Cadiz Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Cadiz Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Bir liman kenti olan Cadiz’de havalimanı bulunmuyor. En yakın havalimanı Jerez Havalimanı iken, ulaşımda sefer sayısındaki üstünlük nedeniyle daha çok Sevilla Uluslararası Havalimanı tercih ediliyor.

Uçağınız Jerez Havalimanı’na inecekse; Jerez Havalimanı Cadiz şehir merkezine yaklaşık 45 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından şehre taksi ile gitmek mümkün ancak ortalama 50 Euro civarında maliyeti oluyor. Araç kiralayarak ve A4 otoyolunu takip ederek normal trafik şartlarında yarım saatte Cadiz’e ulaşabilirsiniz. Araç kiralama firmalarını bagaj teslim alanında kolayca bulabilirsiniz. Araç kiralamanın maliyeti aracın türüne, büyüklüğüne ve donanımına göre değişse de günlük 11 Euro’dan başlayan fiyatlarla bir otomobil kiralamak mümkün. Jerez Havalimanı’nın batı tarafında bulunan tren istasyonundan MD Cadiz trenine binerek de şehre ulaşabilirsiniz. Yolculuk 46 dakika sürüyor.

Havalimanından direkt Cadiz’e giden shuttle otobüsler de bulunuyor. Bu otobüslerin maliyeti size yüksek gelirse otobüsle ya da taksi ile şehir merkezine gidip buradan halk otobüslerine binebilirsiniz. Toplam yolculuk süresi bir saatin üzerine çıkabiliyor. Cadiz’e Sevilla Uluslararası Havalimanı üzerinden ulaşmaya karar verirseniz, en konforlu ve pratik ulaşım alternatifi olarak araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralama firmalarının masalarını ana terminalde zemin katta bulabilirsiniz.

Kiraladığınız araçla AP4 veya A4 otoyolunu takip ederek Cadiz’e yaklaşık bir buçuk saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Sevilla Uluslararası Havalimanı’nın çok yakınında bir tren istasyonu bulunuyor. Havalimanının ücretsiz servislerini kullanarak sadece birkaç dakika içerisinde bu istasyona gidebilir ve buradan Cadiz’e giden trene binebilirsiniz. Bu istasyonda sık sık sefer düzenleniyor ve yolculuk yaklaşık iki buçuk saat sürüyor. Havalimanı’ndan Cadiz’e giden otobüs kalkmıyor fakat şehir merkezine otobüs ya da taksiyle gittikten sonra Cadiz otobüslerine de binebilirsiniz.

Yolculuk 2 saat civarında sürüyor. Sevilla şehir merkezine ise taksiyle yaklaşık 30 Euro maliyetle veya otobüsle 4 Euro karşılığında 30 dakikada ulaşılıyor. Seyahat planınızı yaparken İspanya’da taksi fiyat tarifesinin haftasonu, haftaiçi günlerinden daha yüksek olduğunu ve her bir bavulunuz için ekstra ücret alınacağını unutmamalısınız. Ayrıca araç kiralayabilmek için uluslararası sürücü ehliyetine sahip olmanız gerekiyor.

26/02/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Cadiz Havalimanı'na Ulaşım

Cadiz şehrinde havalimanı bulunmadığından yolculuğunuzda şehre en yakın havalimanı olan Jerez Havalimanı’nı veya Sevilla Uluslararası Havalimanı’nı kullanmalısınız. Her iki havalimanında da yurtdışı uçuşların yanı sıra Barselona ve Madrid gibi İspanya’nın büyük kentlerine düzenli seferler düzenleniyor.

Dönüş yolculuğunuzu Jerez Havalimanı’ndan yapacaksanız; ortalama 50 Euro ödeyerek havalimanına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak da en çok tercih edilen alternatiflerden biri. Jerez Havalimanı’na ulaşmak için A4 otoyolu üzerinde ilerlemelisiniz. Yolculuk ortalama 30 dakika sürüyor. Kiraladığınız aracı havalimanı ana terminal binasının hemen önünde bulunan özel alanda teslim edebilirsiniz. Şehir merkezinden bineceğiniz tren ile de havalimanına kolayca ulaşmanız mümkün. Trenle Jerez Havalimanı’na 46 dakikada gidebilirsiniz. Havalimanının shuttle otobüsleri ile de ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bunun için mutlaka önceden sefer saatini ve durak noktasını sorgulayın. En düşük maliyetli alternatif ise halk otobüsleri ile Jerez şehir merkezine ulaşmak ve yine buradan halk otobüsüne binerek havalimanına gitmek. Ancak bu seçeneğin bir saatten fazla zaman alacağını göz önünde bulundurmalısınız.

Uçağınız Sevilla Uluslararası Havalimanı’ndan kalkacaksa araç kiralayarak havalimanına rahatça ulaşabilirsiniz. AP4 veya A4 otoyolunu izleyerek ortalama bir buçuk saatte havalimanına ulaşmak mümkün. Tren yolculuğu ise bir diğer alternatif. Cadiz’den kalkan Sevilla trenine binerek ortalama iki buçuk saatte havalimanına gidebilirsiniz. İstasyonun hemen önünden ücretsiz servisler kalkıyor ve kısa bir yolculuk sonrası yolcuları havalimanı terminal binasının önüne getiriyor. Sevilla Uluslararası Havalimanı’nın Cadiz’den kalkan shuttle otobüsü yok ancak halk otobüsü ile Sevilla’ya gidebilir ve buradan yine halk otobüsüne binerek havalimanına ulaşabilirsiniz. Bu ulaşım yöntemi her ne kadar en uygun fiyatlı ulaşım alternatifi olsa da iki saatten uzun sürebileceğini göze almalısınız.

Seyahat planınızı yaparken İspanya’da taksi fiyat tarifesinin haftasonu, haftaiçi günlerinden daha yüksek olduğunu ve her bir bavulunuz için ekstra ücret alınacağını unutmamalısınız. Ayrıca araç kiralayabilmek için uluslararası sürücü ehliyetine sahip olmanız gerekiyor.

Havalimanı Bilgileri

La Perra Havalimanı olarak da anılan Jerez Havalimanı şehir merkezinden 8 km, Cadiz’den yaklaşık 45 km uzaklıkta yer alıyor. Havalimanı kompleksinde büyük bir pilot eğitim merkezi bulunuyor. Havalimanında gerçekleşen uçuşların neredeyse yarısı iç hat uçuşları. Yurtdışı uçuşlarının büyük çoğunluğu ise Almanya ve Londra hattında gerçekleşiyor. Sezonluk olarak Viyana, Brüksel ve Lüksemburg destinasyonlarına da sefer düzenleniyor. Havalimanında yemek yiyebileceğiniz ufak bir alan; kitap, hediyelik eşya, giysi ve aksesuar alabileceğiniz birkaç mağaza bulunuyor. Sevilla Uluslararası Havalimanı halk arasında San Pablo Havalimanı olarak da anılıyor. Havalimanı Sevilla şehir merkezinin 10 km, Cadiz’in ise 130 km uzağında yer alıyor. Küçük ancak oldukça modern bir binada hizmet veren Sevilla Uluslararası Havalimanı’nda farklı tercihlere hitap eden yeme içme alanı ve çeşitli mağazalar var. Ücretsiz wi-fi hizmetinde de faydalanabilirsiniz. Havalimanı gece 01:00 – 04:00 arasında kapalı oluyor.

07/03/2018 Tarihinde Güncellenmiştir.
Cadiz Seyahat Rehberi
Cadiz Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
15ºC
13ºC
13ºC
14ºC
11ºC
21ºC
21ºC
21ºC
20ºC
21ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
4 saat 30 dk
Ankara
4 saat 10 dk
Antalya
4 saat
Bodrum
3 saat 40 dk
Gaziantep
4 saat 50 dk
İstanbul
3 saat 50 dk
İzmir
3 saat 40 dk
Trabzon
4 saat 50 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Cadiz Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Cadiz Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Cadiz Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Cadiz Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Cadiz Havalimanı’na alternatif olarak Algeciras Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi