Awasa Uçak Bileti Ara

Awasa Hakkında

Yerlilerin Hawassa veya Awassa dediği şehir Doğu Afrika ülkesi Etiyopya’nın ortasında yer alıyor. Kendi adını taşıyan gölün doğu kıyısında olan Awasa, Etiyopya’nın en önemli ziraat üniversitesine de ev sahipliği yapıyor. Etiyopya’nın eğitim açısından en önemli şehirlerinden biri olan Awasa her yıl binlerce araştırmacıya da ev sahipliği yapıyor. Araştırmacılar Awasa Gölü’ne gelen pelikan, kuğu, flamingo ve çeşitli göçmen kuşlar ile su aygırı gibi hayvanları gözlemliyor. Gözlemciler dışında göle turistik amaçla denize kıyısı olmayan Etiyopya’nın her yerinden turistler de geliyor. Göl kıyısındaki iki park şehrin en önemli turistik noktaları.

Bu parklardan göle doğru uzanan bir yarımada şeklinde olan Amora Gedel Milli Parkı özellikle roloway maymunu ve colobus maymunlarını görmek için ideal parklardan biri. Akbaba, leylek, pelikan ve çeşitli yırtıcı kuşların bulunduğu milli park dışında bir de Hawassa Tabor Dağ Parkı bulunuyor. Park şehri ve gölü izlemek için ideal noktalardan biri konumunda. Araştırmacı, turist ve öğrencilerin rağbet ettiği şehrin bir adet havalimanı bulunuyor. Neredeyse şehrin içinde olan Awasa Havalimanı, şehir merkezine ise 4 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Awasa uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Awasa varış noktasına tercih ettiğiniz kalkış noktasından uçuşu olan tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Awasa uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Awasa uçuşları hangi havalimanına düzenleniyor?

Awasa uçuşları Awasa Havalimanı'na düzenleniyor.

Awasa uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekiyor mu?

Evet, Awasa uçak bileti satın almak için yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Awasa Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
15ºC
26ºC
Cmt
Paz
16ºC
27ºC
Paz
Pzt
13ºC
27ºC
Pzt
Sal
14ºC
30ºC
Sal
Çar
14ºC
29ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Awasa Hakkında Daha Fazla
Awasa Alternatif Ulaşım
Para birimi