbakır Havalimanı, oldukça modern ve üst kalitede taşımacılık hizmeti veriyor. Hem sivil hem de askeri havalimanı olarak kullanılan havalimanının 2015 senesindeki yolcu trafiği, 2 milyonu geçmiş durumda. Otopark alanlarından içerisindeki çeşitli imkanlara kadar çok sayıda alternatif sunan Diyarbakır Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için 6 km gibi bir mesafe katetmeniz gerekiyor.

Diyarbakır Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri olan Diyarbakır, hızla artan nüfusuyla dikkat çeken bir şehirdir. Şehir içi ulaşım otobüs ya da minibüsler tarafından yapılır.

Kent merkezi yani eski kalenin olduğu taraflar şehrin kalabalık yerlerindendir. Şehrin eğlence hayatının kalbi ise Atatürk Evi ve etrafındaki parkta atar. Buraya ulaşımın en kolay yolu da taksi kullanmaktır.

Otobüs

Diyarbakır Havalimanı’nda her uçuştan önce ve sonra otobüs seferleri vardır. Uçakların inişinden sonra şehir merkezine giden belediye otobüsleri kalkar.

Taksi

Havaalanı şehir merkezine yakın olduğu için eğer şehir içinde bir yerlere gidecekseniz taksi kullanabilirsiniz. Diğer uzak merkezlere gitmek içinse taksiyle otogara gidip oradan minibüs ya da otobüsü kullanabilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir merkezine 6 km uzaklıktaki havalimanından ayrılmak için dilerseniz araç kiralama seçeneğini de kullanabilirsiniz. Havaalanında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama şirketlerinin büroları bulunur. Talebinize uygun araç bulmak için daha önceden rezervasyon yaptırabilirsiniz.

03 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Diyarbakır Havalimanı'na Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri olan Diyarbakır, hızla artan nüfusuyla dikkat çeken bir şehirdir. Şehir içi ulaşım otobüs ya da minibüsler tarafından yapılır. Kent merkezi yani eski kalenin olduğu taraflar şehrin kalabalık yerlerindendir.

Şehrin eğlence hayatının kalbi ise Atatürk Evi ve etrafındaki parkta atar. Buraya ulaşımın en kolay yolu da taksi kullanmaktır.

Otobüs

Diyarbakır şehir merkezinden havaalanına doğru düzenli otobüs seferleri yapılIıyor. Otobüs kent merkezinden havaalanına doğru ilerler ve yol üstü bazı duraklarda yolcu alıyor.

Taksi

Diyarbakır Havalimanı şehir merkezine yakın olduğu için taksi kullanmak en pratik yöntemdir. Taksiyle gideceğiniz yerden havaalanına kolayca ulaşabilirsiniz. Eğer uzak ilçelerden gelecekseniz otobüs ya da minibüsle otogara gidip oradan da taksiye binebilirsiniz.

Araç Kiralama

Diyarbakır’da kiraladığınız aracınızı havaalanındaki büroya teslim edebilirsiniz. Havaalanında Avis, Hertz, Kançul ve Emir Oto şirketlerinin ofisleri bulunur. Aracı teslim edip uçak yolculuğu hazırlıklarına başlayın.

Havalimanı Bilgileri

Diyarbakır Havalimanı 1952 yılında ilk olarak askeri amaçlı açılmış bir havalimanıdır, daha sonra sivil havaalanına dönüştürülmüştür. İstanbul ve Ankara gibi şehirlerden düzenli uçak seferleri yapılır.

Havaalanına ulaşım taksi, otobüs ya da servislerle sağlanır. 24 saat boyunca iç ve dış hat seferleri yapılır. Yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip terminal binasında kafeler, bazı alışveriş dükkanları ve Rent a Car hizmetleri bulunur.

03 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Diyarbakır Seyahat Rehberi
Diyarbakır Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
12ºC
16ºC
16ºC
15ºC
11ºC
33ºC
34ºC
34ºC
34ºC
33ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 30 dk
Ankara
1 saat 20 dk
Antalya
1 saat 40 dk
Bodrum
1 saat 20 dk
Gaziantep
50 dk
İstanbul
1 saat 10 dk
İzmir
1 saat 20 dk
Trabzon
1 saat

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Diyarbakır Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Diyarbakır Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Diyarbakır Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Diyarbakır Havalimanı’na alternatif olarak Batman Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Hangi hava yolları Diyarbakır Havalimanı’na uçuş düzenliyor?

Türk Hava Yolları, Pegasus, AnadoluJet, SunExpress, Diyarbakır Havalimanı'na uçuş düzenliyor.

Hangi hava yolları Diyarbakır Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor?

Türk Hava Yolları, SunExpress, Pegasus, AnadoluJet İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Lefkoşa, Trabzon şehirlerinden Diyarbakır Havalimanı varışlı direkt uçuş düzenliyor.

Haritada Görüntüle
Para birimi