Bastia Uçak Bileti Ara

Sizin için Seçtiğimiz Bastia Varışlı Uçuşlar

Bastia Hakkında

Bastia, Fransa’nın Corsica adasının bir şehridir. Fransa’nın güneyinde yer alan bu ada şehri, aynı zamanda da önemli bir liman kentidir. Uzun yıllar Ceneviz hakimiyetinde kalan şehirde çok sayıda tarihi yapı vardır. Şehrin kendine özgü cumbalı evleri ve dar sokakları ünlüdür. Burada bakımsız çok sayıda bina bulabilirsiniz. Eski liman bölgesi ise kentin en işlek yeridir. Saint Jean Baptiste Kilisesi, güzel manzara izlemek için Chemins de fer de Corse, Saint Nicolas Meydanı, St Marie Katedrali, Bastia Müzesi gibi yerler gezilebilir.

Bu sevimli adada, Napolyon’un doğduğu topraklarda, tarihe şaşırtıcı bir yolculuk yapabilirsiniz. Şehirde ayrıca çok sayıda Ceneviz eseri ve kaleleri de vardır. Bastia’nın kendi adıyla anılan ünlü bir futbol kulübü de bulunur. Genel olarak ılıman bir iklimi vardır. Akdeniz iklimi görülür. Yazlar sıcak ve kurak kışlar ise ılık ve yağışlık geçer. İtalya ve Fransa’nın bazı şehirlerine uçak ve feribotla da ulaşım sağlanır.

Havalimanından Bastia Şehir Merkezine Ulaşım

Fransa’ya bağlı adalardan biri olan Korsika’da yer alan Bastia, adanın en önemli turistik merkezlerinden biri olarak anılıyor. Bastia’ya ulaşım için kullanılan Poretta Havalimanı, şehir merkezinden yaklaşık 22 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanından Bastia’nın fazla uzak olmayan merkezine ulaşmak için terminal önünde ziyaretçileri karşılayan taksilere binebilir, havalimanında bulunan yerel ve küresel araç kiralama firmalarından birini tercih edebilir veya uygun fiyatlı shuttle servislerden yararlanabilirsiniz.

Havalimanından merkeze doğru yolculuk yaparken hangi aracı seçerseniz seçin seyahat süresi genel olarak 30 dakikadan biraz daha fazla sürüyor. Eğer önemli bir organizasyona yetişmek için aceleniz varsa bu anlamda taksileri tercih etmenizde yarar var. Merkeze gitmek için daha ekonomik bir aracı tercih ederseniz shuttle servisleri değerlendirebilir veya adada geçireceğiniz zaman boyunca rahatlıkla kullanabileceğiniz araçlardan birini kiralayabilirsiniz.

Shuttle Servisler

Bastia’da bulunan Poretta Havalimanı’ndan merkeze gelmek için en fazla tercih edilen araçların başında shuttle servisler geliyor. Sadece tek başına seyahat edenlerden çok daha kalabalık ziyaretçi gruplarına farklı sayıda yolculara da uygun olan bu servislerin ücretleri yaklaşık 10 euro civarında. Shuttle servislerle Bastia’nın hareketli merkezlerine yolculuk ise 30 dakikaya yakın sürüyor.

Taksi

Bastia Poretta Havalimanı’ndan Bastia kent merkezine taksiyle de yolculuk yapma şansınız var. Bununla birlikte taksiler şehirde havalimanından şehir merkezine gelmek için tercih edilebilecek en masraflı seçeneklerden birini oluşturuyor. Eğer daha rahat ve hızlı bir yolculuk için fazla ödemeyi göze alırsanız Bastia’nın merkezinde bulunan otelinizin giriş kapısına kadar 30 dakika içinde taksiyle ulaşabilirsiniz.

Eğer Bastia’nın çevresinde bulunan farklı yerlere taksiyle yolculuk yapmanız gerekiyorsa yine terminalden çıktıktan sonra Bastia taksi sürücülerine gideceğiniz yeri bildirebilir ve ortalama olarak ödemeniz gereken taksi ücretini öğrenebilirsiniz. Bastia’nın merkezine kadar havalimanından yapılacak yolculuk ortalama 40 euro civarında tutuyor ve bu tutar geceleri veya hafta sonu ve resmi tatiller gibi günlerde 55-60 euro kadar olabiliyor.

Araç Kiralama

Şehrin özellikle yaz aylarında yoğunlaşan havalimanından merkeze gelmek için araç da kiralayabilirsiniz. Bastia Havalimanı’ndan şehir merkezine yapacağınız 30 dakikaya yaklaşan yolculuk için araç kiralayabileceğiniz firmalar arasında Ada, Europcar, Sixt, Hertz, Enterprise ve AVIS bulunuyor. Bu firmalardan AVIS ile görüşerek telefonla araç rezervasyonunuzu tamamlamak isterseniz (33) 04 95 54 55 46 numaralı kiralama ofisini arayabilirsiniz.

Aracınızı Europcar’dan kiralamak isterseniz (33) 04 95 30 09 50 numaralı telefonla iletişime geçebilir, Hertz için (33) 04 95 30 05 16 numaralı çağrı merkeziyle görüşebilir, Sixt için (33) 08 20 00 74 98 numaralı telefonla görüşerek bilgi alabilirsiniz. Aracınızı kiraladıktan sonra sırasıyla D507 ve N193 yolları boyunca sürmelisiniz. Bastia tabelalarını takip ettiğinizde yarım saatten az bir sürede Bastia şehir merkezinin girişinde olabilirsiniz.

Özel Araç

Bastia’da kendinize ait özel bir aracınız varsa havalimanının otoparkından faydalanabilir ve zorlanmadan Bastia’nın tarihi merkezine doğru yolculuk yapabilirsiniz. Özel aracınızla merkeze gelmek için de D507 yolcuna çıkmanız ve Bastia yönünde devam eden tabelaları takip etmeniz gerekiyor. Özel aracınızla Bastia merkezine yolculuğa çıkmadan önce bir süre beklemeniz gerekiyorsa terminalin önünde yer alan araç bekleme noktasını kullanabilir veya daha uzun süreli duraklamalar için otoparktan yararlanabilirsiniz.

Özel Servisler

Adada hizmet veren özel yolcu servislerini kullanarak da Bastia’ın merkezine kısa sürede ulaşmanız mümkün. Bu araçlardan yararlanmak isterseniz şehre gelmeden önce servis firmalarıyla telefonda görülerek veya internetten rezervasyonunuzu yaptırmalısınız.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Bastia uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Bastia varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Bastia uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Bastia uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Bastia uçuşları Bastia Poretta  Havalimanı'na düzenleniyor.

Bastia yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Bastia 2 saat 50 dakika, Ankara-Bastia 2 saat 20 dakika, Antalya-Bastia 2 saat 20 dakika, Bodrum-Bastia 2 saat, Gaziantep-Bastia 3 saat, İstanbul-Bastia 2 saat, İzmir-Bastia 1 saat 50 dakika, Trabzon-Bastia 3 saat sürüyor.

Bastia Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
24ºC
30ºC
Sal
Çar
25ºC
31ºC
Çar
Per
22ºC
30ºC
Per
Cum
22ºC
28ºC
Cum
Cmt
23ºC
30ºC
Cmt
Uçuş Süreleri
Haritada Görüntüle

Yakınındaki Şehirler

Bastia Alternatif Ulaşım
Para birimi