Borkum Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2021 Google
Borkum Havalimanı Hakkında

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinde Leer Bölgesinde yer alan Borkum Havalimanı, deniz seviyesinden bir metre yükseklikte biri asfalt, ikisi çim olmak üzere üç piste sahiptir. Borkum Havalimanı’na en yakın diğer havalimanları ise şöyle; Norddeich, Norden, Norderney, Emden ve Baltrum Havalimanları.

Havalimanında çocuklar için bir oyun bahçesi ve bisiklet sürebilecekleri bir alan da bulunuyor. Adanın güzel manzarası ve rahatlayabileceğiniz çeşitli alanlarında uçakların iniş-kalkışını izleyebilirsiniz.

Borkum Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Almanya’nın kuzeybatısında bulunan Borkum şehrine ulaşım için kullanılabilecek en yakın uluslararası havalimanı Bremen’de yer alıyor. Bremen Uluslararası Havalimanı’ndan Borkum’a yapılan yolculuk aktarmalarla birlikte yaklaşık 3,5 saat sürüyor.

Bremen Havalimanı’ndan Borkum Şehir Merkezine Ulaşım

Tren, otobüs veya kiralık araçlarla yapacağınız yolculuğun sonunda feribotlara aktarma yaparak Borkum’a ulaşabilirsiniz. Borkum İskelesi’ne ulaştıktan sonra ise buradan düzenli olarak hareket eden otobüs veya taksilerle dilediğiniz yere zorlanmadan seyahat edebilirsiniz.

Tren

Bremen Havalimanı’ndan otobüs veya metro yardımıyla merkezde bulunan Bremen Tren İstasyonu’na geldikten sonra buradan Emden trenlerine binebilirsiniz. Bremen’den Emden’e trenle yolculuk trenlerin izlediği rotaya bağlı olarak 5-7 saat arasında değişiklik gösterebiliyor. Emden’e ulaştıktan sonra feribotlara aktarma yaparak yaklaşık 1 saatte Borkum İskelesi’nde olabilirsiniz. İskeleden taksi veya otobüs gibi farklı araçlara aktarma yapabileceğiniz gibi ulaşmak istediğiniz yer çok uzak değilse buradan yürüyebilirsiniz. Trenler Almanya genelinde hızlı ve ekonomik bir ulaşım sağlamaları nedeniyle en sık tercih edilen araçlar arasında ilk sıralarda geliyor. Biletinizi istasyondan zorlanmadan satın alabilirsiniz.

Otobüs

Otobüslerle Bremen’den Emden’e gelmek ve buradan feribotlarla Borkum’a geçmek de bir diğer alternatif. Ancak otobüs yolculuğu genel olarak trenlere kıyasla daha uzun ve yorucu olabiliyor. Bu nedenle otobüsle seyahat bu güzergâhta fazla tercih edilen bir ulaşım alternatifi sayılmıyor.

Araç Kiralama

Eğer Almanya’da yollar hakkında genel olarak bilgi sahibiyseniz veya navigasyon yardımıyla yolunuzu bulabilirseniz Bremen Havalimanı’ndan araç kiralayarak da Borkum’a fazla zorlanmadan ulaşabilirsiniz. Bremen’den yola çıktıktan sonra kuzey yönünde ilerlemeli ve yaklaşık 5 saat süren bir yolculuktan sonra Emden’e gelmelisiniz. Buradan Borkum’a düzenli aralıklarla hareket eden feribotlara aktarma yapabilirsiniz.

Transfer Araçları

Havalimanından genellikle Bremen şehir merkezine ulaşmak için kullanılan transfer araçları da Borkum’a hareket eden feribotların kalkış noktası Emden’e gelmek için bir diğer seçenek. Bremen Havalimanı’nda yer alan danışma masalarından transfer araçlarıyla ilgili bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Arada bulunan mesafenin fazla olması nedeniyle transfer aracı ücretleri çok düşük değil. Dilerseniz bu araçlardan tren istasyonuna gelmek için de faydalanabilirsiniz. Bu sayede çok daha ekonomik bir aracı değerlendirebilirsiniz.

Taksi

Bremen Havalimanı önünde her zaman kolayca taksi bulabilirsiniz. Taksiler tıpkı transfer araçları gibi Borkum’a ulaşım için oldukça pahalı bir seçenek. Ancak taksilerden Bremen Tren İstasyonu’na ulaşmak için taksi ve otobüslere alternatif olarak yararlanabilirsiniz. Eğer havalimanı önünde yer alan taksilerle önceden görüşerek sabit bir fiyat üzerinde anlaşabilirseniz Borkum feribotlarına rahatlıkla binebileceğiniz Emden’e kadar da taksiyle seyahat etme şansınız var.

Limuzin Kirama

Bremen’de özellikle şehrin içinde çok sayıda noktaya ulaşım için limuzinler de yolcular tarafından sıkça tercih edilen bir araç. Buna karşın Borkum’un şehre birkaç saatlik uzaklığı limuzin kiralama ücretlerinin de yükselmesine neden oluyor. Yine de konfor ve rahatlığınızdan ödün vermemek adına limuzinleri tercih ederseniz havalimanında kiralama masalarını zorlanmadan bulabilir ve sadece dakikalar içinde özel şoförleri ile hizmet veren lüks araçlardan birini kiralayabilirsiniz. Limuzin için rezervasyonunuzu internet üzerinden yaptırarak dönemsel olarak düzenlenen kampanyalardan yararlanabilir ve daha uygun fiyata yolculuk yapabilirsiniz. 

07 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Borkum Havalimanı'na Ulaşım

Almanya’nın kuzeyinde yer alan Borkum’dan ülkenin ve dünyanın diğer noktalarına seyahat etmek için en yakın havalimanı Bremen şehrinde bulunuyor. Borkum’dan Bremen Havalimanı’na gelmek için tren, otobüs ve özel araç gibi farklı seçenekler yolculara sunuluyor.

Borkum Şehir Merkezinden Bremen Havalimanı’na Ulaşım

Borkum’un şehir merkezinden Bremen Havalimanı’na ulaşmak için öncelikle adadan hareket eden feribotlarla Emden’e gelmelisiniz. Daha sonra buradan trenlere aktarma yapabilir ve yaklaşık 4 saatte havalimanına ulaşabilirsiniz. Bu rotada kullanabileceğiniz diğer alternatiflerden olan araç kiralama ve otobüsler de genel olarak oldukça rahat ancak trenler çok daha ekonomik ve hızlı.

Tren

Borkum’dan tenlerle Bremen Havalimanı’na gelmek için önce feribotla Emden’e geçmeli, daha sonra buradan trenle yaklaşık 4 saat süren bir yolculukla Bremen’e gelmelisiniz. Bremen’in merkezine kadar ulaştıktan sonra istasyondan metro veya otobüsleri kullanarak havalimanı terminaline kadar ulaşabilirsiniz. Emden’den Bremen’e yapacağınız tren yolculuğu için ödemeniz gereken ücret de çok yüksek değil.

Otobüs

Borkum’dan binebileceğiniz feribotla Emden’e ulaştıktan sonra buradan otobüslere de aktarma yapabilirsiniz. Otobüs aktarması trenlere kıyasla biraz daha uzun süreli ve masraflı bir ulaşım seçeneği. Bununla birlikte taksi ve araç kiralamaya göre otobüsler çok daha uygun fiyatlı.

Araç Kiralama

Borkum ve yakın çevresinde araç kiralama seçenekleri çok çeşitli değil. Araç Kiralama konusunda bir diğer alternatif ise kiralama işlemlerini Bremen’de tamamlamak. Bu sayede havalimanına yapacağınız yolculuk sırasında kiraladığınız aracı zorlanmadan şehirde bırakabilirsiniz. Aracınızı kiraladıktan sonra Bremen’e ve daha sonra havalimanına ulaşmak için güney yönünde ilerlemeli, şehre geldikten sonra ise havalimanı yönünde aracınızı sürmelisiniz. Almanya’nın en yoğun havalimanlarından biri olan Bremen Havalimanı’nda çok sayıda araç kiralama ofisi de bulunuyor.

Transfer Araçları

Transfer araçları genellikle büyük şehirler ve çevresinde hizmet verse de eğer bu araçlarla yolculuğu tercih ediyorsanız Borkum’dan Bremen’e ulaşmak için de transfer araçlarına rezervasyon yaptırabilirsiniz. Araçların taksiye ve diğer alternatif ulaşım seçeneklerine kıyasla en büyük avantajı geniş yolcu kapasiteleri sayesinde daha kalabalık grupların da ulaşım içi tercih edebileceği seçeneklerden biri olması. Öncesinde rezervasyon işlemlerinizi tamamladığınızda transfer aracınıza feribotların varış noktası olan Emden’den binerek Bremen Havalimanı’na yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

Taksi

Taksilerle 5 saate yaklaşan yolculuk Borkum’dan Bremen Havalimanı’na gelmek için bu araçları seçenekler arasında en pahalı alternatiflerden biri haline getiriyor. Yine de taksi kullanmak isterseniz Emden’de iskele yakınlarında bu araçları bulabilirsiniz. Eğer yolculuk öncesinde taksi sürücüleri ile konuşma şansınız olursa ödemeniz gereken toplam ücret üzerinde bir miktar pazarlık yaparak taksi ücretini düşürebilirsiniz.

Limuzin Kiralama

Limuzin kiralama Bremen gibi büyük şehirlerde sıklıkla kullanılsa da Borkum ve bölgeye çıkış noktası ola Emden’de fazla tercih edilen bir araç değil. Eğer limuzinlerle havalimanına gelmek isterseniz internet üzerinden limuzin kiralama servislerinden birine rezervasyon yaptırabilir ve havalimanına yolculuğunuz için bu lüks ve rahat araçları kullanabilirsiniz. Limuzinler özel şoförleri ile birlikte hizmet verdikleri için araç kullanmanız gerekmiyor ve bu sayede limuzinler çok daha konforlu bir alternatif olarak tercih edilebiliyor.

Havalimanı Bilgileri

Almanya’nın Bremen şehri ile Borkum gibi yakınlarında bulunan daha küçük yerleşim merkezlerine ulaşım için kullanabileceğiniz Bremen Havalimanı aynı zamanda ülkenin ve Avrupa’nın en büyük havalimanları arasında yer alıyor. İç ve dış hatlar terminali ile her yıl çok sayıda yolcuyu ağırlayan Bremen Havalimanı’nda başta fast food olmak üzere Alman, İtalyan, Çin ve Fransız gibi dünya mutfağından örnekleri sunan restoranlar ile alışveriş ve dinlenme alanları bulunuyor.

Havalimanında lezzetli Alman çikolataları ile hediyelik eşya seçeneklerini bulabileceğiniz duty free mağazaları ve büfelerle de karşılaşabilirsiniz. Bremen Havalimanı’nın yolcularına sunduğu bir diğer ayrıcalık ise ücretsiz internet erişimi, lezzetli sandviç ve içecekler, televizyon üniteleri ve rahat koltuklarıyla ziyaretçileri karşılayan özel yolcu salonları. Kendine ait bir seyir terası da bulunan havalimanında yer alan yeme içme alternatifleri arasında Mc Donald’s, Kamps Bakery, Cafe Jacobs, Asien Bankett, İstanbul Foods & Drinks ve Punto Pasta gibi seçenekler bulunuyor.

07 Ara 2016 Tarihinde Güncellenmiştir.
Borkum Seyahat Rehberi
Borkum Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
11ºC
12ºC
11ºC
11ºC
10ºC
13ºC
14ºC
16ºC
13ºC
12ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
3 saat 30 dk
Ankara
3 saat
Antalya
3 saat 10 dk
Bodrum
3 saat
Gaziantep
3 saat 40 dk
İstanbul
2 saat 40 dk
İzmir
2 saat 50 dk
Trabzon
3 saat 30 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Borkum Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Borkum Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Borkum Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Borkum Havalimanı’na alternatif havalimanları hangileridir?

Borkum Havalimanı’na alternatif olarak Baltrum Havalimanı’nı kullanabilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi