Çelyabinsk Uçak Bileti Ara

En Ucuz Çelyabinsk Uçak Biletleri

Sizin için Seçtiğimiz Çelyabinsk Varışlı Uçuşlar

* Uçak bileti fiyatları anlık olarak değişiklik gösterebilir.

Çelyabinsk Hakkında

Rusya’nın güneyinde yer alan Çelyabinsk, ülkenin en büyük ve kalabalık şehirlerinden biridir. Çelyabinsk Olbastı’nın yönetim merkezi olan kent bölgenin en önemli ulaşım ağlarının merkezinde yer alır ve karayolu, demiryolu ve havayolu ulaşımı gelişmiştir. Ural Dağları’nın doğusunda yer alan şehirde karasal iklim hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise genellikle soğuk ve kar yağışlı geçer. Ziyaret için en uygun zaman ise Mayıs’tan Eylül’e kadar süren yaz ayları.

Şehirde başta doğal güzellikler olmak üzere çok sayıda gezip görülebilecek harika yer var. Bunların başında ise Uvildy Gölü, Gagarin Parkı, Sacred Simeonovsky Katedrali, Saint George Kilisesi ve Retro Arabalar Müzesi geliyor. 

Ayrıca şehirde yıl boyu renkli gösterilerin düzenlendiği konser salonları, gösteri merkezleri ve tiyatrolar da var. Çelyabinsk’e Moskova ve çevre şehirlerden aktarmalı olarak hem hava hem de karayoluyla ulaşabilir, kentin ziyaretçilerine sunduğu güzellikleri keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Havalimanından Çelyabinsk Şehir Merkezine Ulaşım

Chelyabinsk’te şehir içi ulaşımda toplu taşıma aracı olarak en yaygın kullanılan araç otobüsler. Bir kişi tek yön bilet fiyatı sadece 0,50 dolar. Şehirde uzun süre kalmayı planlıyorsanız aylık kart alabilirsiniz. Aylık biletlerin fiyatı ise 14 dolar. Bir diğer yaygın toplu ulaşım aracı ise marşrutka. Marşrutkalarda, Türkiye’de bilinen adıyla dolmuş, kesinlikle ayakta yolcu kabul edilmez ve 15 ruble sabit fiyatla çalışır. Chelyabinsk’te yaygın olarak troleybüsler de var. Bu üç toplu taşıma aracını kullanarak şehir merkezinden kırsallarına kadar tüm şehri rahatça gezebilirsiniz. Akıllı telefon kullanıyorsanız telefonunuza indirebileceğiniz 2GIS adlı uygulama sayesinde tüm hatları ve durakları görebilirsiniz.

Taksi şehir merkezinde rahatlıkla bulabileceğiniz bir ulaşım aracı. Açılış fiyatı 2 dolar olmakla birlikte kilometre başına 0,5 dolar daha ekleniyor. Taksilerin bir saatlik bekleme süresi ise 5 dolar. Geceleri ise fiyatlar biraz daha yükseliyor. Şehirde bulunan tren garı sadece şehir içi ulaşım için değil aynı zamanda şehirlerarası ulaşım için de kullanılıyor. Buradan binebileceğiniz bir trenle Moskova ve Astana’ya kolayca ulaşabilir, aktarmalarla çok daha uzun rotalar da çizebilirsiniz.

Seyahatiniz süresince şehir merkezinde ya da havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından otomobil ya da motosiklet kiralayabilirsiniz. Şehir oldukça küçük olduğundan aracınızla korkmadan gezebilirsiniz. Ancak mutlaka uluslararası sürücü ehliyetine sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Chelyabinsk Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine belediye otobüsleri, taksiler ya da shuttle servisleri ile ulaşabilirsiniz. Bazı otellerin havalimanı servis hizmeti de bulunuyor. Seyahatiniz boyunca rahat bir ulaşım aracına sahip olmak istiyorsanız havalimanında bulunan araç kiralama şirketlerinin ofisleriyle görüşebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanının terminal çıkışında otobüs durakları yer alıyor. Buradan şehir merkezine giden otobüslere binebilirsiniz, sefer aralıkları hayli kısa. Biletinizi 0,50 dolar karşılığında terminal içerisinden alabilirsiniz. Önce 82 numaralı otobüse binmelisiniz, daha sonra 99 numaralı otobüse aktarma yapmanız gerekiyor. Toplam yolculuk süresi 1,5 saati buluyor.

Taksi

Havalimanı geliş terminalinden çıktığınızda yolcu bekleyen taksileri kolayca görebilirsiniz. Tüm taksilerde taksimetre cihazı bulunuyor ve ücretler standart bir tarifeye bağlanmış durumda. Havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşmak yaklaşık 30 dakika sürüyor.

Araç Kiralama

Chelyabinsk Uluslararası Havalimanı’nda hem yerel çalışan hem de uluslararası hizmet veren bazı araç kiralama şirketlerinin ofisleri mevcut. Burada bütçenize uygun bir araç seçebilirsiniz. Mutlaka uluslararası sürücü ehliyetinizi görmek istiyorlar. Eğer araç kiralama işlemlerinizi uçuş öncesinde internet üzerinden yaparsanız havalimanında beklemek zorunda kalmazsınız. Böyle durumlarda aracınız uçağınızın iniş saatinde sizin için hazırlanmış olur. Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için E30 otoyolunu takip etmelisiniz. Yolculuğunuz yaklaşık yarım saat sürer.

Otel Servisleri

Şehir merkezinde bulunan her konaklama merkezi olmasa da bazıları havalimanı servis hizmeti veriyor. Otellerin havalimanı servisleri taksilerden biraz daha pahalı olmasına rağmen oldukça konforlu bir ulaşım aracı. Otelinizle önceden konuşup rezervasyon yaptırırsanız aracınız uçağınızın iniş saatinde sizi otelinize götürmek üzere bekliyor olur ve şoförünüz sizi bagaj teslim bölümünün çıkışında karşılar.

Shuttle Servisleri

Chelyabinsk Uluslararası Havalimanı’nda suttle transfer hizmeti veren ve özel bir şirkete bağlı çalışan otobüsler bulunuyor. Bu servislerle şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Kalkış saatlerini geliş terminalinde öğrenebilirsiniz. Fiyatları otobüsten biraz daha yüksek olsa da shuttle servisler daha konforlu oluyor.

24/10/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Çelyabinsk uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Çelyabinsk varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Çelyabinsk uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Çelyabinsk uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Çelyabinsk uçuşları Balandino Havalimanı'na düzenleniyor.

Çelyabinsk yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Çelyabinsk 3 saat 30 dakika, Ankara-Çelyabinsk 3 saat 20 dakika, Antalya-Çelyabinsk 3 saat 50 dakika, Bodrum-Çelyabinsk 4 saat, Gaziantep-Çelyabinsk 3 saat 20 dakika, İstanbul-Çelyabinsk 3 saat 30 dakika, İzmir-Çelyabinsk 3 saat 50 dakika, Trabzon-Çelyabinsk 2 saat 40 dakika sürüyor.

Çelyabinsk Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
6ºC
17ºC
Paz
Pzt
6ºC
16ºC
Pzt
Sal
5ºC
17ºC
Sal
Çar
5ºC
17ºC
Çar
Per
6ºC
17ºC
Per
Uçuş Süreleri
3s 30dk
3s 20dk
3s 50dk
3s 20dk
3s 30dk
3s 50dk
2s 40dk
Haritada Görüntüle
Çelyabinsk Hakkında Daha Fazla
Çelyabinsk Alternatif Ulaşım
Para birimi
x