Harbour Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Harbour Havalimanı Hakkında

İtalya’nın Capri kentinde herhangi bir havalimanı hizmete açık olmadığı için şehre en kolay ulaşma yöntemi Napoli kentindeki Napoli Uluslararası Havalimanı’na uçmak ve oradan da toplu taşıma araçlarıyla ya da feribotla Capri’ye seyahat etmek. Napoli Havalimanı, Capodichino merkezinin 5.9 km kuzeydoğusunda ve Capri şehir merkezinden ise yaklaşık 50 km uzaklıkta konumlanıyor. Napoli Havalimanı’na geldikten sonra otobüsle ya da taksiyle feribota bineceğiniz alana gidebilir ve oradan da Capri’ye giden feribotlardan birine binebilirsiniz. Napoli Havalimanı’na Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan direkt uçuş seferleri bulunuyor. Aynı zamanda TUI fly Belgium, Volotea, XL Airways France, Wizz Air, S7 Airlines, Ryanair, Luxair, Meridiana, Iberia, Eurowings, easyJet vb. hava yolu firmalarından birini de tercih edebilirsiniz.

Harbour Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

İtalya’nın en fazla ziyaretçi çeken adalarından biri olan Capri’ye ulaşmak için Sorrento veya Napoli’den hareket eden feribotları kullanmalısınız. Capri’ye Napoli üzerinden gelmek çok daha hızlı ve pratik bir seçenek. Eğer ülkenin başkenti Roma üzerinden Capri’ye ulaşmak isterseniz özel servisler veya araç kiralama gibi farklı alternatiflerle Capri Adası’na kadar zorlanmadan gelebilirsiniz. 

Özellikle yaz aylarında İtalya’nın ve dünyanın farklı bölgelerinden turistleri çeken Capri’ye ulaşmak için bu dönemde Salerno, Positano, Amalfi veya Ischia’dan hareket eden feribotlardan da yararlanabilirsiniz. Adanın yolları yılın neredeyse tamamında dışarıdan gelen motorlu araçlarla ulaşıma kapalı. Bu nedenle Capri’ye seyahat ederken araç kiralama sıklıkla tercih edilen bir yöntem değil. Bununla birlikte eğer farklı bir şehirden Napoli veya Sorrento’ya seyahat etmeniz gerekiyorsa bu şehirlere gelirken kiralık araçlardan yararlanabilirsiniz. 

Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı’ndan Capri’ye Ulaşım 

Aynı zamanda Capri’ye en yakın havalimanlarından biri olan Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı’na başta Torino, Palermo, Verona, Paris ve Londra olmak üzere Avrupa’nın birçok şehrinden direkt ve aktarmalı seferlerle ulaşabilirsiniz. Havalimanından Capri’ye doğru seyahat etmek içinse otobüs veya taksilerle feribot iskelesine gelmeli ve buradan Capri feribotlarına aktarma yaparak adaya doğru yolculuğunuza devam etmelisiniz. Eğer Capri’ye doğrudan ulaşmak isterseniz havalimanından helikopter kiralama veya hız tekneleriyle adaya ulaşma şansınız da var. Ancak bu araçlar taksi veya otobüslerle aktarma yapabileceğiniz feribotlara kıyasla maliyeti çok daha yüksek alternatifler. 

Otobüs

Napoli Capodichino Havalimanı’na indiğinizde gelen yolcu terminalinin dışında günün neredeyse her saati yolcularını bekleyen otobüslere binerek Capri feribotlarının hareket ettiği iskeleye ulaşabilirsiniz. Otobüslerle iskeleye yolculuk yaklaşık 25 dakika sürüyor ve ücreti her yolcu için 4 euro.  Otobüsle Molo Beverello Limanı’na geldiğinizde buradan hızlı feribotlara aktarma yapabilir, 50 dakika süren feribot yolculuğunun ardından Capri’de olabilirsiniz.

Feribot

Napoli Havalimanı’ndan taksi ve otobüslerle kolayca ulaşabileceğiniz limandan hareket eden feribotla yolculuk 50 dakika kadar sürüyor. Feribotlar uygun fiyatlı araçları tercih edenler için Capri’ye ulaşmak için değerlendirilebilecek hızlı ve ekonomik araçlar.  Molo Beverello’ya alternatif olarak Napoli’de bulunan bir diğer liman olan Calata di Massa’dan hareket eden feribotları da tercih edebilirsiniz. Buradan kalkan feribotlar çok daha ekonomik ancak yavaş ve bu bu araçlarla adaya yolculuk daha uzun sürüyor. Molo Beverello’da hareket eden feribotların bilet ücreti 19 euro. Calata di Massa’dan Capri’ye doğru seyahat edebileceğiniz yavaş feribotların ücreti ise her bir yolcu için sadece 12 euro. Bununla birlikte Calata di Massa’dan kalkan feribotlarla yolculuğun 80 dakika sürdüğünü unutmamalısınız. Capri’de feribottan indikten sonra merkezde gideceğiniz yere kadar otobüs ve taksileri kullanabilirsiniz. Capri Limanı’ndan merkeze yolculuk taksilerle yaklaşık 15 dakika sürüyor ve otobüsü seçenler için de bu süre fazla uzamıyor. Capri Limanı’ndan hareket eden otobüslerin ücreti 1,80 euro, taksiler ise bu mesafe üzerinde yaklaşık 20 euro karşılığında yolcuları taşıyor. 

Taksi

Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı’nın önünde gün 24 saati zorlanmadan taksi bulabilirsiniz. Özellikle birkaç kişilik küçük gruplarla veya ailece yolculuk yapanlar için son derece rahat ve ekonomik olan bu araçlarla feribot iskelesine yolculuk 20 dakikaya yakın zaman alıyor. Taksiyle limana yapacağınız seyahatin sonunda ödeyeceğiniz ücret ise 20 euro. Taksiden indikten sonra iskeleden feribot biletinizi almalı ve yolculuğunuza feribotla devam etmelisiniz. Eğer geç saatte şehre indiyseniz bir gece Napoli’de kaldıktan sonra sabah erken saatlerde Capri’ye geçebilirsiniz.

Özel Servisler

Napoli Havalimanı’ndan Capri’ye kadar daha rahat bir araçla seyahat etmek isterseniz havalimanından hareket ederek doğrudan feribot iskelesine gelebileceğiniz özel servis araçlarından da yararlanabilirsiniz. Bu servislerin otobüslere kıyasla en önemli avantajı taşıması zor olabilecek eşyalarınızla kolayca yolculuk olanağı sunması. Napoli Havalimanı’nın terminalleri önünden yolcularını alan özel servisler hızlı feribot iskelesine çok daha rahat ve stresten uzak bir yolculuk fırsatı sunuyor.  Özel servislerin ücreti her bir yolcu için 100 euro civarında ve bu ücrete havalimanından feribot iskelesine transfer, feribot bileti ile Capri İskelesi’nden otelinize kadar transfer dâhil. 

Hız Teknesi

Napoli’de bulunan havalimanından Capri’ye daha ayrıcalıklı ve hızlı bir araçla seyahat etmek isterseniz hız teknelerini de seçenekler arasında değerlendirebilirsiniz. Ücreti 600-800 euro arasında değişen hız teknesi transferine havalimanından bineceğiniz özel araçlarla iskeleye transfer, buradan hız tekneleri ile Capri’ye ulaşım ve Capri Feribot İskelesi’nden otelinize kadar transfer dâhil. Hızlı tekne transferinden 4 yolcuya kadar yararlanabilirsiniz. En az 3 kişiden oluşan gruplar için hızlı ve kısmen ekonomik bir yöntem sayılabilir.  Özel şoförleri ile hizmet veren transfer araçları sayesinde araç kullanmanıza gerek kalmadan yapacağınız yolculuğun keyfini sürebilirsiniz. 

Helikopter 

İtalya’nın leziz pizzalarıyla ünlü şehri Napoli’den Capri’ye yapacağınız yolculukta çok daha hızlı ve doğrudan ulaşım sağlayan helikopter transferi seçeneği de bulunuyor. Helikopterle havalimanından adaya herhangi bir araca aktarma gerekmeden doğrudan ulaşabileceğiniz gibi Capri’de helikopterden indiğinizde taksilerle otelinize kadar transfer hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Helikopter Napoli’den Capri’ye yapacağınız yolculuk için en rahat ve zahmetsiz ulaşım aracı olsa da yüksek fiyatı nedeniyle ekonomik olarak zorlayıcı olabilir. Adaya kadar toplam 20 dakika süren kısa yolculuğun ücreti 1500 euro ile 1800 euro arasında değişiyor. Bu ücret toplamda 4 yolcu için geçerli ancak daha az veya fazla yolcu ile birlikte seyahat etmek isterseniz yolculuk ücretleri ile ilgili bilgi alarak helikopter rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. 

Roma Fiumicino Havalimanı’ndan Capri’ye Ulaşım

İtalya’nın başkenti Roma’da bulunan Fiumicino Havalimanı’dan Capri’ye seyahat etmek isterseniz Napoli’ye kıyasla daha uzun süren bir yolculuğu göze almanız gerekiyor. Bununla birlikte Roma’dan Capri’ye ulaşım zor değil. Havalimanından tren veya taksilerle aktarma yaparak Capri’ye kadar daha ekonomik araçlarla seyahat edebilir veya özel servis, helikopter ve hız teknesi gibi daha hızlı ancak maliyetli alternatif araçlarla yolculuğu seçebilirsiniz.  Roma’dan Capri’ye ulaşım toplu taşıma araçlarıyla genellikle 4 saate yakın bir yolculuk gerektiriyor.  Eğer helikopter transferiyle doğrudan adaya ulaşımı tercih ederseniz bu süre 1,5 saate kadar inebiliyor. 

Tren

Fiumicino Havalimanı’ndan trenlerle Capri’ye yolculuk için havalimanından hareket eden trenlere binerek Termini İstasyonu’na gelmeli ve daha sonra buradan Napoli trenlerine aktarma yapmalısınız. Havalimanından Napoli trenine binebileceğiniz istasyona yolculuk tenlerle 30 dakikadan biraz fazla sürüyor. Tren bileti ücreti ise 14 euro. Havalimanından tren istasyonuna kadar dilerseniz otobüs veya taksilerle de yolculuk yapabilirsiniz. Otobüs daha yavaş olsa da ekonomik bir ulaşım aracı ancak taksiler bu mesafe için oldukça maliyetli bir seçenek. Yaklaşık 45 dakika süren taksi yolculuğu için 50 sürücülere 50 euro civarında bir ücret ödemeniz gerekiyor. Bununla birlikte eğer 3-4 kişilik bir grup olarak seyahat ediyorsanız taksiler rahat olduğu kadar ekonomik bir seçenek de olabilir. Termini İstasyonu’ndan bineceğiniz trenlerle Napoli’ye yolculuk 1 saat 10 dakika sürüyor. Bu tren yolculuğunun bilet ücreti için ise 30 euro kadar ödemeniz yeterli. Trenden indikten sonra metro veya taksilere aktarma yapmalı ve Napoli’de hızlı feribotların hareket noktası olan Molo Beverello’ya gelmelisiniz.  Napoli Tren İstasyonu’ndan feribot iskelesine her iki araçla yolculuk 10 dakika kadar zaman alıyor. Taksi ücreti ortalama 10 euro, metroya ise 1,20 euro ödemeniz yeterli. 

Feribot 

Trenlerle Napoli’ye geldikten sonra taksi veya metroyla feribot iskelesine ulaşabilir, buradan Capri feribotlarından birine binerek adaya 50 ile 80 dakika arasında değişen bir sürede yolculuk yapabilirsiniz. Feribotlarla toplam yolculuk süresi hızlı veya yavaş feribota göre değişiyor. Hızlı feribotlar Melo Beverello’dan hareket ediyor. Ücreti ise 19 euro. Calata Porta di Massa’dan hareket eden yavaş feribotların ücretleri 12 – 18 euro arasında değişiklik gösteriyor. Feribotların ücretini belirleyen unsur ise hızları. 60 dakikada adaya ulaştıran feribotun ücreti 80 dakikada yolculuk olanağı sunan feribotlarla kıyaslandığında daha yüksek. 

Transfer Araçları 

Roma Fiumicino Havalimanı’ndan Capri’ye doğru yapacağınız yolculuk sırasında özel transfer araçlarından faydalanarak daha konforlu araçlarla seyahat etme şansı bulabilirsiniz. Havalimanından alarak direkt Napoli’yi Capri’ye bağlayan feribot iskelesine getiren ve buradan yapacağınız feribot yolculuğunun sonrasında adada gitmek istediğiniz yere kadar özel araçlarla ulaştıran transfer araçlarının ücreti diğer seçeneklerden daha yüksek. Her bir yolcu için yaklaşık 300 euro ödeyerek bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Yolculuk toplamda 4 saate yakın sürüyor.

Hız Teknesi 

Roma’da havalimanında karşılayan özel şoförlü araçlarla Napoli’ye kadar gelebilir ve buradan hız tekneleriyle Capri’ye seyahat edebilirsiniz. Hız teknesi seçeneği tren veya transfer aracı aktarmasına kıyasla daha hızlı ve pratik olduğu kadar maliyeti yüksek bir seçenek sayılabilir. Roma’dan Capri’nin birçok noktasına kadar tüm aktarma araçlarını kapsayan hız teknesi transferinin ücreti 1100 – 1500 dolar arasında değişebiliyor. Bu araçlarla yolculuğu seçmeden önce öncesinde telefonla detaylı bilgi almalı ve mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız.

Helikopter 

Roma Fiumicino Uluslararası Havalimanı’ndan trenlere veya diğer toplu taşıma araçlarına aktarma gerekmeden doğrudan helikopterle Capri’ye gelebilirsiniz. Bu yolculuk çok daha rahat ve hızlı bir transfer olanağı sunuyor. Helikopterle Capri’ye yapacağınız yolculuk toplamda 1-5 saate yakın sürüyor. Ülkenin başkenti Roma’dan Capri’ye helikopter transferinin ücreti ise 3500 euro ile 4000 euro arasında. Helikopter önceliği ekonomik araçlar olanlar için uygun sayılmasa da zaman kazanarak hızlı yolculuk yapmak isteyenler için ideal bir seçenek. 

15/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Harbour Havalimanı'na Ulaşım

İtalya’nın ve Avrupa’nın farklı bölgelerinden çok sayıda ziyaretçinin buluşma noktası Capri’den Napoli’de bulunan Capodichino Uluslararası Havalimanı’na gelmek için değerlendirebileceğiniz çok sayıda ekonomik ve hızlı araç seçeneği bulunuyor. Adadan havalimanına gelmek için öncelikle feribotlara binmeli ve daha sonra iskeleden taksi, otobüs veya özel servislerle havalimanına doğru seyahat etmelisiniz.

Capri’den aynı zamanda ülkenin başkenti olan Roma’da bulunan Fiumicino Havalimanı’na seyahat etmeniz gerekiyorsa adadan bineceğiniz feribotlardan sonra trenlere veya taksi ve özel servis gibi araçlara aktarma yapabilirsiniz. Helikopter ise her iki havalimanına da ulaşım için çok daha hızlı ve doğrudan bir araç alternatifi ancak helikopter kiralama ücretleri diğer seçeneklere kıyasla oldukça yüksek. 

Capri Şehir Merkezinden Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı’na Ulaşım

Capri Adası’na en yakın uluslararası havalimanlarından biri olan Napoli Capodichino Uluslararası Havalimanı’na gelmek için feribot, taksi, özel servis ve otobüs gibi farklı araçlardan yararlanabilirsiniz. 

Feribot

Adadan bineceğiniz yavaş veya hızlı feribotlarla Napoli’de bulunan feribot iskelelerine 50 veya 80 dakika arasında ulaşabilirsiniz. Feribotların ücretleri de hızlarına bağlı olarak değişiyor ve hızlı feribotlar yavaşlara kıyasla daha fazla ücret ödemeniz gerekiyor. Napoli’ye gelmek için binmeniz gereken feribotların ücretleri 12-19 euro arasında. 

Otobüs

Feribottan indikten sonra Napoli Havalimanı’na gelmek için otobüsleri kullanabilirsiniz. Çok hızlı bir araç olmasa da otobüsle uygun fiyata yolculuk yapmanız mümkün. Yolculuk 25 dakikaya yakın sürüyor ve ücreti 4 euro. 

Taksi

Feribot İskelesi’nden Napoli Uluslararası Havalimanı’na taksiyle gelmek isterseniz yaklaşık 20 dakika süren bir yolculuk yapmanız yeterli. Taksi yolculuğunun ücreti ise 20 euro tutuyor. 

Özel Servisler

Capri’de bulunduğunuz yerden özel araçlarla feribotlara kadar ulaştıran ve Napoli’den havalimanına kadar yine hızlı ve konforlu araçlarla seyahat olanağı sunan özel servisler için önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Bu araçların ücretleri diğer seçeneklerden daha yüksek ancak hız ve rahatlık konusunda avantajlı bir alternatif olarak biliniyor.

Hız Teknesi

Capri’den hız tekneleri ile Napoli’ye gelebilir ve buradan özel servis aracıyla havalimanına kadar doğrudan ulaşım seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Hız teknesi ücretleri ise 600-700 euro arasında değişiyor.

Helikopter 

Capri’de bulunan helikopter pisti sayesinde adadan doğrudan Napoli Capodichino Havalimanı’na seyahat edebilirsiniz. Havalimanına helikopter yolculuk 20 dakika kadar sürüyor ancak ücreti diğer araçlardan çok daha yüksek. 

Havalimanı Bilgileri

Napoli Uluslararası Havalimanı’nda yolculara rahat ve keyifli bir seyahat deneyimi sunmak için İtalyan ve dünya mutfağından leziz seçenekler bulunan restoranlardan özel yolcu salonlarına kadar çok sayıda ayrıcalıklı hizmet sunuluyor. Havalimanında alışveriş için Sole&Vista, Victoria’s Secret, Carthusia ve CRAI gibi birçok mağaza var. Terminalde vakit geçirirken bir şeyler yemek veya içmek isteyen yolcular ise Fratelli La Bufala, Mc Donald’s, Mo Cafe ve Tradizione Italiana gibi restoran ve kafeleri değerlendirebilirler. Havalimanında ayrıca bir banka şubesi ile ücretsiz internet bağlantısı ve konforlu bir bekleme ortamı sunan özel yolcu salonu yolcuların hizmetinde.

Capri Şehir Merkezinden Roma Fiumicino Havalimanı’na Ulaşım

Adadan havayolu ile farklı şehir ve ülkelere seyahat etmek için başkentte bulunan Roma Fiumicino Havalimanı’na gelebilirsiniz. Fiumicino Havalimanı’na doğru yapacağınız yolculukta trenler ekonomik ancak daha yavaş bir seyahat fırsatı sunarken özel servisler, hız teknesi, transfer aracı ve helikopter daha maliyetli ancak konforlu ve ayrıcalıklı birer seçenek olarak yolcuların hizmetinde. 

Feribot

Capri’den Roma’da yer alan Fiumiciono Havalimanı’na doğru seyahat ederken ilk olarak feribotları kullanarak Napoli’ye doğru seyahat etmelisiniz. Buradan taksi veya metro ile havalimanına yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Feribottan sonra tercih edebileceğiniz taksiler daha maliyetli. Metro ile daha ucuza yolculuk yapabilirsiniz ancak bu araçlarla bavullarınızı taşımanız biraz zor olabilirsiniz. Adadan feribotla yapılan yolculuğun süresi 50-80 dakika arasında. 

Tren 

Napoli Tren İstasyonu’ndan Roma’da bulunan Termini Tren İstasyonu’na yolculuk yapabilir ve buradan doğrudan Fiumicino Havalimanı’na yolcu taşıyan trenlerden birine binebilirsiniz. Tren yolculuğu Roma’ya gelmek için en ekonomik seçenekler arasında. Ücretleri ise trenin hızına göre değişiklik gösteriyor. Önceliğiniz zaman kazanmaksa daha yüksek ücret ödeyerek hızlı trenleri tercih edebilirsiniz. 

Transfer Araçları

Özel şirketler tarafından sağlanan transfer araçları Capri’den alarak Roma Fiumicino Havalimanı’na kadar getiriyor. Araçlarla yola devam etmek için tek yapmanız gereken iskeleden feribotlara aktarma yapmak. Buradan tekrar transfer aracına binebilir ve rahat bir yolculukla doğrudan havalimanına gelebilirsiniz. Transfer araçlarının ücretleri yolcu sayısına göre değişiyor ve bu araçlar trenlerden daha pahalı.

Hız Teknesi

Feribottan daha hızlı teknelerle limana kadar gelerek buradan transfer aracına aktarma yapabilirsiniz. Diğer seçeneklerle kıyaslandığında daha fazla zaman kazandıran bir alternatif olarak öne çıkan hız tekneleri yüksek sayılabilecek fiyatları nedeniyle ekonomik değil ve yolculuk öncesinde mutlaka rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Helikopter 

Capri’den havalanarak doğrudan Roma Fiumicino Havalimanı’na ulaştıran helikopterlerle yolculuğun süresi bu mesafe için sadece 1,5 saat. Hız avantajı sunan helikopterlerin ücretleri ise genel olarak yüksek ve bu nedenle özellikle önceliği ekonomik araçlar olan gezginler tarafından çok sık tercih edilmiyor.

Havalimanı Bilgileri

Dünyanın en yoğun havalimanlarından biri olan Roma Fiumicino Havalimanı, İtalya’nın başkenti ile birçok noktayı direkt veya bağlantılı seferlerle birbirine bağlıyor. Havalimanında bulunan 4 ayrı terminalde farklı havayollarına ait alanlar ve yolcu salonlarıyla karşılaşabilirsiniz. Lezzetli İtalyan makarnaları ve pizzalarını tatmak için harika bir yer olan Fiumicino Havalimanı’nda bulunan Pizza Chef, Mc Donald’s, Lounge Restaurant, San Crispino, Caffe RoMe&You, Grill Fish&Steak, Foglie, Moka ve Sky Lounge birbirinden leziz tatları ile havalimanında yolcuları bekliyor. Havalimanında uluslararası yolculuklar öncesinde alışveriş yapabileceğiniz geniş bir duty free alanına ek olarak Ralph Lauren, United Colors of Benetton, Hermes, BOGGI, Swarovski, Mont Blanc ve Armani Jeans gibi mağazalar da sıralanıyor. Roma Fiumicino Havalimanı’nda para çekme ve transfer gibi işlemlerinizi tamamlayabileceğiniz ATM cihazları, banka, internet bağlantısı ve çocuklu aileler için özel odalar da bulunuyor. 

15/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Capri Seyahat Rehberi
Capri Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
Paz
Pzt
Sal
Çar
Per
12ºC
11ºC
8ºC
7ºC
8ºC
17ºC
12ºC
15ºC
20ºC
19ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
3 saat
Ankara
2 saat 40 dk
Antalya
2 saat 40 dk
Bodrum
2 saat 20 dk
Gaziantep
3 saat 20 dk
İstanbul
2 saat 10 dk
İzmir
2 saat 10 dk
Trabzon
3 saat 20 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Harbour Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Harbour Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Harbour Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Harbour Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Harbour Havalimanı’na alternatif olarak Capodichino Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi