Bogorodskoye Uçak Bileti Ara

Bogorodskoye Hakkında

Doğu Avrupa’dan başlayıp tüm Asya kıtasını kat ederek Pasifik Okyanusu’na kadar ulaşand dünyanın en büyük ülkesi Rusya’nın en uç bölgesi olan Habarovsk, Çin sınırında yer alıyor. Uzak Doğu Federal Bölgesi içerisinde kalan Habarovsk’un iki havalimanından biri de Bogorodskoye kasabasında bulunuyor. Amur Nehri kıyısındaki Bogorodskoye kasabası, Habarovsk’a da 790 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Ülkede iklimi en düzgün noktalardan biri sayılan Habarovsk’ta sıcaklık yıl boyu en düşük -1’i görüyor. Bu sebeple birçok Uzak Doğu bölgesine göre ticareti ve ekonomisi daha canlı olan Habarovsk’ta petrol rafinerisi, demir ve çelik sanayi, ambalaj sanayi ve hafif makine imalathaneleri yer alıyor. Çin sınırında yer almanın avantajıyla şehirde birçok ürün ucuz bir şekilde alıcıyla buluşuyor.

Bölgenin diğer bir özelliği ise dünyaca ünlü Trans Sibirya Demiryolu’nun içinden geçmesi. Turistik açıdan çok fazla bir özelliğe sahip olmayan Habarovks’ta ve Bogorodskoye’nin içinden de geçen Amur Nehri kıyısında tarih öncesi dönemlerden kalan kalıntılar bulunuyor. Bölgeye Rus’ların gelmesiyle Hıristiyanlık da geldi. Bu dönemde inşa edilen kiliseler ile manastırlar Habarovsk bölgesinin de en önemli yapıları olarak ön plana çıkıyor. En önemli yapı ise bölgenin merkez şehri olan Habarovsk şehrindeki Habarovsk Katedrali.

Havalimanından Bogorodskoye Şehir Merkezine Ulaşım

Bogorodskoye Havalimanı şehir merkezine sadece birkaç kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanı çıkışında bekleyen taksilerle çok kısa sürede kent merkezine ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını tercih edenlerdenseniz minibüse benzeyen marşrutkalara da binebilirsiniz. Çok uygun fiyatlı bu araçlar sizi 10-15 dakika içerisinde şehir merkezine ulaştırabilir. Ancak marşrutkalar küçük olduğundan çok sayıda veya büyük boyda bavulunuz varsa tercih etmemelisiniz. Havalimanında araç kiralama firması bulunmadığından otomobil kiralayarak Bogorodskoye kent merkezine ulaşma alternatifi bulunmuyor.

21/02/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Bogorodskoye Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
6ºC
15ºC
Paz
Pzt
6ºC
14ºC
Pzt
Sal
10ºC
16ºC
Sal
Çar
13ºC
20ºC
Çar
Per
12ºC
20ºC
Per
Uçuş Süreleri
2s 40dk
2s 20dk
2s 40dk
2s 50dk
2s 40dk
2s 10dk
2s 40dk
2s 10dk
Haritada Görüntüle
Para birimi
x