Çernivtsi Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Çernivtsi Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Çernivtsi Hakkında

Ukrayna’nın Romanya sınırında bir şehridir. Prut nehri kenarına konumlanmış kent aynı zamanda Karpat Dağlarının etekleri üzerinde yer alır. Bir dönem Türklerin yaşadığı bir şehir olduğu için Türk mahallesi, Türk köprüsü, Türk kuyusu gibi isimlerle anılan yerler duyabilirsiniz. Holovna Caddesi’nde yer alan pembe renkli Kutsal Ruh Katedrali’ni, mavi renkli belediye binasını Türk Caddesi’ni, Türk çeşmesi Türk köprüsü gibi yerleri gezebilirsiniz. Artık Türkler kalmamış, Ukrayna’da az sayıda Türk var ancak bir zamanlar bu yerlerde yaşadıkları için o isimler verilmiş. Alışveriş ya da yeme içme için Olha Kobilyanska Caddesi’ni gezebilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya mirası listesine alınan Çernivtsi Üniversitesi binasını mutlaka gezmelisiniz. İkinci Dünya Savaşı’nda zarar gören yapı Bizans ve Endülüs mimarisi izlerini taşıyor. Çernivstsi’de kışlar soğuk ve kar yağışlı yazlar ise sıcak geçer. Bahar ayları genelde serin olur. Gezmek için yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Ukrayna’nın diğer turistik şehirleri Kiev ya da Lviv’den Çernivtsi’ye trenle gidebilirsiniz. Şehir içi ulaşımda taksi ya da dolmuşları kullanabilirsiniz.

Havalimanından Çernivtsi Şehir Merkezine Ulaşım

Chernivtsi şehrindeki havalimanının ulaşıma kapatılmasının ardından kente gitmek isteyenler Ivano Frankivsk Havalimanı’na iniyor. Yolcular havalimanından Chernivtsi’ye gitmek için sıklıkla taksileri kullansa da bazıları araç kiralamak isteyebiliyor.

Taksi

Rezervasyon yaptırmadan doğrudan havalimanından bineceğiniz taksiler pahalı olduğu için pazarlık edebilirsiniz. Ivano Frankivsk Havalimanı’nda ucuz taksi kullanmanın yolu ise online rezervasyon yaptırmaktan geçiyor.

Araç Kiralama

Sabah 07:00’den akşam 20:00’ye kadar açık olan Avis, Hertz, Europcar, Budget ve Alamo’dan size şoförüyle eşlik edecek araçları kiralayabilirsiniz. Ancak şehre hâkim olanlar ekonomik bir araç kiralayarak yalnız başlarına da iki şehir arasında gidip gelebilirler.

30/10/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Çernivtsi Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
8ºC
21ºC
Çar
Per
6ºC
21ºC
Per
Cum
6ºC
20ºC
Cum
Cmt
5ºC
20ºC
Cmt
Paz
4ºC
20ºC
Paz
Uçuş Süreleri
1s 50dk
1s 20dk
1s 40dk
1s 30dk
1s 50dk
1s 30dk
1s 20dk
1s 40dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x