Chernivtsi International Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google
Chernivtsi International Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Chernivtsi şehrindeki havalimanının ulaşıma kapatılmasının ardından kente gitmek isteyenler Ivano Frankivsk Havalimanı’na iniyor. Yolcular havalimanından Chernivtsi’ye gitmek için sıklıkla taksileri kullansa da bazıları araç kiralamak isteyebiliyor.

Taksi

Rezervasyon yaptırmadan doğrudan havalimanından bineceğiniz taksiler pahalı olduğu için pazarlık edebilirsiniz. Ivano Frankivsk Havalimanı’nda ucuz taksi kullanmanın yolu ise online rezervasyon yaptırmaktan geçiyor.

Araç Kiralama

Sabah 07:00’den akşam 20:00’ye kadar açık olan Avis, Hertz, Europcar, Budget ve Alamo’dan size şoförüyle eşlik edecek araçları kiralayabilirsiniz. Ancak şehre hâkim olanlar ekonomik bir araç kiralayarak yalnız başlarına da iki şehir arasında gidip gelebilirler.

29/10/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Chernivtsi International Havalimanı'na Ulaşım

Chernivtsi’de kiralık araçlar havalimanına ulaşımda nadiren kullanılırken taksiler ise büyük rağbet görüyor.

Taksi

Chernivtsi’den 2 saat süren taksi yolculuğunun sonunda Ivano Frankivsk Havalimanı’na varmış oluyorsunuz.

Araç Kiralama

Havalimanının şehirden yaklaşık 130 kilometre uzaklıkta olması, yolcuları özel araçlara yöneltiyor. Chernivtsi’de Avis, Hertz, Europcar ve Enterprise firmaları hem internetten hem de telefonla araç kiralanmasına imkân tanıyor.

Havalimanı Bilgileri

Tek terminal binası ile hizmet veren Ivano Frankivsk Havalimanı’nda ücretsiz kullanılabilen geniş park alanları bulunuyor. Ücretsiz wi-fi bağlantısının sunulduğu terminal binasında ise yolcuların ihtiyacını karşılamak üzere pek çok hizmet var. Acil durumlar için sağlık görevlilerinin hazır bulunduğu ve çok sayıda bankamatiğin yer aldığı terminalde, ayrıca çeşitli yerel ve ulusal lezzetlerin sunulduğu kafe ve restoranlar da yer alıyor. Havalimanında vakit geçirmenin en iyi yollarından biri olarak alışveriş yapabileceğiniz mekânların da olduğu terminal binasında, kuaför dükkanı da mevcut. İş amaçlı seyahat edenler ise konferans salonunda veya içerisinde ek hizmetlerin bulunduğu VIP salonunda görüşmelerini keyifle gerçekleştirebilirler.

29/10/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Çernivtsi Seyahat Rehberi
Çernivtsi Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
8ºC
5ºC
8ºC
9ºC
8ºC
12ºC
15ºC
14ºC
15ºC
17ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 50 dk
Ankara
1 saat 20 dk
Antalya
1 saat 40 dk
Bodrum
1 saat 30 dk
Gaziantep
1 saat 50 dk
İstanbul
1 saat 30 dk
İzmir
1 saat 20 dk
Trabzon
1 saat 40 dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x