Belgorod Havalimanı Uçak Bileti Ara

Harita verileri 2020 Google

Sizin için Seçtiğimiz Belgorod Havalimanı Varışlı Yurt Dışı Uçuşlar

Belgorod Havalimanı Hakkında

Sovyetler Birliği’nin önemli kentleri arasında bulunan Belgorod’da 1954 yılında ülkenin kırsal bölgelerine posta ve kargo taşımacılığı yapılması amacı ile inşa edilen Belgorod Havalimanı, 1995 yılına kadar yalnızca bölgesel uçuşlara ev sahipliği yaptı. Rusya Federasyonu’nun kurulmasının ardından uluslararası statü kazanan Belgorod Havalimanı, uçak kanatlarını andıran mimarisi ile göz kamaştırıyor. Başta Türkiye ve Bulgaristan olmak üzere komşu ülkelere uçuşlar gerçekleştirilen Belgorod Havalimanı’nı kullanarak her yıl 400 bine yakın yolcu seyahat ediyor.

Belgorod Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Moskova ve Ukrayna sınırının tam ortasında kalan Belgorod oldukça geniş ve gelişmiş bir ulaşım ağına sahip. Belgorod’da havalimanından şehir içine ulaşımın büyük bir kısmı, otobüs, minibüs, matruşka, troleybüs, banliyö treni ve taksilerle sağlanıyor.

Diğer bir adı Belgorodskaya olan şehirde toplu taşıma araçlarını kullanmak oldukça kullanışlı ve rahat. Şehir içi ulaşımın bir hayli ucuz ve konforlu olduğu Belgorod’da havalimanı ile Belgorod şehir merkezi arasında hizmet veren toplu ulaşım araçları, son derece modern ve de bütçeye uygun.

Belgorod Havalimanı, Belgorod’un kuzey kısmında ve şehir merkezine oldukça yakın bir noktada bulunduğu için ulaşımınızı toplu ulaşım araçları ile sağlamak çok rahat ve de ucuz.

Tren

Demiryolu ağı oldukça gelişmiş olan Belgorod’ın her yerinde ulaşım hizmeti veren banliyö trenleri aracılığı ile Belgorod Havalimanı’ndan şehir merkezine 10-15 dakikada gitmeniz mümkün. Tren istasyonundan Belgorod Havalimanı’na kalkan minibüs, troleybüs, shuttle ve yerel otobüsler olduğundan dolayı bu tren istasyonundan havalimanına direkt ulaşmak çok daha kolay.

Otobüs

Kentin hemen hemen her noktasına ulaşım sağlayan Belgorod şehir otobüsleri, elektrikli ve normal olmak üzere iki çeşit. Elektrikli otobüsler, troleybüs tarzında ve daha hızlı bir ulaşım sağlıyor. Belgorod Havalimanı terminal binasının hemen çıkışında bekleyen otobüslerle şehir merkezine yaklaşık 5-10 dakikada varmanız mümkün. Şahsi araçlardan daha fazla toplu taşıma aracına rastlayacağınız Belgorod’da otobüs, en popüler toplu taşıma araçlarının başında geliyor. 7 numaralı otobüs hattını kullanarak Belgorod Havalimanı’ndan şehir merkezine kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Troleybüs

Belgorod Havalimanı terminali çıkışında otobüs, minibüs ve matruşka duraklarının yanı sıra troleybüs durakları da mevcut. Bu troleybüs hatlarından 1 numaralı troleybüs, Kinoteatr Pobeda-Meya GRINN güzergahına sahip ve 10 dakikada Belgorod şehir merkezine ulaşıyor. Bu hizmetten faydalanmak içinse 14 ruble civarında bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Taksi

Belgorod Havalimanı terminal binasının dışında hazırda bekleyen taksiler aracılığıyla Belgorod şehrinin istediğiniz noktasına uygun fiyata seyahat etmeniz muhtemel. Bunun yanı sıra bindiğiniz taksinin şoförüyle pazarlık yapabilir ve daha uygun fiyata ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Belgorod Havalimanı terminal binasında yer alan yerli ve yabancı araç kiralama şirketlerinden aracınızı kiralayarak, şehir merkezine 10-15 dakikada varmanız muhtemel. Aracınızı Belgorod’a geldiğinizde kiralayabileceğiniz gibi; gelmeden önce de ön rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

02/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Şehir Merkezinden Belgorod Havalimanı'na Ulaşım

Belgorod şehir içinden veya şehrin herhangi bir noktasından Belgorod’un kuzeyinde kalan Belgorod Havalimanı’na otobüs, troleybüs, banliyö treni, minibüs, matruşka, taksi veya kiralayacağınız araçla ulaşmak, hem ekonomik hem de pratik. Bu toplu taşıma araçlarından yararlanabileceğiniz gibi direkt olarak özel aracınızı kullanmak da istediğiniz yere ulaşmak için oldukça rahat bir seçenek.

Tren

Şehir içerisinde ve yakın çevredeki diğer kentlere ulaşımda bir diğer popüler toplu taşıma aracı olan banliyö trenleri yardımıyla Belgorod şehir merkezi ile Belgorod Havalimanı arasında yolculuk yapmanız çok kolay. Ulitsa Grazhdanskaya’nın başlangıcında yer alan Belgorod Demiryolu İstasyonu’ndan Belgorod Havalimanı’na düzenli bir şekilde sefer düzenleyen banliyö trenleri var. Bu trenler aracılığı ile havalimanına kısa bir sürede gidebilirsiniz.

Otobüs

Belgorod şehir içinden Belgorod Havalimanı’na otobüsle ulaşmak isterseniz şehirde yer alan iki otobüs istasyonundan sizin konumunuza en yakın olanı seçip, o noktadan havalimanına kalkan otobüse binebilirsiniz. Belgorod şehir içinde yer alan iki otobüs istasyonunun adları ise; Belgorod Otobüs Terminali ve Belgorod-2 Otobüs Terminali.

Prospekt Bogdana Kmelnitskogo yolu üzerinde yer alan Belgorod Otobüs Terminali, şehir merkezinin dışında bulunuyor. Bu otobüs terminalinden gerek Belgorod tren istasyonuna gerekse Belgorod Havalimanı’na otobüs seferleri mevcut. Yerel Belgorod otobüslerinin dışında Belgorod şehir merkezi ile Belgorod Havalimanı arasında belli bir ücret karşılığında ulaşım hizmeti veren shuttle otobüsleri bulunuyor.

Belgorod tren istasyonundan shuttle otobüsü No.1, No.4 veya No.25 hatlarından birine binerseniz kolaylıkla Belgorod Havalimanı’na gidebilirsiniz. Belgorod otobüs istasyonundan ise 7, 8, 15 ya da 17 numaralı shuttle otobüslerinden birine bindiğiniz takdirde Belgorod Havalimanı’na kısa bir sürede varmanız muhtemel. Belgorod şehir merkezinden yine aynı numaralı shuttle otobüs hatlarını kullanarak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Troleybüs

Belgorod Havalimanı’na yürüme mesafesinde bulunan Belgorod otobüs istasyonuna tren istasyonundan No.1, No.4 veya No.25 troleybüs hatlarından birine binerek ulaşabilirsiniz. Toplam hat uzunluğu yaklaşık 120 km olan troleybüsler, tıpkı otobüsler gibi ekonomik ve bir hayli popüler. Şehir ulaşım ağının geneline yayılmış 11 farklı troleybüs hattı, şehir içi toplu ulaşım ihtiyacının büyük bir kısmını karşılıyor. Bu 11 farklı troleybüs hattı arasında yer alan 1,4 ve 5 numaralı troleybüsler 5-10 dakikada bir sefer düzenliyor ve birçoğu Belgorod Havalimanı’ndan geçiyor.

Belgorod şehir içinden Belgorod Havalimanı’na direkt olarak troleybüs ile gitmek istiyorsanız tek yapmanız gereken 1 numaralı hatta binmek. Toplamda 7 durağı olan bu troleybüs hattının bilet ücreti ise en güncel hali ile 14 ruble. Troleybüs ile yaklaşık 10 dakikada Belgorod Havalimanı’na varmanız mümkün.

Taksi

Taksilerin çok sayıda bulunduğu Belgorod’da taksiyle şehir merkezi ve havalimanı arasında ulaşım da oldukça pratik ve ekonomik. Şehrin herhangi bir noktasından Belgorod Havalimanı’na gitmek için taksi çağırabilir veya yolda gördüğünüz taksilerden birine binebilirsiniz. Taksiyle yapacağınız yolculuğunuzda taksiye binmeden önce taksi şoföründen fiyatlar ve güzergah hakkında ön bilgi almanız faydalı olacaktır.

Araç Kiralama

Belgorod Havalimanı’ndan veya şehir içinden kiraladığınız aracınızla Belgorod’un herhangi bir noktasından havalimanına gitmek için Bogdan Khmelnitsky Avenue anayolunu kullanmanız gerekiyor. Belgorod’un kuzey ucunda konumlanmış olan Belgorod Havalimanı’na kiraladığınız araç ile giderken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri kullanacağınız otoban yollarının ücretleri.

Havalimanı Bİlgileri

Rusya'nın başkenti Moskova’nın 500-700 km. güneyinde; Rusya-Ukrayna sınırında yer alan Belgorod Havalimanı, şehir merkezinin 4 km. kuzeyinde bulunuyor. 1954 senesinden beri aktif olarak hizmet veren Belgorod Havalimanı’nın bir diğer resmi adı da Belgorod Oblast Havalimanı.

Orta büyüklükteki uçaklara hizmet veren havalimanında 100 araç kapasiteli ücretsiz park alanı, duty free mağazası, hediyelik eşya dükkanları, market, kitapçılar, Buterbot ve ApplePie adındaki kafe ve restoranlar, ATM ve bankalar, turist danışma ofisi, dinlenme ve sigara içme alanları ve ücretsiz internet erişimi var.

02/01/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Belgorod Seyahat Rehberi
Belgorod Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Max
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
Cmt
Paz
Pzt
Sal
Çar
6ºC
3ºC
5ºC
7ºC
7ºC
17ºC
18ºC
20ºC
22ºC
24ºC
Uçuş Süreleri
Şehir
Süre
Adana
1 saat 50 dk
Ankara
1 saat 30 dk
Antalya
2 saat
Bodrum
2 saat
Gaziantep
1 saat 50 dk
İstanbul
1 saat 30 dk
İzmir
1 saat 50 dk
Trabzon
1 saat 20 dk

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Belgorod Havalimanı varışlı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Belgorod Havalimanı varışlı uçuşlar için arama yaptığınızda iniş yapabileceğiniz havalimanlarına uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Belgorod Havalimanı varışlı uçuşları bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Haritada Görüntüle
Para birimi
x