Baguio Uçak Bileti Ara

Baguio Hakkında

Baguio, adalar ülkesi Filipinler’de bulunan Luzon Adası’nın güneyinde konumlanan harika bir şehirdir. Bölgenin en dikkat çekici özelliği eşsiz doğal güzellikleri ve özellikle de yeşillikler içinde bulunan az katlı evleridir. Adalar topluluğunun genelinden 7-8 derece kadar daha soğuk olsa da gerek tarihi gerekse başta çevrede yetişen lezzetli tropik meyveler olmak üzere doğanın sunduğu harikalarıyla ziyaret eden herkesin hayranlık duyduğu yerlerden biridir.

Özellikle tarihi merkezinde bulunan Session Road ve çevresi hem dünya markalarının hem de yerel ürünlerin satıldığı küçük butikleriyle, sevimli kafeve restoranlarıyla hem alışveriş yapmak hem de bir şeyler yiyip içmek için harika bir seçim olacaktır. Çevrede bulunan birçok turistik merkeze kıyasla sahip olduğu daha serin ve bunaltmayan iklimi sayesinde civardaki ada ve şehirlerden de bir kaçış noktası haline gelmiştir. Baguio’ya gelirken sayıları fazla olmasa da tarihi yapıları gezmeyi ve çevrede bulunan doğal güzellikleri çekebilmek için fotoğraf makinenizi yanınızda getirmeyi unutmayın.

Havalimanından Baguio Şehir Merkezine Ulaşım

Çok sayıda adadan meydana gelen Güneydoğu Asya ülkesi Filipinler’in Baguio şehrinin yakınlarında yer alan Loakan Havalimanı genellikle Avustralya şehirleri ile karşılıklı gerçekleşen uluslararası uçuşlara ev sahipliği yapıyor. Loakan Havalimanı’ndan kent merkezine seyahat etmek isteyen yolcular özel firmalar tarafından sağlanan transfer araçları ile taksi veya araç kiralama gibi farklı ulaşım alternatiflerinden birini seçerek merkeze gelebilirler. Havalimanı ile şehrin merkezi arası çok uzak değil ve bu durum araç seçimi fark etmeksizin yolculuğun kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlıyor. 

Taksi 

Havalimanına uçuşların düzenlendiği saatlerde terminalin önünden fazla zorlanmadan bir taksi bulabilirsiniz. Loakan Uluslararası Havalimanı’ndan merkeze yolcu taşıyan taksiler rahat ve geniş bagaj kapasiteli araçları ile hizmet veriyorlar. Bu sayede taksiyle yola çıktığınızda sadece dakikalarla ölçülen bir süre içerisinde Baguio şehrinin merkezine veya istediğiniz farklı bir noktaya yolculuk yapabilirsiniz. Taksi ücretleri konusunda pazarlık payınız genellikle fazla bulunmuyor ancak önceden sürücü ile konuşarak kararlaştırdığınız belirli ücretle yolculuk yapmanız mümkün.

Araç Kiralama

Loakan Havalimanı’ndan ve yakın çevresinden dilerseniz bir araç kiralayarak merkeze kadar gelebilirsiniz. Havalimanında ve yakınlarında hizmet veren yerel araç kiralama firmalarından hangisini seçerseniz seçin kiralama işleminizi kolaylıkla tamamlayarak aracınızı terminal önünden alabilirsiniz. Havalimanından yola koyulduğunuzda Baguio yön levhalarını izlediğinizde dakikalar içinde kent merkezinin girişinde olabileceğiniz gibi diğer bölgelere de uzaklıklarına bağlı olarak değişen sürelerde kolaylıkla yolculuk yapabilirsiniz. Araç kiralamak istediğinizde daha rahat bir araç bulabilmek için önceden internet ve telefon aracılığı ile rezervasyon yaptırmanız tavsiye ediliyor. Bu sayede istediğiniz özelliklerde bir araç bulma konusunda şansınızı arttırabilirsiniz.

Özel Servisler

Havalimanından grup halinde veya fazla eşyaları ile birlikte merkeze gelmek isteyenlerin tercih edebilecekleri en rahat alternatiflerden biri hiç kuşkusuz özel servisler. Özel sürücüleri ile terminal önünden otelinize veya gitmek istediğiniz diğer yerlerin kapısına kadar ulaştıran servislerin ücretleri araç seçimi, seyahat dönemi ve yolcu sayısı gibi kriterlere göre değişiyor ancak genel olarak fazla yükselmiyor. Havalimanından Baguio merkeze ve diğer noktalara grup halinde seyahat etmek isterseniz daha büyük bir araç tutarak ödeyeceğiniz ücretin azaltabilir ve daha uygun fiyatlı bir yolculuk yapabilirsiniz.

07 Ağu 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Baguio uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Baguio varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Baguio uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Baguio uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Baguio uçuşları Loakan Havalimanı'na düzenleniyor.

Baguio yolculuğu uçakla kaç saat sürüyor?

Adana-Baguio 10 saat 30 dakika, Ankara-Baguio 10 saat 50 dakika, Antalya-Baguio 11 saat, Bodrum-Baguio 11 saat 30 dakika, Gaziantep-Baguio 10 saat 20 dakika, İstanbul-Baguio 11 saat 10 dakika, İzmir-Baguio 11 saat 20 dakika, Trabzon-Baguio 10 saat sürüyor.

Baguio Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Per
17ºC
23ºC
Per
Cum
16ºC
23ºC
Cum
Cmt
16ºC
23ºC
Cmt
Paz
16ºC
22ºC
Paz
Pzt
16ºC
22ºC
Pzt
Uçuş Süreleri
10s 30dk
10s 50dk
11s 30dk
10s 20dk
11s 10dk
11s 20dk
Haritada Görüntüle
Baguio Hakkında Daha Fazla
Baguio Alternatif Ulaşım
Para birimi