Dessie Uçak Bileti Ara

Dessie Hakkında

Etiyopya’nın kuzeyinde yer alan Dessie, ülkenin Amhara bölgesinin bir parçası. İlk olarak 16. Yüzyıl’da bazı kaynaklarda adı geçen şehrin nüfusu 150 binin üzerinde. Halkın büyük bölümünün Müslüman olduğu şehirde Hristiyanların oranı da hayli yüksek. 

Etiyopya’nın kuzeyi için önemli bir merkez olan Dessie’de müzeleri gezerek şehrin tarihi hazinelerini görebilirsiniz. Son derece işlek yollar üzerinde kurulan şehir gelişmiş ticari yaşamıyla da cezbediyor.

Şehirde sıcaklıklar genellikle ılıman değerlerde ölçülüyor. Yıl boyunca 20’li değerlerde seyreden sıcaklık kış geldiğinde 5-6 dereceye kadar inebiliyor.  

Geleneksel Etiyopya yaşam tarzını rahatlıkla görebileceğiniz şehrin adı ülke ve Afrika için önemli bazı kişilerle birlikte anılıyor. Bunlardan en önemlisi aynı zamanda Afrika tarihinin en zenginlerinden olan Mohammed Al Amoudi.

Tarihi Dessie şehri antik dünyadan kalan eserlere oldukça yakın bir bölgede. Bu sayede seyahatiniz sırasında civarda bulunan tarihi eserleri görme şansı bulabilirsiniz. Şehir ve civarında son derece heyecan verici safari turlarına çıkabilirsiniz. Turlar sırasında Afrika'nın vahşi yaşamını yakından görmek, tüm hayatınız boyunca hafızanızdan silinmeyecek anılardan biri olacak. Üstelik safari gezilerinde çok sayıda nefes kesici fotoğraf çekebilirsiniz. 

Batılı yardım kuruluşları tarafından eğitim, sağlık ve güvenlik gibi konularda çalışmalar yürütülen şehir geçen yıllarla birlikte gelişimini sürdürüyor. Bölgede önemi gitgide artan ticaret ise kuşkusuz Dessie’nin gelişiminde etkisi bulunan başlıca faktörlerden.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Dessie uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Dessie varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Dessie uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Dessie uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Dessie uçuşları Kombolcha Havalimanı'na düzenleniyor.

Dessie uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Dessie uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Dessie Alternatif Ulaşım
Para birimi